MENU

Forum - pytanie o epiproteze u dziecka

pytanie o epiproteze u dziecka

pytanie o epiproteze u dziecka

mam pytanie , moj syn ma 17 miesiecy ma niedorozwoj prawej galki ocznej od 2,5 miesiaca mamy epiproteze ale jeszcze nie zakladalismy jej w domu , probowalismy kilka razy ale nie udalo sie , Piotrek przechodzil tez infekcje i oczko ropialo , czy po takim czasie ta epiproteza nie bedzie mala czy mozna ja dalej probowac zalozyc .mam jeszcze jedno pytanie czy jak bedziemy zwlekac z zalozeniem epiprotezy czy to wplynie na wyglad dziecka u Piotrka widac roznice miedzy prawa a lewa strona chore oczko jest malutkie . Pozdrawiam Monika

pytanie o epiproteze u dziecka

Witajcie.Moje dziecko ma 12 mcy,a epiproteze mamy od paru dni i wkładam ja codziennie rano a wieczorem wyjmujemy, za 2 mce  trzeba bedzie ja powiekszyc bo w tym okresie jest najszybszy wzrost u dzieci ,wiec Wasza proteza moze byc za mała ale najlepiej poradzic sie tam gdzie ja robiliscie.My wlasnie po ta ja mamy zeby nie doszlo do deformacji twarzy w przyszlosci. nie czekajcie zakladajcie. A jaki macie sposob na zakładanie?

pytanie o epiproteze u dziecka

Witam my wlwsnie nie mamy sposobu na zakladanie epiprotezy poniewaz jej jeszcze nie zalozylismy sami zawsze konczylo sie placzem i moim i Piotrosia . Mam pytanie u kogo wy robilisci epiproteze bo myw krakwie u dr. Szpytmy i nam kazal zaczac zakladac po 15 minut i z kazdym dniem zwiekszac po 15 minut.

pytanie o epiproteze u dziecka

WIATJCIE!

Mój synek od 5 lat nosi epiproteze,na samym poczatku zakładałam ja tylko ręką, teraz nie wyobrażam sobie inaczej niż z przyssawką(tą od protetyka-gumową).Musicie jakoś przyzwyczaić dziecko,nasz synek też  na początku plakał,ale to jest tak jak z lekarstwem -TRZEBA ZAŁOŻYĆ I NIE MA ZMIŁUJ SIE...

pozdrawiam 

pytanie o epiproteze u dziecka

Moniko robilismy w Lodzi w Pracowni

Protetyki Twarzy.Dr Włochacz  tez mowił ze na 15 min bo bal sie ze mała sie nie przyzwyczai, ale proteza jej nie przeszkadza wiec ma ja cały dzien.

pytanie o epiproteze u dziecka

Witam, ja jestem mamą wcześniaka z 25 tygodnia ciąży. Igunia ma retinopatię V stopnia na lewe oczko. Podwójne lasery i operacja opasania gałki ocznej nic nie pomogły. Igunia nie widzi na jedno oczko. Ale świetnie sobie radzi z jednym oczkiem , pomimo wady -3,5. Teraz ma 18 miesięcy. Wcześniej przed operacją opasania gałki oczko wyglądało wizualnie normalnie, zaraz po operacji jakby zapadło, źrenica zarosła. Jest to dla mnie nadal nie zrozumiałe, budzi wątpliwości dlaczego tak się stało zaraz po operacji. Nikt nie chce mi powiedzieć i wyjaśnić, dlaczego tak się stało praktycznie z dnia na dzień. Teraz Iga na niewielką szparkę otwiera oczko (a wcześniej miała piękne duże oczka) i zdecydowaliśmy się jechac do Krakowa po epiprotezkę, aby Mała ładnie wizulanie wyglądała i nie doszlo do asymetrii twarzy.

pytanie o epiproteze u dziecka

CZEŚĆ OT 7 LAT MAM EPIPROTEZE  MAMA WYJMUJE MI JE ŻEBY PRZEMYĆ  RAZ W ROKU JEŻDZIMY DO KRAKOWA ŻEBY JĄ WYMIENIĆ DLA MNIE TO BARDZO FAJNA PODRUŻ Perskie oko