MENU

Forum - Wysoka krótkowzroczność

Wysoka krótkowzroczność

Wysoka krótkowzroczność

Witam,

 

Mam 27 lat. Na prawe oko - 22,25 dioptrii na lewe - 12 oraz astygmatyzm. Wzrok jednak pogarsza się  na lewym oku, które jest moim jedynym oknem na Świat...

Byłam u wielu lekarzy w Polsce, ale nikt nie wie dlaczego przestaje widzieć... wszyscy mówią , że nie ma dla mnie już szans , bez podania konkretnego powodu. Ja jednak wierzę , że jest  na Świecie jakiś sposób.

 

Jeśli ktoś zna może lekarza, do którego mogłabym jeszcze się zgłosić lub wie gdzie najlepiej wyjechać z Polski, na leczenie, badania bardzo proszę o wiadomość.  

 

Będę wdzięczna za każdą informację

 

Pozdrawiam

Natalia 

Wysoka krótkowzroczność

Hej, a próbowałaś u prof. Oficjalskiej? Bardzo dobry specjalista, przyjmuje we Wrocławiu

Wysoka krótkowzroczność

Hejka,

Też jestem tu nowa. Jakiś czas temu napotkałam się na tą stronę, nie myślałam, że będzie dotyczyć również mnie - do niedawna.  Od dzieciństwa miałam wysoką krótkowzroczność na prawe oko. Wada się powiększała, natomiast lewe oko - bez zmian - w pełni sprawne. Niestety w dzieciństwie nie było u mnie możliwości finansowych leczyć prawe oko, raz udało się zakupić okulary, które po jakimś czasie zostały mi rozbite. Później tylko czas uciekał, wada się powiększyła aż do dziś - mam 21 lat. Człowiek zaczął sam myśleć o sobie i o siebie dbać. Postanowiłam w końcu wybrać się do okulisty. Oczywiście okulistka u mnie w mieście powiedziała, że z moją wadą nic się nie da już zrobić. Ani okulary, ani soczewki nie pomogą bo wada jest zbyt duża na jedno oko. Nigdy nie dowiedziałam się co mi dokładnie jest, otrzymywałam tylko takie odpowiedzi, także do dziś nie wiem jak to nazwać haha :-D  Wybrałam się do kliniki prywatnej w Krakowie. Chciałam dowiedzieć się czy jaki kolwiek zabieg może mi pomóc, również interesowało mnie co powie lekarz o tym. Umówiona jestem na zabieg za tydzień.  Zabieg nazywa się femtolasik. Niestety zabieg dużo mi nie pomoże. Otrzymalam informację od lekarza że wzrok poprawi się o minimalne 0,(..), lecz co do komfortu, będzie mi lżej. Oko nie będzie mi tak uciekać ( przy tej wadzie to normalne), nie będę odczuwać takich bólów głowy, migren. Zdecydowałam  się na zabieg, ponieważ myślę że lepsze to niż nic. Podobno moja wada jest wrodzona. (?) Od razu na myśl mi przyszło "Przecież nikt u mnie nie ma wady wzroku !", lekarz stwierdził że to wada nawet "po przodkach". Niech będzie :-) zawsze to jakieś wytłumaczenie :-D Interesowało mnie również czy gdybym oko leczyła w dzieciństwie, czy wada nie powiększyła by się do tego stopnia, na logike biorąc uważałam że tak, na pewno nie była by aż tak duża.  Co się okazało, lekarz powiedział że nic by to nie dało, a jak by dało to minimalnie - kilka diotrpii. Wada i tak by się powiększyła.
Cóż.. za tydzien zabieg, zobaczymy . Może dowiem się czegoś konkretnego.

Wysoka krótkowzroczność

sorry za OT. Kasiekx czy Ty nie jesteś botem. Dwa chyba identyczne posty masz..

Wysoka krótkowzroczność

U mnie w mieście przyjeżdża raz na 3 miesiące profesor z Rosji Vitalij tachtajev i wykonuje prywatnie zabiegi podobno jeden z pięciu najlepszych specjalistów na świecie. Mi wykonywał zabieg usunięcie oleju silikonowego po witrektomi oraz wszczep sztucznej soczewki. Jestem bardzo zadowolony. 

Re: Wysoka krótkowzroczność


ipmarcik11:
U mnie w mieście przyjeżdża raz na 3 miesiące profesor z Rosji Vitalij tachtajev i wykonuje prywatnie zabiegi podobno jeden z pięciu najlepszych specjalistów na świecie. Mi wykonywał zabieg usunięcie oleju silikonowego po witrektomi oraz wszczep sztucznej soczewki. Jestem bardzo zadowolony. 

 

Mógłbyś napisać coś więcej na temat tego lekarza? Dużo dobrego słyszałam  o rosyjskich okulistach, ale nic nie mogę w sieci znaleźć. Potrzebuję dość pilnie konsultacji. 

Jeśli możesz napisz na tucha0406@interia.pl. Będę bardzo wdzięczna!

Pozdrawiam

Justyna

Wysoka krótkowzroczność

Ze wzrokiem niestety nie ma żartów, dlatego trzeba kontrolować jego stan, a w razie potrzeby udać się do dobrego okulisty. Sam całkiem niedawno prawie straciłem wzrok ze względu na dość poważną chorobę, jednak zabieg został wykonany bardzo sprawnie i na dzień dzisiejszy pomimo że zbyt dobrze nie widzę, to przynajmniej jakość wzroku się nie pogarsza. Obecnie korzystam z soczewek (kupuję takie dwutygodniowe na http://soczewki24.pl/14-soczewki-kontaktowe-dwutygodniowe) i póki co jest wszystko okej. Co do rosyjskich okulistów, to też wiele o nich słyszałem, jednak nie miałem okazji korzystać z usług jakiegokolwiek z nich.

Wysoka krótkowzroczność

do ipmarcika11

Witam 

Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym rosyjskim lekarzu, jak się do niego dostać ?

Planuję usunięcie oka po nieudanej witrektomii , ale może jeszcze da się coś zrobić?

 pozdrawiam 

Wysoka krótkowzroczność

Cześć! Chyba jest błąd w imieniu lekarza, ja znalazłam Jurija Tachtajewa (piszę polską transkrypcję). Ma świetne opinie.

Ja sama się przekonałam, że Rosjanie biorą się za ciężkie przypadki, gdyby nie oni, moje oczko mogłoby już nie widzieć.