MENU

Forum - Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Witam,

Moja córeczka ma jedno oczko mniejsze, dosyć sporo i raczej nigdy nie dogoni drugiego. ( Aktualny wiek 14 miesięcy. Małoocze z wrodzoną zaćmą.... 3 operacje u Dr. Prosta i teraz zaczniemy prawdziwą rehabilitacje ).

Pytanie za milion punktów.

CZY DA SIĘ POWIĘKSZYĆ FIZYCZNIE OKO ? ( nie mówię o makijażu czy podciąganiu powieki )

Świat idzie do przodu, potrafimy coraz więcej, kiedyś na pewno będzie to możliwe.

Ja osobiście nie potrafię znaleźć informacji na temat badani prowadzonych w tym kierunku, czy pierwszych testu...........

MOŻE KTOŚ Z WAS COŚ, GDZIEŚ SŁYSZAŁ, CZYTAŁ ?

JAKIŚ PROMYK NADZIEJI DLA MOJEJ KOCHANEJ CÓRECZKI ?

 

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Witam

Mój syn też ma małoocze, nie widzi w ogóle na to oczko więc nosi epiprotezę zarówno ze względów estestycznych jak i medycznych. Estetyczne to wiadomo aby lepiej wyglądać, natomiast powody medyczne to takie aby ze względu na mniejszą gałkę prawidłowo rozrastał się oczodół i kości twarzoczaszki. Aby nie było zniekształcenia  buźki malucha.

Natomiast sama gałka jak był malutki od zdrowej gałki była minimalnie mniejsza, ale ogólnie ma tendencję zanikającą i obecnie jest dużo mniejsza od zdrowej gałki. 

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

   Mam pytanie , ponieważ również mam córeczkę z małooczem oka prawego.Od kiedy synek zaczął nosić epiproteze ? I czy to wystarczyło do tego aby czaszka rosła prawidłowo? I gdzie jest leczony ? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz.Córeczka właśnie skończyła 5 tygodni i jesteśmy po wstępnej diagnostyce w Katowicach na ceglanej.Póki co mamy więcej pytań niż odpowiedzi.;/

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Witam

Michał pierwszą epiprotezę miał jak skończył rok.

Kości twarzoczaszki rosną prawidłowo, nie ma żadnych różnic w porównaniu do drugiej części twarzy.

Na początku leczyliśmy syna w Centrum Zdrowia Dziecka w Wawie, ale szybko przeszliśmy do Katowic na Ceglaną gdzie miał zrobioną dokładną diagnozę na oddziale szpitalnym (dr Filipek).

Epiproteze ma robioną na ul. Modzelewskiego w Warszawie.

 

pozdrawiam

Kamila 

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

  Mam taką prośbę , czy mogłabym do Pani zadzwonić ? Bo mam jeszcze kilka pytań.Byłabym bardzo wdzięczna.

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

ok, proszę podać prywatnego e-maila aby podać numer telefonu.

pozdrawiam 

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

   Super , dziękuje ;)

Mejl-   sumicki@gamil.com

               Pozdrawiam - Magda

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Również chciałabym aby coś więcej Pani powiedziała? Nasza córka ma 14 miesięcy. Przeszla operacje u prof. Prosta ale mimo tego nie widzi na to oczko. Powiedzial że na epiproteze mamy czas? Czy aby Napewno? Jak roczne dziecko znosi zakładanie i wyciąganie protezy? Jak w

Wy sobie z tym radzicie? Jaki jest efekt wizualny? Już sama nie wiem czy powinna już tą protezę nosić czy jeszcze nie? Prof. Prost mówi że rodzice decydują się zazwyczaj w wieku przedszkolnym?  Jakie koszta epiprostezy? I jak często się ją wymienia? Boję się że córka nie zaakceptuje czegoś nowego w oczku i będzie płacz. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam .Justyna 

Fizyczne powiększanie oka. Możliwe ? Są prowadzone jakieś badania ?

Witam

Jak to zawsze bywa co lekarz to inna opinia. My leczymy się w Katowicach i tam po całej diagnostyce gdy nic nie można już było zrobić, kolejnym etapem postępowania była epiproteza. Michał miał wówczas skończony  1 rok. Argumentem jakim posługiwał się lekarz nie była tylko kosmetyka czyli aby dziecko wyglądało naturalnie ale również to aby kości twarzoczaszki rosły równomiernie, aby buzia z jednej strony nie była nierówna, ponieważ gałeczka była mniejsza. W związku z tym iż tak wcześnie miał syn epi to nie ma żadnych deformacji twarzy.

Oczywiście wkładanie i wyjmowanie epiprotezy nie jest łatwe. Ale nie robimy tego tak po prostu tylko dla dobra dziecka. My nie wyjmowaliśmy często epi aby oszczędzić dziecku stresu. Z czasem też dziecko oswaja się i przyzwyczaja.

Koszt epi wynosi chyba 850 zł, przy czym my płaciliśmy 150 zł a resztę refunduje NFZ.

Efekt wizualny jest bardzo korzystny i zaskakujący. Wiele razy byliśmy w sytuacji że ktoś jak się bardzo przyjrzał synowi to dopiero wówczas zauważył różnicę. Natomiast nikt nie podejrzewał że jest to tak poważna wada że nie widzi na to oko.

Jeśli chciała by Pani porozmawiać to proszę o jakieś namiary.

Pozdrawiam

Kamila