MENU

Forum - Oczopląs

Oczopląs

Oczopląs

Witam szystkich bardzo serdecznie. Jestem nowa w serwisie, ale wydaje mi się, że nikt nie poruszał jeszcze tematu oczopląsu.

Na jedno oko widzę od urodzenia. Drugie jest nieczynne (garbiak, epiproteza). To funkcjonujące też jest obciążone pewnymi dolegliwościami: astygmatyzm (niektórzy podejrzewali stożek), światłowstręt - i oczopląs właśnie. Bardzo dokuczliwy; nie pozwala skupić wzroku, dojrzeć czegoś, co jest w pewnej odległości, pojawia się przy zmęczeniu, złym oświetleniu, oglądaniu nieruchomej sceny. Czy ktoś z Was zna ten problem? Czy istnieją może jakieś skuteczne sposoby rehabilitacji? Bo za operacyjne unieruchomienie gałki ocznej dziękuję! ;) A może niektórzy z Was wypracowali domorosłe sposoby radzenia sobie z tym problemem? Mi np. wydaje się, że pomaga mi sączenie yerba mate; podnosi ciśnienie (zawsze mam niskie) - ale łagodniej niż kawa i skuteczniej, bo powoli.... Doraźnie pomaga też "przytrzymanie" oka palcem przez powiekę - ale co to za sposób!!

Pozdrawiam,

Manutara 

Oczopląs

Witaj. Ja mam podobnie, bo w widzącym prawym oku mam właśnie oczopląs i też astygmatyzm +1,5 cylindra. Nie pamiętam od kiedy mam oczopląs, chyba od zawsze, a im bardziej człowiek próbuje się na czymś skupić tym gorzej jest, czasami to nawet w telefonie przez lupę ciężko cokolwiek przeczytać, chociaż gdy nie mogę skupić wzroku na czymś z bliska to lupa często pomaga a na odległe skupienie to pomaga zamknąć na ok.2 sekundy oko albo szybko pomrugać kilka razy. Przez ten oczopląs to mam problem z wykonaniem różnych badań, typu GDX, nie wspomnę już o polu widzenia bo tego u mnie po prostu nie da się wykonać ale moja pani doktor i tak co jakiś czas daje mi skierowanie i nie pomaga tłumaczenie że badanie wychodzi błędne a moje oko strasznie się męczy przy tym i po kilku sekundach nie widzę nawet punktów między które mam się patrzeć.

Oczopląs

O, dzięki za odpowiedź. Mi kiedyś ktoś powiedział, że oczopląs mam dlatego, że jedno oko "wysila się" za dwa. Może to i Twój przypadek. Pozdrawiam!

Oczopląs

Witam ja mam oczopląs rotacyjny w prawym oku,już się nie cofnie.

Oczopląs

Ja też nie widzę (tylko) na lewe oko , ale z kolei na prawym mam obecnie -6,5 . A jeśli chodzi o telefon , poleciłabym na chwilę obecną iPhone'a 6  (on ma funkcję bardziej precyzyjne powiększanie tekstu i tzw. VoiceOver). Raz go testowałam i mam taką nadzieję , że to kiedyś dostanę .