MENU

Forum - zacma wrodzona

zacma wrodzona

zacma wrodzona

Witam serdecznie.Bardzo czesto zagladam na portal jednooczni.org,ale dopiero teraz odwazylam sie napisac.jest mi bardzo ciezko.Moja coreczka urodzila sie z zacma wrodzona na lewym oczku.Byl to dla mnie szok-masa testow,badan itp.Nie moglam(nie moge do tej pory)zrozumiec dlaczego przytrafilo sie to wlasnie nam!!!Tak bardzo dbalam o siebie w ciazy,nie mamy historii choroby w rodzinie a tu taki cios.doprowadzilo mnie to wszystko do depresji-lecze sie juz kilka miesiecy,ale niestety wciaz nie moge sie z tym pogodzic.Moja malenka ma teraz 10 miesiecy.Jest kochaniutkim,slicznym i bardzo aktywnym bobaskiem.Mnie jednak zastanawia wiele rzeczy.przede wszystkim jej przyszlosc.Bardzo sie boje,jak to bedzie.Jak bedzie wygladac(oczko jest metne i zaczyna lekko zezowac).Operacja nic prawdopodobnie nie pomoze,ale czy jest cos,co ja moge zrobic?Ja musze jej pomoc!!!!ona jest dla mnie wszystkim!!!!!!!!!

zacma wrodzona

Dlaczego uważasz, ze operacje nic jej nie pomoże? Przecież zaćmę się operuje a brak soczewki leczy się soczewkami twardymi. Moja córka urodziła się z PHPV co spowodowało wystąpienie zaćmy i można powiedzieć, że gdyby była sama zaćma łatwiej byłoby z odzyskaniem widzenia. Wiele by o tym pisać zapraszam Ci na forum dzieci słabowidzących

http://forum.gazeta.pl/forum/f,37296,Dzieci_slabowidzace.html

 tam napewno znajdziesz wiele cennych informacji i co dla mnie było najkważniejsz wsparcie psychiczne. Nie wiem gdzie byłaś z dzieckiem u lekarza ale napewno specjalistą od zaćmy jest prof. Prost który operował moją córeczkę jak miała 7,5 miesiąca. W tej chwili ma 16 miesięcy rozwija się cudownie a nawet w niektórych kwestiach wyprzedza swoich rówieśników. Tak więc moja droga nie ma co się załamywać, długa i ciężka praca przed wami ale jest możliwość odzyskania choć części widzenia. A jeżeli nic się nie da zrobić to jednooczność to nie koniec świata zobacz ilu jest ludzi na tym forum którzy cieszą się życiem, ja tak do tego podchodzę bo inaczej chyba bym zwariowała (też zastanawiam się dlaczego musi to spotykać moje dziecko).

Gdybyś miała jakieś pytania pisz, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

zacma wrodzona

Dziekuje bardzo za odpowiedz.powiedziano nam,ze operacja nie ma sensu,bo nie poprawi jej to widzenia,a moze jedynie miec wiele skutkow ubocznych-jaskra,nierosniecie galki ocznej itp.jestesmy pod kontrola w Polsce i Anglii-tutaj mieszkamy.Boje sie operacji,skoro nie ma ona przyniesc efektow to po co grzebac w oczku i ryzykowac.Ja juz sama nie wiem co robic.Slyszalam o doktorze Proscie i szczerze mowiac chyba zdecyduje sie na wizyte u niego,a moze akurat.Czy twoja coreczka ma zacme calkowita?pozdrawiam

zacma wrodzona

U mojej małej to było tak, że na początku tylko część oczka była zamglona ale to cały czas postępowało.

 Myślę, ze niem masz się nad czym zastanawiać jeżeli chodzi o wizytę u profesora niestety terminy są bardzo odległe. Pamiętaj, że tutaj liczy się czas bo największy wzrost gałki ocznej jest do 2 r. ż., dziecka i to co wywalczymy do tej pory jest najważniejsze.

Gdybyś jeszcze miała jakieś pytania podaję kontakt do siebie patrycj.a.1234@gazeta.pl 

 Pozdrawiam

zacma wrodzona

Witam. Moja corcia urodzila sie z zacma oka lewego. W tej chwili jest juz 2 lata po operacji i jest dobrze. Nie ma sie co zastanawiac tylko najlepiej zadzwonic do Centrum zdrowia dziecka w Warszawie tam w bardzo szybkim tempie zrobia nieodplatnie operacje. Opieka dla jest naprwde super , przyjmuja dzieci z calej polski i naprawde nie trzeba az tak dlugo czekac. 

zacma wrodzona

Witaj dawno widze pisałaś ale ja dopiero znalazłam ten portal ale do rzeczy ja też mam zacme wrodzona chodz jestem dorosła ma 38 lat niechce dawac Ci jakis wielkich rad ale po pierwsze operacja moze cos dac a po drugie wychowuj córkie normalnie  i  nie traktuj ja jak inwalidkie staraj sie o pilegnacyjne o orzecznictwo niepełnosprawności bo to jej póżniej moze pomóc w zyciu uwiez mi ja tez od urodzenia nie widze na jedno oko i terz miałam kilka operacji a w tatych czasach nie była medycyna jak teraz wiec oto zadbaj rób ile mozesz i dbaj o nia Ja tez mam dwójkie dzieci  jedno zdrowe a drugie chore na oczy ale nigdy sie nie podawałam i mam o tyle szczescie ze mój syn po operacjach lepiej widzi wiec zycze Tobie wiele zaparcia i dazenia do celu  Pamietaj o tym Pozdrawiam