MENU

Forum - zaćma na jedynym oku - prośba o radę

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Cześć!

Mam 23 lata i urodziłam się jako wcześniak i w piątym miesiącu życia przeszłam operację przyklejania (czy ja to się nazywa fachowo) siatkówki na prawym oku w klinice w Kato. Lewego oka nie operowano.

Pięć lat temu zdiagnozowano u mnie zaćmę, trzech lekarzy potwierdziło i żaden nie chce mnie operować (mówią, że ryzyko zbyt duże), nikt nie patrzy na to, że mi się ostrość widzenia pogarsza. Byłam w sierpniu tego roku w Klinice okulistycznej im. Miecznikowa w St. Petersburgu na konsultacji u ordynatorki chirurgii, zbadała mnie i zgodziła się na operację, twierdząc, że mam przed sobą całe życie i jakoś muszę widzieć. A ryzyko ja ponoszę (może mi się odkleić siatkówka).

Chciałam zapytać, czy ktoś może mi polecić jakiegoś specjalistę od zaćmy w Polsce?  Chciałabym się przed podjęciem decyzji jeszcze skonsultować.

*Możecie pisać na forum lub na email: kamilia.bzhezhinska@yandex.ru 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Witam polecam wizytę u prof Marka Prosta z Warszawy koszt wizyty to 400zł prof to wybitny specjalista chorób oczu ja do prof jeżdzę i jestem bardzo zadowolona ,bardzo dokładnie bada wzrok,wszystko dokładnie wytłumaczy to bardzo sympatyczny lekarz,podobno do końca roku nie ma terminów,ale jak powiesz jaką masz sytuację i że to pilna konsultacja na pewno termin się znajdzie :) prof ma swoją stronę internetową tel 22 815 20 09 ja jestem wcześniakiem Pozdrawiam.

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Cześć! A może mi ktoś powiedzieć, jak długo po operacji ma się na oku opatrunek?

Mi ktoś polecił panią doktor Oficjalską we Wrocławiu i się do niej wybieram 5 grudnia. Będę na bieżąco pisać co i jak. Powiem szczerze, że w Petersburgu mają bardzo korzystną cenę (przy obecnym kursie rubla, wychodzi prawie 2 razy taniej, a jakość ta sama) i przy tym stosunek do pacjenta uprzejmy, a przede wszystkim chęć pomocy.

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Hej jak chcesz popisać napisz na emal mateusz_sroka@hotmail.com  napisze do cb ale jak by nie doszło możesz pisac

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Niestety nic nie dostałam. Spróbuj jeszcze raz.

Dzięki wszystkim za rady! 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Cześć! Byłam wczoraj we Wrocławiu u Pani doktor Oficjalskiej. Bardzo sympatyczny lekarz, dała mi swój telefon, jeśli coś by się działo. Według niej zaćma jest w koszmarnym stanie i pilnie potrzebna jest operacja, ona się tego nie podejmie. Mam się zapisać w Zgorzelcu w szpitalu na operację w trybie pilnym do jej znajomej (nie ma gwarancji, że się podejmie). Nie wiem, co myśleć, każdy lekarz mówi coś innego. Więc próbuję się dodzwonić do Petersburga i tam załatwić sobie termin, tam przynajmniej mnie na 100% zoperują najlepsi na świecie chirurdzy.

 Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się udało!

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Cześć!

3lutego lecę do Petersburga. 6 mam się pojawić w klinice ze wszystkimi badaniami. Mam nadzieję, że operację zrobią w ciągu 2-3dni. Napiszę, jak poszło, kiedy wrócę po 16 lutego.

Trzymajcie, proszę, kciuki. 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Trzymam kciuki. Koniecznie odezwij się po zabiegu i napisz jakie są efekty.

 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Polecam prof. Szaflika (Warszawa)

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Jestem bardzo ciekawa efektów i będę czekać na info z niecierpliwością. Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało :)

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Cześć wszystkim! Na początku dziękuję tym , którzy trzymali za mnie kciuki.

7miałam operację, trwała prawie 2 godziny. Wszystko jest ok, dostałam soczewkę do dali, więc na razie z bliska nic nie widzę tzn. nie czytam małych liter jak kiedyś. Ale jestem szczęśliwa, że już jestem po. Za miesiąc powinni mi już w Polsce dobrać okulary do czytania i dali.

Klinika pierwsza klasa, lekarze profesjonaliści, odpowiadają cierpliwie na pytania i są przemili. Co do ceny: 3doby w szpitalu, zabieg, soczewka, cała diagnostyka plus opieka anestezjologa na sali trochę ponad 3tysiące złotych.

Jak macie pytanie piszcie lub dzwońcie 576064436 (najlepiej).

Pozdrawiam! 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Witam czy powie mi ktoś gdzie można zrobić zabieg zaćmy na NFZ we Wrocławiu

 

Re: zaćma na jedynym oku - prośba o radę


kamilia:

Cześć!

Mam 23 lata i urodziłam się jako wcześniak i w piątym miesiącu życia przeszłam operację przyklejania (czy ja to się nazywa fachowo) siatkówki na prawym oku w klinice w Kato. Lewego oka nie operowano.

Pięć lat temu zdiagnozowano u mnie zaćmę, trzech lekarzy potwierdziło i żaden nie chce mnie operować (mówią, że ryzyko zbyt duże), nikt nie patrzy na to, że mi się ostrość widzenia pogarsza. Byłam w sierpniu tego roku w Klinice okulistycznej im. Miecznikowa w St. Petersburgu na konsultacji u ordynatorki chirurgii, zbadała mnie i zgodziła się na operację, twierdząc, że mam przed sobą całe życie i jakoś muszę widzieć. A ryzyko ja ponoszę (może mi się odkleić siatkówka).

Chciałam zapytać, czy ktoś może mi polecić jakiegoś specjalistę od zaćmy w Polsce?  Chciałabym się przed podjęciem decyzji jeszcze skonsultować.

*Możecie pisać na forum lub na email: kamilia.bzhezhinska@yandex.ru 

 W Lublinie jest nowa Klinika Okulistyczna oprócz tej na ul. Chmielnej. Ta nowa jest na ul. Spokojnej. Tutaj podaję link:

http://www.ocho.pl/lublin/aktualnosci

Może tam pani doradzą w sprawie operacji. 

 

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Zostawiam jeszcze adres okulisty w Warszawie, który pomoże pomóc - Maciej Jochemczyk w Cetrum Medycznym na ulicy Trakt Brzeski 57B. Być może się przyda dla innych użytkowników!

zaćma na jedynym oku - prośba o radę

Jeśli ktoś jest z okolic Trójmiasta to jak najbardziej polecam Blikpol. Sam jestem znad morza, więc miałem tam stosunkowo blisko. Jestem na razie po wstępnej konsultacji i podziwiam poziom wiedzy osób tam pracujących. Tutaj https://blikpol.pl/operacja-zacmy jest naprawdę sporo informacji o samym zabiegu, powikłaniach, poprawie i o tym wszystkim, o co boimy się zapytać. Jak będę po zabiegu to dam znać jak poszło :)