MENU

Forum - Celowe patrzenie jednym okiem

Celowe patrzenie jednym okiem

Celowe patrzenie jednym okiem

Witam. Mam 18 lat posiadam zeza rozbierznego. Dużo słabiej widze na lewe oko czy zasłonięcie opaską może powodować jakies pogłębienie zeza czy jest to zdrowe? Myśle ,że patrzenie jednym okiem w moim przypadku będzie wygodniejsze ale czy właściwe z pkt widzenia lekarzy?

Re: Celowe patrzenie jednym okiem


Qwertyuiop:
Witam. Mam 18 lat posiadam zeza rozbierznego. Dużo słabiej widze na lewe oko czy zasłonięcie opaską może powodować jakies pogłębienie zeza czy jest to zdrowe? Myśle ,że patrzenie jednym okiem w moim przypadku będzie wygodniejsze ale czy właściwe z pkt widzenia lekarzy?

 

 Wg literatury fachowej tematu zeza można wyleczyć w ogóle tylko w dzieciństwie do 14. roku życia, trzeba robić ćwiczenia korekcyjne na zeza, więc już niestety za późno chyba.....

Celowe patrzenie jednym okiem

Cześć! Jeśli to zez, to polecam znaleźć w necie np. na Allegro metody Batesa i Litwinowa. Są ćwiczenia na zeza i nie tylko. Myślę, że zawsze warto spróbować, a te ćwiczenia nie bolą.

Pozdrawiam 

Re: Celowe patrzenie jednym okiem


Qwertyuiop:
Witam. Mam 18 lat posiadam zeza rozbierznego. Dużo słabiej widze na lewe oko czy zasłonięcie opaską może powodować jakies pogłębienie zeza czy jest to zdrowe? Myśle ,że patrzenie jednym okiem w moim przypadku będzie wygodniejsze ale czy właściwe z pkt widzenia lekarzy?

 

 https://twojmedyk.pl/da-sie-wyleczyc-zeza-u-doroslych/

 

tutaj pisze, że zeza można wyleczyć operacyjnie w twoim wieku :)