MENU

Forum - Przesuwanie się epiprotezy u dziecka.

Przesuwanie się epiprotezy u dziecka.

Przesuwanie się epiprotezy u dziecka.

Witam. 

Mam problem z epiproteza u dziecka. Może ktoś wie i coś podpowie. Czy jest możliwość żeby epiproteza jakimś sposobem sama się przesuwała? Jestem pewna że wkładam dobrze, tak jak mówił protetyk w Łodzi, tym wycięciem w stronę nosa, a wyjmuje zupełnie przesuniętą 🤔 Córka ma trzy lata, nie daje sobie włożyć trzeba ją trzymać, ale jestem pewna że przy wkładaniu epiproteza nie przesuwa się aż tak, żeby była przy wyjęciu odwrócona o dobrych kilka stopni. Efektem tego jest oczywiście epiproteza skierowana bardziej na bok, nie jest prosto. Nie mam pomysłu i wkładanie przyssawka i palcami nie daje zamierzonego skutku, chociaż na samym początku było ok.  A może chodzi o to że epiproteza jest za mała już? Od wykonania do momentu kiedy coś jest nie tak minęło ok 2 miesięcy. Może ktoś ma jakiś pomysł, oczywiście będziemy jechać do protetyka. 

Przesuwanie się epiprotezy u dziecka.

 

Z tego co piszesz, epiproteze jest za mała. Jeśli jest poprawnie założona, nie powinna się sama przesuwać w niekontrolowany sposób. Miałem też kiedyś podobną sytuację, epiproteza wydawała się super, ale niestety zdarzało jej się przesunąć (nie na boki a bardziej góra / dół).

Dobranie optymalnego rozmiaru jest trudne, częściej zdarzały mi się za duże, co jest bardzo irytujące, w szczególności wieczorem, kiedy napięcie na epi jest większe i odczuwa się dyskomfort.