MENU

Forum - Silny ból oczodołu

Silny ból oczodołu

Silny ból oczodołu

Witam
Jestem osobą jednooczną,prawą gałkę oczną miałam usuniętą w X.2008, noszę epiprotezę i do tej pory było wszystko dobrze.Teraz od dwóch dni mam silny ból oczodołu promieniujący do całej prawej strony głowy.Chcę zapytać czy to może być coś poważnego z zakresu okulistyki czy y też niekoniecznie.Nadmieniam,że jestem również chora na Chorobę Behceta.
Bardzo proszę o poradę,z góry bardzo dziękuję

Silny ból oczodołu

Witaj. Ja straciłem oko dwa miesiące po Tobie. Też mi się coś podobnego dzieje. Oczodół z epi ropieje mi dużo bardziej, zdrowe oko natomiast przeszywa tępy ból. Analizując okoliczności i czas w którym te dolegliwości zaczęły występować doszedłem do wniosku, że chyba złapałem uczulenie na pyłki drzew. Teraz przecież drzewa kwitną i w powietrzu jest pełno pyłków. Kupię sobie tabletki przeciw alergiczne i dam ci znać czy się poprawiło

Silny ból oczodołu

Czemu nie pójdziecie do okulisty? Forum nie może służyć za poradę lekarza!!

Silny ból oczodołu

Re: Silny ból oczodołu


vivian darkbloom:
Czemu nie pójdziecie do okulisty? Forum nie może służyć za poradę lekarza!!

 

 Z prostego powodu. Okulista, (byłem u dwóch różnych) twierdzi, że wszystko jest ok.

Silny ból oczodołu

Dla niektorych lekarzy nigdy nie ma problemu, uznaja niektore objawy za nasz wymysl. Niestety w Polsce trzeba sie leczyc samemu.

 

Moja rada : idz do trzeciego lekarza, a jak bedzie trzeba, to do czwartego i piatego. To nie jest normalne, ze w wyniku alergii masz bol w zdrowym oku.

Moze byc uczucie piasku, lzawienie, ale nie bol! 

Silny ból oczodołu

Ulcia, skoro masz chorobe Behceta, ktora jest scisle powiazana ze wzrokiem, ja tez nie poprzestawalabym na zapytaniach na forum. Idz do lekarza, ktory prowadzi Twoja chorobe, albo do pierwszego kontaktu.

 

Silny ból oczodołu

W takim razie przepraszam.

Ale tak jak radzi Korenelia-poszłabym jeszcze na jakaś konsultację. Jednak, jeśłi kolejni lekarze stwierdzą że wszystko OK to może bym się tak nie przejmowała. Oko, jeśłi jest wyeliminowana jaskra, może boleć z przemęczenia, przy bólach głowy, od zatok, w trakcie wyżynania się się zębów i w ogóle przy probelmach z zębami, przy źle skorygowanej wadzie wzroku.

Mnie tez czasem boli a rzeczywiście wszystko z nim ok.

Silny ból oczodołu

ja mam problem z czestym bolem oka zdrowego,bylam u jednej okulistki stwierdzila ze to nabrzmiala spojowka,ale dla pewnosci poszlam do innego,ten b.powaznie podszedl do sprawy,dokladnie przebadal,zrobil mi pole widzenia,i mam jeszcze miec jedno badanie zapomnialam jak sie nazywa,tylko po krotce wytlumacze ze jaskra zanim zaatakuje nerw wzrokowy to atakuje cos tam glebiej i wlasnie to badanie ma na celu wykrycie tego.Te badania ktore mialam wyszly ok,oko nadal boli,ale przypuszczam ze to po zmeczeniu lub od zatok bo czesto mam z.zatok.Bol jest niemily odrazu mi przypomina jak mialam jaskre

Silny ból oczodołu

Powiem tak: nie wiem co mi pomogło ale coś mi pomogło :-)

Zacząłem pić magnez w tabletkach musujących oraz multiwitaminę, do tego kupiłem sobie "Doppel Hertz Na oczy" z wyciągiem z borówki. Wziąłem również "alerzinę" od alergii, ale tylko z trzy - cztery razy, więc to się nie liczy. W każdym razie ten mix (magnez + multiwitamina wsparta Doppel Hertzem), jak ja to nazywam pomaga i to znacznie. Dzięki magnezowi i multiwitaminie minęło takie poczucie jakby zmęczenia wzroku natomiast Doppel Hertz poprawił mi wzrok i wyeliminował zmęczenie oka. Takie są moje wnioski, chociaż nie jestem lekarzem i nie jest to naukowo potwierdzone. W każdym razie podoba mi się ten Doppel. czuć różnicę w dniu, w którym zapomnę wziąć tabletki: wraca mi widzenie, jakby przez mleko w pomieszczeniach o gorszym oświetleniu, krócej mogę siedzieć przed laptopem. Stąd moje wnioski o poprawie wzroku. Nie wiem czy to czasem nie przez wyciąg z borówki zawarty w przedmiotowych tabletkach. Podobno poprawia ukrwienie i odżywienie całego oka i wpływa dobroczynnie na siatkówkę. Stosowałem tylko te preparaty, które wymieniłem, ale mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że mi bardzo pomogło.

Silny ból oczodołu

Ja tez l;yklam ten suplement i widze efekty. Zauwazylam, ze najlepsze efekty daje lykanie go wieczorem, przed snem :D

Silny ból oczodołu

MAM TO SAMO OD KILKU DNI NIC NIE POMAGA BOLI STRASZNIE ,LEKARZE MOWIA ZE TO MIGRENAAAAAAA EHHHHHHHHHHHHHH