MENU

Forum - Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Witam,

Czy po implantacji kiedy wszystko sie juz zagoi i zostanie dopasowana epiproteza mozna wrocic na silownie?dr Haszcz mowil,ze nie ma problemu tylko wszystko musi sie zagoic ok 2-3 mc.Ja caly czas cwicze od 5 lat,operacje mam w lutym.Nie wyobrazam sobie nie wrocic na silownie po kilku mc oczywiscie jak juz wszystko bedzie ok.Czy przy wysilku jest mozliwosc,ze epi moze wypasc?wydaje mi sie to malo realne.Jak Wam sie wydaje?

Pozdrawiam serdecznie 

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Ktos sie wypowie na ten temat?bede bardzo wdzieczny

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Bedziesz mogl normalnie cwiczyc,epiproteza Ci nie wypadnie.

U mnie lekarze mowili to samo , ze pozniej mozna wszystko juz normalnie robic. 

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

No to mnie uspokoiles.A Ty cwiczysz Byku?jest ktos jeszcze po implantacji kto cwiczy?zastanawiam sie czy proteza akrylowa nie bedzie lepsza od szklanej jesli zamierzam byc aktywny fizycznie?

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Rodzaj protezy nie ma znaczenia dla aktywności sportowej, ponieważ proteza nie ma prawa Ci wypaść sama. Ja mam epiprotezę od 10 lat i jestem bardzo aktywny fizycznie, biegam, gram w siatkówkę, chodzę na siłkę, pływam a nawet nurkuje z akwalungiem. Oczywiście musiałem zrezygnować ze sportów walki z oczywistych względów ale i tak jestem zadowolony.

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Ja zamierzam za tydzien isc na silownie,jestem juz 3 miesiace po implantacji,przy schylaniu nie czuje zadnego rozpierania w oczodole,przy podnoszeniu czegos z ziemii czy noszeniu zakupowo rowniez nic nie odczuwam.Zaczne oczywiscie powoli,3 razy w tygodniu,spokojnie.Przed operacja cwiczylem prawie 5 lat bez przerwy.A jak reszta z Was?jestescie aktywni fizycznie?ktos jeszcze trenuje na silownii?pozdrawiam

Re: Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?


Tony:
A jak reszta z Was?jestescie aktywni fizycznie?ktos jeszcze trenuje na silownii?pozdrawiam

 

Ćwiczę prawie codziennie crossfit, często ze sporym, jak na moje możliwości, obciążeniem (martwy ciąg, dwubój). Jeśli wszystko się dobrze zagoi nie ma żadnych przeciwwskazań, do uprawnia sportów siłowych. Implant / epi nie przeszkadza kompletnie w niczym, jeśli chodzi o aktywność - siłownia, nurkowanie, triathlon, narty, jazda konna - miałem z tym do czynienia i nie ma tu żadnego problemu.

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Tak myslalem,ze nie bedzie przeciwskazan,ale wolalem sie upewnic.Wiadomo,ze sporty walki czy dyscypliny kontaktowe odpadaja,ale jesli o mnie chodzi to silownia,rower,bieganie,plywanie to jest to bez czego nie moge zyc i co robilem przed operacja.Musze sprobowac kiedys crossfitu,slyszalem o nim duzo dobrego.Ja zaczne teraz 3 dni w tygodniu fbw na silownii,pozostale 3 rower i 1 jeden dzien wolny.Tez zamierzam bazowac ja wielostawowych cwiczeniach jak siady,mc i wyciskania tylko wiadomo,ze na poczatku spokojnie.To mi sie wlasnie podoba,ze nie narzucacie sobie zadnych ograniczen,tak wlasnie to powinno wygladac i sam zamierzam tak robic.

Czy po implantacji mozna cwiczyc na silowni?

Hej!

Mam protezę i również nie było mi po drodze skończyć ze sportami wszelakimi, więc się uwziąłem i da się wszystko, łącznie ze sportami walki, ale tu należy wziąć pod uwagę fakt, że kąt widzenia ostro Ci się zawęrzył. Poza tym na sparing weż sobie odpuść to, co może się stłuc i załóż po prostu opaskę.