MENU

Forum - Jestem w ciazy i moj dzidzius prawdopodobnie nie ma jednego oczka

Jestem w ciazy i moj dzidzius prawdopodobnie nie ma jednego oczka

Jestem w ciazy i moj dzidzius prawdopodobnie nie ma jednego oczka co robic

Witam, jestem w 24 tygodniu ciąży. podczas badań w 20 tygodniu padło stwierdzenie że nie ma soczewki widiczenej w lewym oku, postawiono diagnozę małoocza,

czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji. czy ktoś może coś podpowiedzieć.

pozostałe organy rozwijają się poprawnie ocenione na podstawie usg.

dziękuję za wszelką odpowiedź 

Jestem w ciazy i moj dzidzius prawdopodobnie nie ma jednego oczka

Witaj Mamo, rozumiem, że pewnie Ci ciężko z taką wiadomością, ale tutaj na forum wielu z nas było w podobnej sytuacji jak Twoje dzieciątko-urodziliśmy się z niewidzącym jednym okiem, małooczem (m.in. ja). I naprawdę można normalnie funkcjonować. Są pewne ograniczenia, trzeba bardziej dbać o wzrok, zwłaszcza o drugie oczko. Dzieciątko może mieć troszkę osłabiony rozwój ruchowy (ale to już pisze na swoim przykładzie-podobno później nauczyłam się chodzić), w życiu dorosłym ograniczenia w podejmowaniu pracy. I to chyba tyle z niedogodności. Zaręczam Ci, że dziecko po urodzeniu na pewno nie odczuje się, że czegoś mu brakuje, pewnie dopiero w wieku kilku lat zorientuje się ze nie widzi.

Większym wyzwaniem będzie poradzenie sobie z wyglądem zniekształconego oczka. Ale w dzisiejszych czasach to tez już nie problem-są epiprotezy, ewentualnie implanty. Poszperaj na forum, znajdziesz dużo pomocnych informacji :)

pozdrawiam

Jestem w ciazy i moj dzidzius prawdopodobnie nie ma jednego oczka

bardzo dziękuję, każda taka informacja przynosi jakąś dozę spokoju, na chwilę obecną jestem tak mocno zagubiona, czuję że chodzę po omacku, jeszcze raz dziękuję za każdego maila, za każdą odpowiedź.