MENU

Forum - Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu?? -światełko w tunelu :)

Prof.Prosta jak i inni mówili że prowadzone są obecnie badania nad przeszczepami oczu ( tak jak innych organów) w Polsce jeśli badania się powiodą przeszczepy w przyszłości będą robione u ludzi (posiadających własne oko w przypadku usuniętej gałki ocznej mięsnie są już zarosnięte)Prowadzonę są tez badania nad klonowaniem gałek które można wszczepiać. Medycyna jeśli chodzi o oczy bardzo szybko idzie do przodu. Wieć istnieje światełko w tunelu :)))

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

no to by bylo fajne ;p tylko ze ja mam cala siatkowke stopiona i nie mam poczucia swiatla takze nie wiem czy u mnie by to cos pomoglo :(

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Ja siatkówki nie mam też ale to nie ma znaczenia (ale oko masz swoje) :) z początku jak to słyszałam nei chciało mi się wierzyć ale (w medycynie jest już wiele rzeczy możliwych) potwierdziła to moja okulista że takie badania są już prowadzone w Polsce. No i teraz na forum poznałam osobe której Pani Prof. to samo powiedziała. Trzeba mieć więc nadzieje :D

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

no to by bylo fajne ;p,tylko kiedy to bedzie... xD.mi juz tam na wzroku tak nie zalezy jak na tym,zeby to oko normalnie wygladalo a nie bielmo ;/

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

no to naprawde ogromna szansa tylko zeby byl przeszczep to trzeba miec dawce?tzn od czlowieka?jezeli tak to na taki przeszczep pewnie bedzie trzeba czekac latami....

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Tak Asiu jeśli chodzi o przeszczep to od innego człowieka (tak jak w przypadku innych organów), jesli o klonowanie to nie. Pewnie będzie trzeba troche poczekać ale jeśli tak to bedzie warto. Jeśli będzie to już praktykowane to będzie to kolejny przełom w medycynie. W koncu czego dzis w medycynie nie wymyślą.

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

to tak byłoby fajnie!!!!!

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

to byloby cudowne.

ostatnio szukalam informacji na ten temat-podobno prowadzone sa badania nad przeszczepami siatkowki.

mam nadzieje, ze medycyna w tym zakresie bedzie szybko szla do przodu. moze to jeszcze zbytni optymizm na te czasy, ale ja chcialabym kiedys widziec na dwoje oczu :(

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Sylwia więc zawsze trzeba miec nadzieję :) kiedyś wiele rzeczy nie było możliwych w medycynie o przeszczepach jakich kolwiek i innych ciężkich skąplikowanych operacjach można było pomarzyć a teraz robi się już na prawde wspaniałe rzeczy. Tak samo jak oczy kiedyś nikt nei słyszał o laserach wykonywano operacje (zwykle) chirurgiczne (np gdyby moje schorzenie oka jak mówił mi Pan Prof. było w tym momencie operowane laserowo mogłabym normalnie widzieć bez obrażen jakie doznałam w czasie operacji, bo teraz to już takie metody normalnie sie praktykuje a kiedyś nie było takiej szansy 12 lat temu nikt o tymnie słyszał ).Sami widzimy ile rzeczy jest już możliwych a co mowa za kilka lat :D Więc trzeba wierzyc :) świat idzie doprzodu i medycyna też :) a skoro już tak mówią najlepisi okuliści o badaniach nad przeszczepami to na prawde to sznsa dla wielu wielu... ludzi, nie tylko takich jak my ale niewidomych!! :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

moja siatkowka jest tak stopiona ze hej :( pewnie nawet jakby mi oko przerszczepili kiedys to moje nerwy i miesnie + cos tam jeszcze;p by nie pozwolily na widzenie :(.ja chce tylko miec to oko normalne ;/ a jakby do tego mi przywrocili wzrok to bym nadrobil zmarnowana mlodosc :( ;p

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Skoro ja nie mam siatkówki (nie przyłożyli przy operacji) dodatkowo naczyniak na dnie oka i mówili że jeśli praktykowanę będą przeszczepy i mnie z nich nie wykluczyli to ciebie też nie (warunek to posiadanie swojego oka) ;P a co do efektu kosmetycznego to każdy by tu chciał by jego oko normalnie wyglądało :/

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Do "honey" bo nie znam imienia :) czytałam twój post że w wyniku uderzenia piłką odwarstwiła się ci siatkówka czy nie można laserowo jej przyłożyć?? Mówili ci coś? Ja też miałam problem z odwarstwioną siatkówką miała być przyłożona i lipa ale przez naczyniak, ale Prof. Prosta przykłada skomplikowane odwarstwienia siatkówki laserowo. Z tego co wiem gdyby mój uraz tzn uderzenie stało się dziś to taki przypadek jak mój zrobili by laserowo i by było ok. A u ciebie chodzi chyba tylko o siatkówke samą?.

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Dominiko moje gg 8631037 :) no u mnei to tak było że ja tez miałam lekko odwarstioną ale chodziłam tyle że słabiej widziałam ale byłam pod kontrola okulisty od czasu gdy zauważyłam że widze słabiej, później niestety sie mocno uderzyłam i sie całkiem odkleiła wtedy natychmiastowo wzięto mnie na operacje do CZD w Warszawie operował mnie Prosta. Właśnie gdyby u ciebie była szybsza interwencja było by ok :(( ale wiem po sobie że w takich przypadkach całkowitego odwarstwienia okulisci reaguja szybko bo sie dzieją powikłania :(( teraz albo przeszczep siatkówki u ciebie to też już się bada, albo nadzieja na przeszczep oczka kiedyś. Ja to już tyle tych klinik zjezdziłam i szpitali że zaczynam gadać jak oni :PP ale czego si enei robi dla zdrowia u mnie teraz też nic nie można robic jedynie nadzieja kiedyś w przeszczepach jak mówili.

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

super miec nowe oczko idealnie wygladajace i jeszcze moze widzace ale ja nie jestem taka optymistka bo ja mam naprawde brzydka ta lewa galke i w tym momencie jedynym wyjsciem  jest implant tym bardziej ze mam zagrozenie dla zdrowej galki wiec juz podjelam decyzje 2 czerwiec operacja i ciesze sie ale rowniez sie boje mam nadzieje ze efekt koncowy bedzie bardzo dory juz sie zdecydowalam 3-majcie kciuki

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Asiula a po czym wnioskujesz że masz zagrożoną zdrową galkę ?

Viola, nie chcę tutaj martiwc i dołować ale slyszalem że nawet jesli sklonuje się idealna siatkówkę to i tak widzienia mozna nie odzyskać bo nerw zwrokowy zanika po pewnym czasie. Tak mi powiedizała dr...

jedyna opcja na odzskanie wzroku to jakiś microchip w oku i drugi chip - odbiornik w mozgu.... czyli mega zaawansowana technologia

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

ja sama tego nie wymyslilam ze mam zagrozona galke zdrowa powiedzial mi to profesor pozatym juz mam dosc swojego wygladu chce to zmienic a jedyna metoda to usuniecie galki i wszczepienie implantu poniewarz  inaczej zabieg enukleacji na swojej galce epi nie moge nosic bo boli lzawi itd  mialam operacje wyznaczona na 3 czerwca ale  glupia pojechalam sobie o 12 a tam liste zamykaja o 10 wiec sie spoznilam i strasznie zaluje kolejna data to 28 lipiec i juz teraz sie nie spoznie mam nadzieje ze w koncu nie bede sie wstydzila pokazywac calej twarzy to moje marzenie.... Pozdrawiam

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

powodzonka Asiu, będzie ok :)

jestem ciekaw czym się kieorwal profesor mowiąc że jest zagrozona?

być może miał na myśli współczulne zapalenie oka... ale to b.rzadka sprawa i żeby ją wyeliminować to chyba nalezy usunąć oczko do 10 dni od urazu.... tylko zdążyłem przeczytac na ten temat.

oby wszystko się udalo i efekt był zadowaljący w 100% Ciebie!

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Witaj Asiu u mnie też operacja usunięcia oka nie doszła do skutu, miałam wyznaczony termin na 4 maja , 5 maja byłam na sali operacyjnej ale niestety zostałam z niej wywieziona ponieważ anesteziolog stwierdził że coś nie tak jest z moim sercem i nie znieczuli mnie:( Zostałam wypisana i teraz lecze serce następny termin mam na 6 października. Mam nadzieje że tym razem już wszystko bedzie ok. A tak na marginesie do Lublina na Izbe przyjęć najlepiej zgłoś sie o godz. 9 rano wcześniej nie ma sensu tam jest straszny tłok i ogólne zamieszanie.

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Siema wam he mam pytanie mam 17 lat mialem wypadek w wieku 6 lat stracilem połowe oka tzn nie widze na nie połowa niego wogóle mi wypłyneła mam o 50 % miejsze oko miałem oczy koloru piwnego teraz mam jedno niebieske drugie piwne mam pytanie czy w polse robią przeszczepy oka //?? Chciał bym miec normalne oko nie musze nawet na nie widziec ale zeby to wyglada dosyc normalnie bo szrama na buzi to jest naj gorsze co moze byc bo odstrasza wszystkich/! A wiec mozna zrobić cos z tym zeby wygladało to normalnie???? Nie chce zadnych Protez bo juz mialem jedna i od tego aby łzawiło i szczypalo mnie oko prosze ludzie zarzucice jakis pomysł !! POZDRO Dla wszystkich Co maja problemy ze wzrokiem!! z fartem!

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeczep całego oka, to było by coś.Najlepiej sklonowanego, po edycji genów, wyrzucenia wszystkich złych czynników, poprawy całej struktury. Żeby ono wiecej nie szwankowało. 

Niestety jak dla mnie to odległa przyszłość. 

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Fiu FIu gdyby to było możliwe to byloby suuuuper!!! Wymienilbym sobie obydwa...oboje...oczy/u hehe nie wiem jak powinno byc.

Mozesz zdradzic jakies wiarygodne zrodlo tej informacji? Strone,publikacje...cokolwiek ?

Tylko kurcze co z tysiacami czy nawet milionami polaczen nerwu wzrokowego? Jak to polaczyc??? To bedzie nielada wyzwanie dla mikrochirurgii, no chyba ze jakies nanoroboty czy cos. :)

Pzdr

Michał

 

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

hej! mam retinopatię wcześniaczą(widzę jednoocznie)

nie mogę obecnie wykonywać prac fizycznych. Czy po przeszczepie byłoby to możliwe, żeby pracować fizycznie??

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Kilka miesięcy temu pokazywano gościa z Wielkiej Brytanii, któremu z zęba zrobiono nowe oko i na dodatek widzi na nie. Oczywiście oko wygląda koszmarnie ale dla osób, które w ogóle nie widzą to chyba nie problem, nie mówiąc o fakcie, ze mozna nosić ciemne okulary.

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)


no jak będzie taka okazja to super, tylko nie wiem czy jak ja od urodzenia mam nie sprawne oko to czy będę coś widzieć?? Fajnie by było żeby szybko weszło bo mój lekarz twierdzi ze w takim tempie jak teraz to do 28 roku życia stracę wzrok całkiem również w 2 oku a mam już 17... 

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Jak to z zęba????

Re: Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Nareszcie! Czekam na to już od 13 roku życia i stale wypatruję informacji, bo o ile mi wiadomo, byłby to jedyny sposób zdobycia, "czystej" żółtej plamki ;) 

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

Hej! znalazłam coś takiego jak implant siatkówki oka.(metoda w fazie prób.)

Wrzucam linki, aby ktoś kogo to może zainteresuje, żeby sobie poczytał.(język angielski):

 http://www.bostonretinalimplant.org/index.php?fontsize=normal&hicontrast=

http://www.eyenet-aachen.de/05-07-1-implants.html

http://www.io.mei.titech.ac.jp/research/retina/

 

Zachęcam do dalszych poszukiwań!Uśmiech

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

potrzebuje namiar na klinike w Usa chodzi mi o robert armant 

Przeszczepy oczu -światełko w tunelu :)

To byłoby coś tylko, że Rozalka  chyba by się już nie załapała. Za dużo czasu minęło od usunięcia oczek. Ale nadzieję waro mieć.  pozdrawiam