MENU

Forum - Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

Od kilku dni widze znacznie gorzej a wlasciwie to juz nic nie widze.

Witrektomie mialam rok temu. Nie usunelam oleju. Czy to dlatego teraz doszlo do tego?

Widze ostre swiatla oraz zarysy przedmiotow , slabiutko, prawie wcale.

Czy ktos ma podobne objawy? Wiem, ze musze sie do tego przzwyczaic....ale ciezko mi z tym

Pozdrawiam

Katarzyna :-)

Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

Witaj Kasiu ja nie miałam operacji,ale zapraszam Cię do mojej grupy na facebooku o nazwie " Osoby słabowidzące"

Pozdrawiam p.s myślę,że masz profil na facebookuUśmiech

Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

Witaj

Przeczytałam Twój wpis również w drugim wątku i tak sobie myślę, że musisz po prostu udać się do okulisty. Rozumiem, że będzie to dosyć kosztowne ale bez diagnozy lekarskiej nie będziesz w stanie zacząć leczenia.

Nie ma jednoznacznych wytycznych odnośnie czasookresu przez jaki można mieć olej w oku. Po prostu po uzyskaniu przyłożenia siatkówki olej zazwyczaj się usuwa i stąd moje pytanie czy po operacji siatkówka się przyłożyła?

Mając olej w oku trzeba się liczyć z tym, że może on powodować nieodwracalne zmiany i komplikacje. Czy w trakcie witrektomii miałaś robioną wymianę soczewki? Powikłaniem oleju czy gazu w oku może być zaćma. W niektórych ośrodkach od razu robią wymianę jakby przy okazji, bo po gazie zaćma na 100% się pojawia. Możesz też mieć podwyższone ciśnienie w oku - jaskrę. A może siatkówka znów się odwarstwiła - jest to możliwe nawet pod olejem. Wszystkie te powikłania powodują znaczne pogorszenie widzenia, ale są odwracalne pod warunkiem szybkiej interwencji.

Jeszcze może się tak stać, że olej zemulguje i to też uniemożliwia widzenie.

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby pójście do okulisty - w sumie to lekarz pierwszego kontaktu jak ,,poświeci,, w oczy (o ile ma na wyposażeniu oftalmoskop) to też zobaczy czy masz zmętniałą soczewkę, a piszesz że oko wygląda inaczej. Jeśli nie jest to subtelna różnica to możliwe jest zmętnienie czyli zaćma. Tęczówka mojego oka po witrektomii jest troszkę jaśniejsza od oka zdrowego, ale nie jest to jakoś widoczne.

Polecam lekturę tego artykułu: http://www.okulistyka.com.pl/_okulistyka/index.php?strona=artykul&wydanie=66&artykul=269

Życzę zdrowia i pozdrawiam

Znaczne pogorszenie i tak slabego wzroku po witrektomii

malgorzata_w . Dziekuje Ci Malgorzato za tak wyczerpujaca i bardzo profesjonalna odpowiedz.

Po operacji wzrok poprawil sie ale i tak nie widzialam na 100% bo od momentu odklejenia do zabiegu minely jakies dwa tygodnie....Niestety....W momencie gdy przyjechalam do Lubinia na operacje praktycznie mialam oko "czarne" czyli nic nie widzialam. Po operacji byl obraz rozmyty, jakby przez folie...zoltawy taki Wlasciwie widzialm zarysy ksztaltow,postaci, bardzo, bardzo niewyraznie. 

To co teraz sie dzieje to po prostu ogolnie robi sie bardzoej zamazane i niewyrazne i takie  zamglone na zolto....Jakby przez zaparowana szybe....

Teczowka jest ladna i ma kolor niebieski jak druga ale mniej wyrazista, a zrenica ma w srodku zamazana taka plame nieregularna tazkze cale oko wyglada "niewyraznie" 

Ohhhhh.....wizyta u okulisty odpada w tym kraju....$$$$$....Niestety nie stac mnie. Moze to brzmi glupio, ale....Taka prawda. Wiem ze nie da sie tego doprowadzic do 100% widzenia, bo od poczatku powiedziano mi ze czas pomiedzy odklejeniem a zabiegoem byl zbyt dlugi.

Dziekuje bardzo za "odzew"

K.