MENU

Forum - Czy odzyskam wzrok?

Czy odzyskam wzrok?

Czy odzyskam wzrok?

Czy odzyskam wzrok na chore oko? Odpowiedź na to pytanie do tej pory było jednoznaczne - NIE.

Według pewnego, znanego lekarza okulisty z Łodzi, nie ma w najbliższym czasie szansy, by tą odpowiedź zmienić. Moja wizyta, którą niedawno u niego odbyłem nie zadowoliła mnie. Wydałem sporo pieniędzy, by pojawić się u niego i porozmawiać o moim chorym oku, na które nie widzę od 20 lat. Wykonano mi szereg badań oka zdrowego (z końcowym stwierdzeniem, że wszystko jest w należytym porządku). Temat chorego oka był przez lekarza pomijany (unikany?). Każde moje pytanie spotykało się z niechęcią rozmowy, zmianą tematu, itp itd. Czuje się z tym kiepsko, bo właśnie chore oko było przewodnim tematem, dla którego wydałem kilka stów na wizytę.


A teraz do rzeczy. Pisałem o swojej historii kilka razy na forum, ale podejmując taki temat, należy mimo wszystko wspomnieć ponownie.

W wieku 4 lat miałem uraz, spowodowany ukuciem się nożem w oko. Oko uratowano, lekko zdeformowana źrenica, widzenie było, ale bardzo słabe. W okolicach 9/10 roku życia przeszedłem operacje wszczepienia soczewki. Widzenie poprawiało się, przykładając kartkę do twarzy byłem w stanie czytać. Po niedługim czasie od operacji nastąpiło odwarstwienie siatkówki. Było to około roku 97. Od tego czasu kompletny brak poczucia światła oraz bielmo na oku. I tak jest do dziś.

Wiele się czyta o postępującej technice okulistycznej, wielu jest specjalistów którzy stosują różne nowatorskie metody, przystępują do pilotażowych projektów, podejmują się rzeczy, których nikt się wcześniej nie podjął.

PYTANIE 1: Kto z Was jest w podobnej sytuacji? Czy również szukaliście pomocy w tej beznadziejnej sprawie? Czy znacie lekarza (obszar całego kraju), u którego wizyta na temat rozmowy o mojej ślepocie zostanie potraktowana poważnie, a lekarz udzieli odpowiedzi na kilka nurtujących pytań?

PYTANIE 2: Czy polecicie mi jakiegoś specjaliste (województwo łódzkie), który wykonuje/zamawia/sprzedaje soczewki protetyczne z czarną źrenicą? Nie muszą być malowane ze zdjęcia, może to być coś ze wzornika, zbliżonego kolorem.

Czy odzyskam wzrok?

Witaj!

Poruszyłeś fajny temat. Ja też nie potrafię (a nawet nie mam zamiaru) pogodzić się z tym, że moje oko ma pozostać niewidzące.

Jeśli słyszałeś o jakimś lekarzu, który ma doświadczenie w leczeniu po zakrzepach (jaskra neowaskularna, niedrożny kąt przesączania, zniszczona siatkówka itp.) to chętnie udam się do takiego lekarza. Czasem siedząc w poczekalni do gabinetu lekarskiego słyszy się naprawdę fajne opowieści o różnych przypadkach, więc nie tracę nadziei.

Jeśli możesz podać nazwisko lekarza z Łodzi, który Cię konsultował to będę wdzięczna, gdyż mi również polecono młodego profesora z Łodzi i nie wiem, czy jechać, czy warto. Może to ten sam? Jeśli nie chcesz ujawniać nazwiska na forum, to zapraszam na prywatnego emaila: krolbogumila@wp.pl

Jeśli chodzi o soczewki, to takie o które pytasz można kupić w Gdańsku i wyglądają podobno lepiej niż te malowane. Są w cenie 500 zł podobno bardzo miękkie i delikatne. Ale niestety, nie znam namiarów placówki, gdzie można je kupić. Mówiła mi o nich osoba, która wcześniej używała  angielskich, malowanych (na bielmo) teraz używa tych z Gdańska i twierdzi, że są idealne.

Pozdrawiam

Czy odzyskam wzrok?

Niewiele wiem, kto mógłby pomóc, dlatego powstał ten temat. Mam nadzieję, że ktoś włączy się do dyskusji.

A odnośnie Łodzi, to chodzi o innego, ale nie wypada pisać publicznie kto. Odpiszę na priv 

Czy odzyskam wzrok?

Nie wiem czy Ci pomoże któryś z nich odzyskać widzenie w chorym oku ale na pewno nie potraktuje jak lekarz z Łodzi, o którym wspominasz, mam  na myśli dwóch wspaniałych lekarzy z Poznania, tj. dr M.Stopa i dr P.Rakowicz.