Forum - Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Cześć.

Mam 23 lata i od 8 roku życia noszę okulary. Wada prawego oka. Nosiłem okulary zmieniając je dosłownie parę razy w życiu. Ostatnio poszedłem o okulisty i wyszło mi, że mam nadal 0 i +3,5.

Badanie miałem robione komputerowo i później manualnie. Okulista próbował z najmocniejszymi szkłami jakie miał i niestety literki widziałem nieco lepiej (na prawe oko) ale do takiego widzenia jak z lewym oku to BARDZO DALEKO... Finalnie wyszło z jego ust, że jestem JEDNOOKI i niestety lepiej nie będzie (z odległości 2-3m widziałem 3 rząd, literki były nadal rozmazane ale do odczytania).

Sporą część dnia chodzę bez okularów i zakładając je (obecne) nie zauważam różnicy. 

Moje pytanie to: Czy jest NIEMOŻLIWOŚĆ skorygowania mojego wzroku okularami tak abym widział prawym okiem "normalnie" czyli 0 ??

Pozdrawiam Serdecznie.

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Chyba chodzi Ci o 20/20, a nie o 0 ;)

Co do Twojego pytania - musisz się dowiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej. Radziłbym zmienić okulistę na takiego, który sprawdzi co jest nie tak i Ci wytłumaczy. Bez diagnozy to jest wróżenie z fusów.

Pozdrawiam.

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

No właśnie. Ja mam okulistę, który od razu wszystko mi tłumaczy. Jeśli chodzi o ten problem, to czytałem gdzieś, że osoby z wadą od -8 do +3 mogą mieć taką operację, a skoro ty masz już +3,5, to może z tego powodu nie możesz... :c

 

__________________________________________________________

Zaćma wikłająca co to jest  http://alfavision-zacma.pl/zacma-wiklajaca/