MENU

Forum - Badanie rogówki

Badanie rogówki

Badanie rogówki

Hej!

Nie jestem tu nowa. Tyle razy się rejestruje. Z 3 raz, bo zapominam Username, a nie mogę prosić o przypomnienie tego tutaj z automatu!!

Do rzeczy: Jestem osobą jednooczną od zawsze. I chciałam się z Wami podzielić moimi obawami względem badań. W sierpniu miała USG zdrowego oka i tam wykazało, że delikatnie odkleja się mikrowieczko i że mam to sprawdzić za jakiś czas. Jestem właśnie po rozszerzeniu oka i sprawdzeniu. Mikrowieczko nie takie straszne, nie ma pęknięć, rys, siatkówka się nie odkleja.

Jest jedno, ale. Mam górną granice ciśnienia w tym zdrowym oku. Mam sprawdzić teraz rogówkę (jej grubość). To badanie nazywa się PACHYMETRIA? Mieliście to badanie? Ja tak nie lubię jak mi się grzebie w jedynym zdrowym oku!!! Wy też tak macie? Czego mam się spodziewać po tej pachymetrii- to ponoć jakiś długopis przyłożony do oka (znieczulonego). Tyle się dowiedziałam.

Jak możecie opowiedzcie mi o tym. 

Badanie rogówki

Witam badanie pomiaru grubości rogówki nazywa się pachymetria, ja na każdej wizycie mam wykonywane to badanie, również pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,to nic nie boli bo mam wpuszczane kropelki znieczulające,okulista przykłada taką igiełkę do oczu. 

 

Badanie rogówki

Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie. Czy po tym badaniu pojawia się na chwilę problem z widzeniem (ostrość, czułość na światło- tak jak przy rozszerzaniu oka)??

Badanie rogówki

Tak zawsze mam wpuszczane kropelki na rozszerzenie źrenic, widzę niewyraźne za mgłą, ale to po jakimś czasie mija u mnie po około 2 godzinach. 

Badanie rogówki

Dzięki wielkie za wyjaśnienia.

Badanie rogówki

Proszę bardzo :)

Badanie rogówki

Badanie rogówki wcale nie boli ;) Okulista najpierw zakrapia oczy kroplami znieczulającymi a potem zbliża do oka takie urządzenie długopisopodobne :D Nawet nie poczujesz kiedy cie tym dotknie . Po tych kroplach przez chwile czujesz jakby ci zdrętwiało oko ale różnicy w widzeniu nie ma . Ten efekt utrzymuje sie kilka minut ;)) Swoją drogą gdy ostatnio miałam wykonywane te badanie to okulista powiedział że tak grube rogówki widzi dopiero drugi raz w życiu :DD

Badanie rogówki

Witam Pani Agnieszko jak po badaniach?

Badanie rogówki

Pani Agnieszko jak potoczyły się sprawy z mikrowieczkiem ? Czy to odklejanie się jest groźne?