MENU

Forum - EPIPROTEZA

EPIPROTEZA

EPIPROTEZA

Jestem mamą 4-o letniej Alicji i od jakiegoś miesiąca zakładamy epiprotezę.Samo noszenie to pestka,ale zakładanie i zdejmowanie to horror.Czy jest jakiś sposób żeby zakładać i wyjmować epi jak najmniej boleśnie i szybko.W ogóle to chętnie nawiązała bym kontakt z jakąś mamą zaprawioną w bojach z pomorskiego.

EPIPROTEZA

Witam

ja nie jestem z pomorskiego :)

ale opowiem jak u nas jest

Michał miał rok jak miał założoną epiproteze, wkładaliśmy palcami a wyjmowaliśmy taką szpatułką którą dał nam protetyk i to był dramat, dziecko zaciskało automatycznie powiekę i było bardzo ciężko, później kupiłam taką przyssawkę gumową w Krakowie za klika złoty w Viosion Perfekt (zadzwoniłam 606 353963; 012 4235252 i zapytałam się czy coś takiego mają i Pani mi przysłała pocztą, zapłaciłam przez net więc nie musiałam jechać a kosztowała ta przyssawka 8-10 zł)

i jest rewelacyjna, dużo łatwiej się wyjmuje i wkłada epi, dołaczona została instrukcja jak to najlepiej robić

teraz syn ma prawie 6 lat i nie ma problemów ze współpracą, ale różnicę zauważyliśmy od razu  więc polecam

jak czytam na forum to czasami rodzice wyjmują codziennie epi, nam mówiono że co jakiś czas należy wyjąć i ponownie wkładać, dzięki temu też nie przeżywaliśmy tego zabiegu codziennie i dziecko też się nie męczyło

Misiek już jest przyzwyczajony do epi że jak wyjmujemy na kilka godzin to dziwnie się czuje (czegoś mu brakuje - tak to sam określa)

teraz testuje krem bephanten z Niemiec (do oka) i maść vita-pos do natłuszczania oka

a co używacie  do nawilżania oczka?

EPIPROTEZA

Witam po bardzo długim czasie nieobecności .Jeżeli chodzi o nawilżanie oczka Aluni to dr.Małgorzata z protetyki Twarzy w Łodzi nic nie mówiła nam na ten temat.Ja sama mam dużo wątpliwości co do dalszego noszenia epi przez Alę.Mam mnustwo pytań.Jak często robić badania okulistyczne no i czemu takie badania nie są połączone razem Protetyką Twarzy w Łodzi.Cały czas czuję niepokój i obawę aby Twarz Alicji symetrycznie sę rozwijała.Mam obawę żeby powieka Ali nie straciła sprężystości i elastyczności. Na domiar złego tydzień temu Ala zgubiła epiprotezę i jedziemy w ten piątek po nową do Łodzi.Mam nadzieję że zachowano Ali wycisk z oka ,bo pobieranie było dla Ali bardzo bolesne.Tak w ogóle czy istnieje coś takiego jak skanowanie kształtu oka w sensie żeby pobieranie odcisku nie było tak bolesne dla dziecka ???może ktoś coś wie ???chętnie nawiązała bym kontakt telefoniczny lu meilowy z rodzicem jednoocznego dziecka z epi wymiana doświadczeń bardzo by mi pomogła .No napewno czuła bym się pewniej.

 

EPIPROTEZA

Kontynuując odnośnie pierwszego postu a minął już prawie rok muszę się podzielić moimi przeżyciami i przeżyciami Alicji ,mojej córki.Ala ma 5 lat, epi nosi od zeszłego roku.Początki były straszne,Ala protestowała,strasznie ją bolało zakładanie i zdejmowanie i do tego moje trzęsące się ręce przy zakładaniu i myśli żeby szybko załżyć i zdjąć epi żeby Ala jak najmniej cierpiała.Dzisiaj Ala spokojnie leży przy zakładaniu i zdejmowaniu epi,ale było dużo tłumaczenia  że, to jest jej nieodłączna część życia i musimy tak robić bo inaczej się nie da.A największym zadowoleniem u Alicji było to że oko z epi wygląda tak samo pięknie jak oko zdrowe.19 lutego byłyśmy w Łodzi po nową epiprotezę z akrylu ,pierwszą zgubiłyśmy w domu,są dwie opcje albo wrzuciłam w piec albo spóściłam w toalecie.Coś okropnego.W każdym razie zmierzam do tego że,Alicja musiała mieć znowu pobierany wycisk z oka czego strasznie się obawiałam bo ,za pierwszym razem rok temu Ala bardzo płakała,bardzo ją bolało .Teraz też cierpiała ale, mniej. Szybciej się uspokoiła i dopytywała się kiedy będzie miała nowe oczko,no i czy dostanie jakiś prezent za to że była taka dzielna.Apropo wszystkich wizyt związanych z epi ,obiecane wcześniej prezenty Alcji,pomagały jakoś znosić jej ten ból i cierpienia .Minimalna rekonpensata,ale działa na Alunię motywująco.Przy ostatniej wizycie u pani doktor Małgosi dowiedziałam się ,że wycisk z oka Ala będzie miała pobierany w miarę wzrostu oka tak żeby epiproteza była jak najlepiej dopasowana,no bo kształt jej oka będzie się zmieniał.Przeżyłam lekki szok .Pocieszające jes to że nie będzie to raczej przy każdej wizycie chyba że zajdzie potrzeba .W tej całej sytuacji pocieszające jest toże, Alicja coraz więcej rozumie czemu i na co te wszystkie nie przyjemne badania, przymiarki.No i tkanka jej gałki ocznej zrobiła się twarda więc ból jest mniejszy.Ale do wszystkiego trzeba czasu.Patrząc w stecz trzeba mieć silne nerwy na to wszystko ,a nie raz płakałam,ale tak żeby Ala nie widziała.Pozdrawiam wszystkich zaprawionych w boju ipoczątkujących.Co nas nie zabije ,to nas wzmocni.I tak przez całe życie.:)

EPIPROTEZA

Przy robieniu protezy nie musisz robić wycisku!!!! Nie rozumiem tej metody w Warszawie, Krakowie, Katowicach robione są protezy bez bólu i wycisku! Proteza jest robiona z akrylu lub szkła.

EPIPROTEZA

Nie znam się zbytnio jak to jest u dzieci Ale ja jako nastolatka Tez miałam z odcisku i według mnie te są lepiej dopasowywane do wnętrza oczodolu bo praktycznie jest cały wypełniony a to ważne jest jak się rośnie