MENU

Forum - Witrektomia - rekonwalescencja

Witrektomia - rekonwalescencja

Witrektomia - rekonwalescencja

Witam,

Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami osoby po zabiegu witrektomii. 

Mój tata ma - 11 i na tym oku miał przeprowadzony zabieg witrektomii z użyciem gazu polegający na usunięciu ciała szklistego i zdjęciu błony nasiatówkowej. Zabieg był przeprowadzony 2 m-ce temu i mimo, że lekarz twierdzi że zabieg się udał tata prawie wcale nie widzi - ma jakieś mgły w oku nawet nie jest w stanie rozpoznać ludzi z bliska. Bardzo wszyscy się niepokoimy czy to normalne że po 2 m-cach od zabiegu nie ma efektów. Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami czy tez tak długo u Państwa trwała rekonwalescencja oraz czy takie mgły są czymś typowym po takim zabiegu.

Dziękuję bardzo. 

Witrektomia - rekonwalescencja

Witam

Witrektomia to operacja, która nie zawsze przynosi poprawę widzenia, a często to zabieg ratujący oko samo w sobie. Ja jestem po 3 i obecnie mam w oku olej, widzenie tylko w 1/2 pola widzenia i tak już zostanie, a operację miałam zrobioną bardzo fachowo (opinia innych okulistów).

Na oddziale spotykałam osoby, które faktycznie odzyskały po witrektomii wzrok, ale wszystko zależy od "stanu wyjściowego" oka. Poprawa może nastąpić i do pół roku po operacji.

Pozdrawiam

Witrektomia - rekonwalescencja

Gdzie i przez kogo byla robiona witrektomia?