MENU

Forum - PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

znowu coś się dzieje w programie "Komputer dla Homera" wnioski dostępne są na ich stronie i termin składania upływa 29-08-2011 jezeli ktoś potrzebuje mam sama właśnie zbieram i będę wysyłać. Od najbliższej niedzieli będę nie osiągalna jedziemy z Bartkiem do Lublina i prawdopodobnie mały będzie miał zabieg u doktora Haszcza 17-08-2011 trzymajcie kciuki ( możecie nas odwiedzić będziemy na Chmielnej)śmiech

Pozdrawiamy  

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

napiszcie mi co trzeba do tych wnioskow (jakie papiery) trzeba dolaczyc? na komputer dla homera

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

To jakie dokumenty masz dołączyć do wniosku jest uzależnione od Twojej sytuacji zawodowej i zdrowotnej. Podobno idea jest taka ze im więcej papierków tym lepiej. na pewno dokumentem niezbędnym jest orzeczenie lekarskie. jeśli pracujesz bądź uczysz się to zaświadczenie. Wypełnia się również oświadczenie o dochodach.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

A pomoże ktoś pomóc wypelnic ten wniosek ponieważ pierwszy raz będe starał sie o dofinansowanie z pfronu.

Pozdro

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Ja brałam udział w tym programie około 4 lata temu, z tego co wyczytałam to teraz już raczej by mi się nie udało, ponieważ mam lekki stopień, ale będę jeszcze dokladnie czytać i szukać.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!:) 

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

ja tez pierwszy raz bede skladac i tez niebardzo wiem jak to wypelniac

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Z tego co kojarzę to robiłyśmy to z mamą już na miejscu. Ale być może coś się pozmieniało. Jak znajdę te wnioski to przejrzę, może akurat wiem jak to zrobić. ;)

 

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Już mam. Te wnioski to rodzaj ankiety. Początek jest bardzo przejrzysty, dalej mogą zacząć się małe schody, kiedy proszą np. o specyfikę sprzętu, ale to chwila zastanowienia, a i jeszcze wcześniej wykazanie dlaczego potrzebujesz komputera i dlaczego własnie Ty masz go dostać.;) Nie chcę się wymądrzać, ale istotne jest czy się pracuje, uczy, miejsce zamieszkania, dochody, ilość osób zamieszkujących wspólnie gospodarstwo domowe itd..

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć że są firmy komputerowe które zajmują się typowo dobieraniem sprzętu dla osób słabowidzących i niewidomych i tam pomagają w wypełnianiu wniosku i podpowiadają jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni. Do takich firm należą m.in. Altix, Harpo, Medison i parę innych ale nazwy ich mi w tej chwili uleciały. Najlepiej poszperać na internecie i znaleźć adresy do tych firm i udać się osobiście.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Obecnie to siedze w domu i wychowuje dziecko mam rente socjalna,moj maz pracuje wiec ja nie mam zielonego pojecia co ja mam tam dolaczyc do tego wniosku?

 

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

W takim wypadku to ja  nie jestem pewna czy się kwalifikujesz jako adresat programu bo w tym roku jest tak że Homer jest skierowany do osób uczących się bądź aktywnych zawodowo ale jest tam jeszcze taki zapis że jak się nie pracuje to trzeba być minimum 6 miesięcy zarejestrowanym w urzędzie pracy. Najlepiej dopytaj bezpośrednio w pfronie jakie masz dostarczyć dokumenty. Oni powinni wiedzieć najlepiej.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Hej. A ja akurat będę składać pierwszy raz wniosek i patrzę tutaj taki fajny temat ;) Powiedzcie tylko skąd mam wziąść te ankiety do wypełnienia ?

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Możesz sobie je ściągnąć ze strony internetowej http://www.pfron.org.pl/portal/pl/77/891/Komputer_dla_Homera_wersja_2_czerwca_2010.html bądź udać się do oddzialu Pfron w swoim mieście.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Zajmuję się tym programem już kilka lat niejako "z drugiej strony". Jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc, wytłumaczenie lub tym podobne, to proszę pytać. Chętnie pomogę, bo wiem, że dla osoby ubiegającej się, ten akurat wniosek może być trochę czarną magią:)

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Program byłby idealny dla mnie, skorzystałabym ale niestety mam tylko stopień lekki. Aż się prosi aby spytać dlaczego nie ma nic dla "lekkich"?

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

origa a masz może nr gg bo łatwiej było by sie kontaktować

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Mam gg, ale w pracy bardzo rzadko mam czas, a w domu go nie używam. Pisz na forum - w przerwie między obowiązkami zawsze chętnie odpowiem.

Co do stopnia lekkiego, to dawno, dawno temu i dla takich stopni było dofinansowanie, zostało zlikwidowane z braku środków. Taka sama sytuacja jest z SODami dla osób zatrudnionych ze stopniem lekkim.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Mam problem z wypelnieniem tego

Informacje niezbedne do oceny merytorycznej wniosku

Re: PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!


ipmarcik11:

Mam problem z wypelnieniem tego

Informacje niezbedne do oceny merytorycznej wniosku

 

 Jest tam 5 podpunktów, o który konkretnie chodzi?

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Chodzi o 1 i 4 puknt a  2 3 i 5 trzeba tylko zaznaczyc tak lub nie ?

Czy jesli pracuje na 0.7 etatu i pobieram rente socjalna oraz chodze zaocznie na studium jako technik informatyk to co lepiej dolaczyc do wniosku zaswiadczenie ze szkoly czy tez jakies zaswiadczenie z pracy?

Pozdro

Re: PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!


ipmarcik11:

Chodzi o 1 i 4 puknt a  2 3 i 5 trzeba tylko zaznaczyc tak lub nie ?

Czy jesli pracuje na 0.7 etatu i pobieram rente socjalna oraz chodze zaocznie na studium jako technik informatyk to co lepiej dolaczyc do wniosku zaswiadczenie ze szkoly czy tez jakies zaswiadczenie z pracy?

Pozdro

 Nie znam Twojej sytuacji więc nie mogę powiedzieć, czym uzasadnić wnioskowany sprzęt: zależy to od już posiadanych produktów, sytuacji finansowej, trudności wynikających z urbanizacji czy skomunikowania miejsca zamieszkania no i przede wszystkim od samego przedmiotu wnioskowanego dofinansowania. Napisz, co chcesz uzyskać i dlaczego, może być na PW, spróbuję podpowiedzieć uzasadnienie.

Na etapie składania wniosków nie dołącza się ani zaświadczenia ze szkoły, ani z pracy - chyba, że są one udokumentowaniem do argumentów z podpunktu 1 i 4 uzasadnienia. Natomiast informacje o aktualnym miejscu pracy i nauki wpisuje się do wniosku na stronie 2 i 3 wniosku.

 

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Nie moge wysłać PW do ciebie. Szkoda ze nie masz czasu na gg

Re: PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!


ipmarcik11:

Nie moge wysłać PW do ciebie. Szkoda ze nie masz czasu na gg

 

 Niestety, możesz do mnie napisać na mail origa@o2.pl ale nie obiecuję, że odpiszę przed poniedziałkiem (plany weekendowe),  w pon. na pewno będę tu na forum odpowiadać.

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

A czy nie bedzie za póżno jeśli wyśle wniosek w poniedziałek?

Pozdro

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Oczywiście że nie. Termin jest do 29 a liczy się data stempla. Ja przebrnełam przez cały wniosek i jest do wypełnienia, wystarczy dobrze się wczytać. Ja dzisiaj tez wysłałam, zobaczymy. Kiedyś już otrzymałam dofinansowanie, więc to było by drugie. Ale trzeba teraz poczekać około 3-4 miesiące na decyzję.

Wysyłaj i już. Zawsze trzeba próbować.

 Pozdrawiam

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

WITAM mam pytanie czy musze brac  w  ALTIX  oprzyrzadowanie do komputera bo tak mi poradzili w tej  firmie komputerowej zaznaczam  ze oni pomogli mi wypelnic wniosek o komputer a raczej o przyrzadowanie do komputera zanioslem do pfronu i nic  zadnej umowy nie podpisywalem  z nimi  kolega  ktory siedzi w brazy komputerowej  poradzil mi zeby u niego wziasc  pierwszy raz to zalatwiam  wogole nie korzystalem  z zadnej  dotacij pozdrowienia

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

A moglbys podac co konretnie ci wpisali jako sprzet specjalistyczny bo pierwszy raz sie staram o takie dofinansowanie a niewiem jak wypelnic ten wniosek o specjalistycznym sprzeciePozdro

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Nie ma przymusu brania sprzętu z z firmy gdzie był wypełniany wniosek

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

WITAM wpisali mi  taka lunete nie wjem jak to sie zwje ale na ekran naklada sie komputera i wlacza to sie litery powiekszaja i jest czytane wszystko to mi obliczyli na 5300zl  z wytlumaczeniem co jak to nie zabardzo dlatego jak przyznaja mi  cos nie wiem ile  to bede bral  z innej firmy  czesc

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

A czy orzeczenie o niepelnosprawnosci powinno sie wyslac kopie czy tez oryginal?

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Kserokopia aktulanego orzeczenia. Załączniki wymagane do wniosku str. 9 pkt 1

Re: PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!


Dzaworitka:

Z tego co kojarzę to robiłyśmy to z mamą już na miejscu. Ale być może coś się pozmieniało. Jak znajdę te wnioski to przejrzę, może akurat wiem jak to zrobić. ;)

 

 ORIENTUJĘ  SIE  MOŻE  KTOŚ  CZY   O  TEN SPRZĘT  KOMPUTEROWY Z  TEGO  PROGRAMU :KOMPUTER  DLA  HOMERA:MOŻNA  SIĘ  PO  JAKIMŚ  CZASIE  UBIEGAĆ Z  POWROTEM,(NP. JAK SIĘ  KOMUŚ  ZEPSUJE) CZY  TO  JEST  JEDNORAZOWE??

 

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!

JESTEM ZDENERWOWANA I ZAŁANAMA......Dostałam wczoraj list z PFRONU  z negatywna odpowiedzia,mój 8 letni synek nie zakwalifikował sie...

ma przecież orzeczenie o niepełnosprawności i usunietą gałkę oczna(siatkówczak),oni w uzasadnieniu piszą że " nie ma obniżonej ostrości wzroku z 2 oku"

czy to możliwe ???? a tak liczyłam na ich pomoc:((((

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

My niestety również dostałysmy odpowiedź odmowną - badanie pola widzenia robiłyśmy prywatnie , bo pani doktor nie była łaskawa nam zlecić - ale wpisać wyniku również nie chciała . Główny zarzut PFRON'u - na wniosku okulistycznym brak odpowiedniego wpisu dokonanego przez lekarza.

A podobno wniosek miał weryfikować okulista - czy nie oglądał wyników badania ???Marszczę brew

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

WITAM czytam ze otrzymaliscie odpowiedzi z pfronu ja jeszcze nie  czy pfron  powiadamia pisemnie  czy samemu trzeba sie dowiadywac  kto morze mi powiedziec

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

Ja dostałam pisemną odpowiedź z PFRON-u.

Doris

PFRON- KOMPUTER DLA HOMERA WNIOSKI DO 29-08-2011 SKŁADAJCIE!!!

WITAM dzis dzwonilem  do pfronu w gdansku  i dowiedzialem sie ze moj wniosek  zostal odrzucony gdyz  widdze na lewe  oko  i to dobrze  w takiej sytuacij poprosilem na pismie orzczenie  i tu okazuje sie ze wyslali 17 10 2011r listem zwyklym  ktory nie dotar  do mnie ale jeszcze raz  wysla  piszecie ze tesz waze wnioski sa odrzucane mi sie wydaje ze oni nie powinni brac  ludzi jednoocznych  tylko niewidzacych gdyz wiadomo ze nie widzi sie na jednooko to juz  czlowiek  jest nietaki  jakby widzial normalnie albo to jest wszystko zalatwiane po znajomosci  przeciesz zyjemy w polsce  wystarczy wloaczyc  tv   ten pfron dawno powini rowjazac  bo to pic na wode czesc