MENU

Forum - Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Doradźcie proszę :)))

syn ma 17 lat, 5 Vitrektomii w  tym jedna z opasaniem, proszę o kontakt do jakiejś dobrej kliniki lub lekarza.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

A skąd jesteś?

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Dolnośląskie, ale jak zajdzie taka potrzeba to pojadę i na koniec świata.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

A potrzebujesz lekarza po prostu do kontroli lekarskich czy aktualnie coś się dzieje? Okulistka pod której opieka jestem chyba się specjalizuje jakoś w chorobach siatkówki, w każdym razie nad moją czuwa :)

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Mam pełne zaufanie do mojego obecnego lekarza ale dużo osób pisze na forum że powinniśmy konsultować się również z innymi lekarzami, chciałbym poprostu pojechać z synem do innego dobrego lekarza(bardzo dobrego) na konsultację.

Niedawno miał operację i oko nie wygląda zbyt ciekawie :(((( Martwie się :((((

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

a zna ktoś może klinikę okulistyczną zajmująca się operacjami na zniekształconej siatkówce oka?

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Witam,polecam z całą odpowiedzialnością klinikę w Poznaniu na ul.Długiej.Miałam tam operowaną siatkówkę w tamtym roku.Podejście do pacjenta bardzo troskliwe i profesjonalne.JestPerskie okoem bardzo zadowolona.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

ja polecam Lublin. Dr. Jerzy Mackiewicz.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Ja również polecam dr Mackiewicza z Lublina, ale również Adama Cywińskiego. Bardzo dobre rekomendacje ma również pani Oficjalska z Wrocławia. Osobiście jeszcze u niej nie byłam ale się wybieram 21 marca więc jak będę po wizycie to napiszę swoje wrażenia.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

a ja polecę prywatną kilinikę, chodź ceny mają spore to warto.

prof. dr med. Józef Kałużny, Bydgoszcz, klinika Oftalmika.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Ja również polecam Lublin i dr Mackiewicza.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Dziękuję wszystkim i serdecznie Pozdrawiam Uśmiech

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Jak już wcześniej obiecałam opiszę wrażenia po wizycie u Pani doktor Oficjalskiej. Już to opisałam ale mi się wkleiło nie w ten wątek co trzeba. Przejdę do rzeczy. Pani doktor to wspaniały lekarz, specjalista, ale przede wszystkim człowiek, który ma w sobie wiele empatii. Co ważne nie daje zbędnych nadziei i nie naciąga na dodatkowe koszty leczenia gdy zdaje sobie sprawę że rezultaty mogą być niezadowalające. po raz pierwszy w swojej "karierze" z medykami spotkałam się z tak ciepłym i empatycznym lekarzem, który  nie leci na kasę, a po prostu chce człowiekowi pomóc. Z całą odpowiedzialnością plecam doktor Oficjalską

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Polecam doktor Anitę Boroń. Przyjmuje w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu i ma prywatny gabinet w Olkuszu. Ja jestem bardzo trudnym przypadkiem jak to wszyscy lekarze mówią i dzięki Pani doktor widzę, jestem po witrektomii ratującej mi wzrok ( na 1 oko w ogóle nie widzę od dzieciństwa). Każdy z lekarzy po obejrzeniu mojego oka jest w szoku jak Ona to zrobiła;). Jakby co prosze pisać na maila baz12@interia.pl.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Bardzo polecam dr Jacka Robaszkiewicza. Pan doktor operował mnie pod koniec lutego 2012.

Mój przypadek był bardzo trudny. Przed operacją moje odwarstwienie siatkówki trwało już rok!! Wykryto je dopiero gdy zaczęło się objawiać pogorszczeniem widzenia tzn. widzenie jak przez szklaną butelkę - obraz łamiący się. Przed dagnozą miałam regularne kontrolne wizyty okulistyczne z uwagi na dużą krótkowzroczność -5 na oba oczy. Przez 3 miesiące przed operacją byłam u różnych lekarzy średnio co 2 tyg z uwagi na postępujące pogorszenie widzenia . Ale zawsze ta sama diagnoza - dno oka zdrowe, siatkówka cała. Dodam, że większość badań przeprowadzana była przez okulistów z Enel-med'u. Nie chcę teraz tego komentować, ale strzeżcie się pseudo specjalistów z prywatnych przychodni!

 Zatem stan wyjściowy oka przed operacją był ciężki - liczne błony podsiatkówkowe, gęsty płyn, zajęta plamka żółta. Pan doktor ma złote ręce, operację przeprowadził po mistrzowsku :))) - moje chore oko goi sie dobrze, bez najmniejszych powikłań a co najważniejsze powoli wraca normalne widzenie. Jestem dobrej myśli bo jestem w najlepszych rękach :))))

Wesołych Świąt! 

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Witam mam pytanie do Oli.Czy Ty po operacji widzisz dobrze?

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Cześć Romuś.

Nie widzę idealnie, ale lepiej niż przed operacją. Obraz nadal się łamie. Jednak lekarz mówi, że nie spodziewał się takiej poprawy w tak krótkim czasie. W dniu operacji widoczność na oko była na poziomie 5-10% teraz jest 30%. Za pół roku ma dojść do 60%.

A Ty Romuś jakie miałaś objawy przed operacją, podobne do moich? Jak teraz widzisz? 

Pozdrawiam! 

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej!Fajnie,że Twój stan się poprawia.A skoro lekarze mówią ,że będzie lepiej i sama to widzisz to cieszę się razem z Tobą.Mój przypadek był podobny.Chodziłam z odwarstwioną siatkówką pół roku i moja lekarka zapisywał mi mocniejsze szkła.AŻ PEWNEGO DNIA POWIEDZIAŁAM,ŻE JAK MI NIE DA SKIEROWANIA NA JAKIEŚ WNIKLIWSZE BADANIA TO NIE WYJDĘ Z GABINETU.NO I DAŁA ALE BYŁO JUŻ ZA PÓŻNO... OPERACJA SIĘ UDAŁA ALE MNIE TO WIDZENIA NIE POPRAWIŁO URATOWANO JEDYNIE OKO, A NIE WZROK.NIE WIDZĘ NIC.JEDYNIE POCZUCIE ŚWIATŁA.A W DRUGIM OKU -5.(PISZĘ CAPS LOKIEM,BO LEPIJ WTEDY WIDZĘ)POZDRAWIAMUśmiech

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej Kochana Uśmiech

Czy mówisz o operacji w klinice w Poznaniu na ul.Długiej? Jaką metodą Cię operowano i dlaczego się nie udało?

U mnie zastosowano witrektomię z podaniem gazu SF6 mimo, że kwalifikowałam się do oleju. Operacje z gazem są trudniejsze, ale powodują mniej komplikacji. Poza tym jest niewielu specjalistów którzy potrafią zastosować metodę z gazem. Może przyjedziesz do Warszaw na konsultacje do mojego lekarza, może coś jeszcze da się zrobić.. wiem, że Dr Robaszkiewicz wielokrotnie poprawiał po innych chirurgach i zawsze z dobrym skutkiem.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

HEJ.TO BYŁO W POZNANIU NA DŁUGIEJ.WITREKTOMIA Z PODANIEM GAZU C3F8.ALE JA LEPIEJ NIE WIDZĘ!A NA TYM OKU ZROBIŁA MI SIĘ DODATKOWO ZAĆMA.PODAJ MI NAMIARY NA TEGO LEKARZA.Perskie okoDODAŁAŚ MI NADZIEII!!!

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Romuś, wszystko będzie dobrze :)

Dr Jacek Robaszkiewicz współpracuje z kliniką okolaser w Warszawie. Link do kliniki http://www.okolaser.com.pl/ Na konsultacje przyjmuje w poniedziałki od 14:00 do 18:00 pod adresem:

ul. Boya-Żeleńskiego 4a
00-621 Warszawa
tel. 022 825 70 88
tel./fax. 022 825 70 85

Jak będziesz w Warszawie to daj znać to się spotkamy! Uśmiech 

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Pozdrawiam Perskie oko

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej,jesteś kochana.Naprawdę jeszcze nikt mi nie dał takiej nadzieii.śmiechOd wczoraj jestem szczęśliwsza!!!

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Wzruszyłam się Twoim wpisem.. Cieszę się Uśmiech w poniedziałek idę na kontrolę do Pana doktora i powiem mu, że przyjedziesz Perskie oko

A czy Ty Romuś miałaś wymienianą soczewkę w trakcie operacji?

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

HEJ,MIAŁA MIEĆ WYMIENIONĄ,ALE PO OPERACJI OKAZAŁO SIĘ,ŻE Z TEGO WZGLĘDU IŻ JESTEM MŁODA TO TEGO NIE ZROBILI.A TERAZ OKAZUJE SIĘ,ŻE MAM ZAĆMĘ NA TYM OKU. A TO MA ZNACZENIE?BARDZO BYM CHCIAŁA NORMANIE WIDZIEĆ!!!A ILE TEN TWÓJ ZABIEG KOSZTOWAŁ?BARDZO CI DZIĘKUJĘ,ZA ZAINTERESOWANIE MOJĄ OSOBĄ.Uśmiech

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Podejrzewam, że nie widzisz na oko właśnie przez zaćmę od gazu...

Mój lekarz powiedział mi na konsultacji przedoperacyjnej że wymieni mi od razu soczewkę, bo moja zmętnieje mi od gazu i mimo, że operacja się uda to nic nie będę widzieć. Zresztą On zawsze wymienia każdemu soczewkę przy witrektomii z gazem SF6/C3F8 bez względu na wiek. Ja mam 26 lat.

Ja płaciłam łącznie za witrektomię i wymianę soczewki, ale cennik na samą soczewkę znajdziesz na stronie kliniki okolaser.

BuziakUśmiech

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Szczerze,mówiąc to tak właśnie myślałam.Czyli najwyrażniej wystaczy wymienić soczewkę.Pocałunek

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

dokładnie! Jeśli to się potwierdzi to odzyskanie wzroku jest dla Ciebie kwestią kilkunastominutowego zabiegu, którego niestety NFZ nie refunduje... skandal!

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej,czyli co?Usunięcie zaćmy nie jest refundowane?Bo przecież usunięcie zaćmy to wymiana soczewki,tak?

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej. Różne są metody leczenia zaćmy. Słyszałam ostatnio o laserowej. Jeśli chodzi o wymianę soczewki to na jednym z forów znalazłam info, że:

"Zabieg wszczepienia sztucznej soczewki (zwykłej, poprawiającej widzenie dalekie) jest refundowany przez NFZ. Wykonuje się go w szpitalach z oddziałami okulistycznymi lub ambulatoryjnie. W prywatnych klinikach i gabinetach okulistycznych zabieg na jednym oku kosztuje ok. 2,5 - 6 tys. zł. Nowoczesne soczewki są bardzo drogie (jedno oko - ok. 3600 zł), a NFZ nie refunduje takich zabiegów."

Nie wiem jaka jest różnica między tzw. "zwykłą" a nowoczesną soczewką, ale skoro wszepienie zwykłej jest refundowana to spróbuj się więcej o tym dowiedzieć, a przede wszystkim idź do okulisty i zapytaj co jest przyczyną, że nie widzisz i czy przeszczep soczewki Ci pomoże.

Pochwalę Ci się Romuś :) widzenie mi się poprawiło i wynosi teraz 40%!!! a to dopiero 1,5 m-ca od operacji! Uśmiech Uśmiech

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

To super cieszę się razem z Tobą!!!Do mojego okulisty jadę w przyszłym tygodniu,mam nadzieję że coś mi doradzi...wygląda na to ,że lekarze nie dopilnowali mego oka jak trzeba,bo ta soczewka powinna być wymieniona.

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

hej Romuś!

I co powiedział Ci lekarz? Jest szansa na przywrócenie widzenia?

Ja się znowu załamałam.. Odkleja mi się siatkówka na drugim oku. Skończyło się na razie na fotokoagulacji ale muszę mieć się na baczności. Zrezygnowałam załkowicie ze sportu, noszenia zakupów, dyskotek..wszystko żeby chronić oczy, a siatkówka dalej swoje.. dlaczego ona mi to robi? :(

Jaka klinika lub lekarz siatkówka

Hej bardzo mi przykro z powodu Twojej siatkówki,ale myślę, że zabieg pomoże!!!A co do mojej wizyty u lekarza to musiałam to odłożyć.Mój lekarz polecił mi zapisać się na zabieg usunięcia  zaćmy.Pamiętaj ,że duchem jestem z Tobą,musi być dobrze!!!I tak będzie!!!