MENU

Forum - Stopień niepełnosprawności dla osoby z 1 okiem widzącym

Stopień niepełnosprawności dla osoby z 1 okiem widzącym

Stopień niepełnosprawności dla osoby z 1 okiem widzącym

Dzień Dobry,
 Mam problem z uzyskaniem stopnia niepełnosprawności, jestem osobą jednooczną, w wyniku urazu oka prawego, od czasu operacji stan się nie poprawił i nie poprawi, odklejenie siatkówki oraz zrolowanie , zanik poczucia światła, wycięta soczewka.
 Stało się to w 98roku w szkole podstawowej i od tamtego czasu rodzice starali się o stopień - otrzymałem go na rok tj.od 2002-2003 i później za każdym razem ostałem odrzucany .
Postanowiłem ponownie stanąć na komisji i znów otrzymałem negatywny wniosek - . 
Czy należy mi się stopień niepełnosprawności  jeżeli tak to jaki dodam, że mam ograniczenia w niektórych zawodach sztaplarki, praca na wysokośći etc ...

Proszę i informację 
pozdrawiam Damian 

Re: Stopień niepełnosprawności dla osoby z 1 okiem widzącym

 Też się starałem kilkukrotnie i mimo jednooczności nic nie uzyskałem, powinien należeć się lekki stopień niepełnosprawności, ale z lekkim rynku pracy nie zwojujesz bo pracodawcy wolą z umiarkowanym.Mam podobne ograniczenia i stwierdziłem że lekki nie jest mi do niczego potrzebny,więc sobie odpuściłem.Najlepiej zapytaj swojej okulistki w przychodni jak to wygląda.

 

 

Stopień niepełnosprawności dla osoby z 1 okiem widzącym

Wydaje mi sie ze zależy wszystko od województwa ja nie mam oka i od 5 lat mam umiarkowany i za rok ide znowu na komisje zobaczymy pozdrawiam