MENU

Forum - POMOCY!!! :(

POMOCY!!! :(

POMOCY!!! :(

Mam pytanie. Jestem osobą jednooczną nie widzę od dziecka miałem zaćmę i miałem usuwaną soczewkę już nic nie da się zrobić. Mam problemy z podjęciem pracy. Moja okulistka sądzi ze nic mi nie przysługuje. W 2000r. złożyłem papiery o grupę inwalidzką i przyznali mi.( stanowisko pracy dla jednoocznych , zaliczenie do lekkiego stopnia niepełnosprawności , [ przyczyna niepełnosprawności : 04-0 ] ). Mam problemy z podjęciem pracy ponieważ nie mogę pracować przy maszynach w ruchu itd. A teraz  ciężko z pracom mam rodzinę do utrzymania   Czy mogę się ubiegać o taką grupę żeby mieć rentę ?? Proszę mi odpisać na email albo gg. Z Góry Dziękuję !

POMOCY!!! :(

cześć !oj ciężko z tym mnie zaliczyli do umiarkowanego w tym roku i tylko zasilek z opieki 150 zl ha.., o rente trzeba do zusu skaldać teraz wniosek (chyba od 2005r.tak jest) wczesniej wlasnie opieka placila rente socja.,Jest cięzko ,przepis jest taki że na jedno oko nie ma renty, dopiero jak coś z drugim się zaczyna robić albo choroby wspólistniejące

POMOCY!!! :(

podam ci moje gg 121168

POMOCY!!! :(

myślałem ze cos sie da zrobic

POMOCY!!! :(

;(

POMOCY!!! :(

Jak to nie ma renty dla jednoocznych? Ja dostałam lekki stopień niepełnosprawności (tylko brak jednego oka, żadnych innych chorób) i równocześnie otrzymuję rentę inwalidzką z tego tytułu. Aby otrzymać rente  muszą być spełnione pewne warunki, tj. wiek i lata pracy.  Moja choroba pojawiła się w czasie mojego stosunku pracy i pewnie dlatego, że nie mogłam w tedy pracować dali mi rentę. Ale z Tobą może być problem i obawiam się, że renty ci już nie dadzą, bo osobie bezrobotnej nie dają. Wiem ,że nie możesz pracować w zawodzie związanym z ruchem samochodowym, ale spróbuj może gdzieś indziej. Wszystkie inne zawody mogą wykonywać raczej osoby jednooczne. Choć wiem, że z pracą dla nas trudno. Sama jej szukam, mimo renty. A grupy niepełnosprawności to raczej nie otrzymasz innej: większość z nas ma lekką, a tylko fuksiarze umiarkowaną, a zmienić tego nie da rady, bo nie my o tym decydujemy.

POMOCY!!! :(

on niech idzie sam sie zapytać do zusu jak to wyglada !!!jeżeli masz 7 lat pracy to napewno się już może strać .

POMOCY!!! :(

Ty masz zuzik rente przy lekkim stopniu ?-to chyba już bardzo dawno masz przyznana?

Re: POMOCY!!! :(


Zuzik:
Jak to nie ma renty dla jednoocznych? Ja dostałam lekki stopień niepełnosprawności (tylko brak jednego oka, żadnych innych chorób) i równocześnie otrzymuję rentę inwalidzką z tego tytułu. Aby otrzymać rente muszą być spełnione pewne warunki, tj. wiek i lata pracy. Moja choroba pojawiła się w czasie mojego stosunku pracy i pewnie dlatego, że nie mogłam w tedy pracować dali mi rentę. Ale z Tobą może być problem i obawiam się, że renty ci już nie dadzą, bo osobie bezrobotnej nie dają. Wiem ,że nie możesz pracować w zawodzie związanym z ruchem samochodowym, ale spróbuj może gdzieś indziej. Wszystkie inne zawody mogą wykonywać raczej osoby jednooczne. Choć wiem, że z pracą dla nas trudno. Sama jej szukam, mimo renty. A grupy niepełnosprawności to raczej nie otrzymasz innej: większość z nas ma lekką, a tylko fuksiarze umiarkowaną, a zmienić tego nie da rady, bo nie my o tym decydujemy.

 

 Wszystko zalezy odprzychylności i życzliwości lekarzy orzeczników, bowiem i w ZUSie jest to ich decyzja. Ja miałam po utracie oka komisję- i myslę, że dlatego nawet nie dali mi grupy, bo spełniałam warunki do renty ( lata pracy). Więc nie jest to takie oczywiste. ZUS to instytucja uznaniowa, tak samo jak NFZ i nigdy nie wiadomo, na jaki dzień urzędnika, bądź lekarza się trafi.

POMOCY!!! :(

Jeśli autor postu ma 7 lat pracy to dostałby rentę, ale jeśli nie miałby przerwy (powyżej 18 m-cy bez świadczeń) pomiędzy pracą a chorobą.

Ja miałam dwa razy przyznaną rentę inwalidzką: najpierw w 2005 na 3 lata, i teraz w marcu 2008 roku na kolejne dwa lata. Oczywiście musiałam stawić się dwa razy na Komisję Lekarską w Zusie i po "badaniu" Pana (i) orzecznik dostałam grupę i rentę inwalidzką.

 Kornelia zgadzam się z Tobą całkowicie, że bardzo wiele zależy od orzecznika, ale jeśli ktoś nie ma lat pracy to nie dostanie renty choćby komisja miała takie najszczersze chęci.  Myślę, że powinnaś się odwoływać, że nie dostałaś grupy, bowiem nam jednoocznym należy się lekki stopień niepełnosprawności i to jest w wytycznych lekarzy orzeczników, którymi mają się oni kierować w przyznawaniu grupy. Doznałaś nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu i komisja powinna wziąść to pod uwagę.

Dla mnie równoznaczne jest: częściowa niezdolność do pracy (lekki stopień) = renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Myślę, że jak ktoś spełnia  warunki do jej uzyskania i złoży wniosek to rente dostanie, jeśli ma lekki stopień niepełnosprawności. Chyba, że ktoś ma komisje lekarskie tylko w celu wydania grupy, np w Poznaniu Powiatowy Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawności (kiedyś na Kasprzaka, teraz  na Jackowskiego). Ja miałam Komisje w Zusie.

POMOCY!!! :(

Zuzik, najśmieszniejsze jest to, że ja szybko odpuściłam ( nie mogłam się wtedy odwołać ze względów zdrowotnych), a po kilku latach Powiatowy Zespól d/s Orzekania o Niepełnosprawności uznał mi jednak lekki stopień.

Ciekawe, co by było, gdybym jeszcze raz złożyła papiery o rentę do ZUSu. Czy podwazyliby orzeczenie innego lekarza?

Z drugiej strony... mogę pracować, choć obecnie jestem ciągle na L4 i jeśli ta sytuacja przeciągnie się do 4 lutego, to będę pewnie stawała przed komisją o przedłużenie zasiłku chorobowego powyżej pól roku, czy jak to tam jest - nie dowiadywałam się.

Myślę, że jednak po 3 tygodniach od zabiegu wrócę do pracy.

 

POMOCY!!! :(

zuziu czyli moge ubiegac sie o rete ? jak mam wrodzonom wade oczu ???

POMOCY!!! :(

Kornelina mogę się dowiedzieć jaki masz zasilek chorobowy??? kto to placi i jakie są procedury???odpisz

POMOCY!!! :(

Kornelia :)

Normalny zasiłek z ZUS, jeśli pracujesz i idziesz na zwolnienie lekarskie, to pierwszy miesiąc płaci Zakład Pracy, a po około miesiącu ten zasiłek wypłaca ZUS. Zgodnie z zarobkami, jest to 80% kwoty pełnego wynagrodzenia. 

POMOCY!!! :(

Kornelio - myślę, że powinnaś sprobować i złożyć wniosek do Zusu o rentę (grupę już masz). Tym bardziej, że nie pracujesz obecnie (od chyba sierpnia) właśnie ze względu na chorobę. Myślę, że mogłoby ci się udać, ale powinnaś to zrobić teraz, jak jesteś jeszcze na L4, bo jak wrócisz już do pracy to możesz już nie dostać. Porozmawiaj ze swoją okulistką, ona (on) powininna i wypisać zaświadczenie o stanie zdrowa. No i nie wiem czy to że uzyskasz rentę to jest jednoznaczne z tym, że musisz obecnie zrezygnować z pracy (przejście ze stosunku pracy na rentę)??? A pytasz czy orzecznicy podważyliby opinię innego lekarza? - wydje mi się, że Twój stan zdrowia trochę się zmienił od czasu tamtej komisji, miałaś jakieś zabiegi i dodatkowo masz orzeczenie z Powiat. Centrum ds O.N, które samo w sobie jest "podważeniem" wcześniejszej decyzji Zusu, bo tamta nie dała ci grupy.  Zapytaj w informacji w Zusie, o to że masz orzeczenie z P.C.dsO.N. i czy możesz starać się o rentę w takim przypadku jeśli spełniasz warunki. Oni traktują orzeczenie z P.C ds. O.N na równi z orzeczeniem wydanym przez ich orzeczników. Próbuj, myślę, że masz szanse.

Krzyś - ze względu na swoją chorobę uzyskałbyć rentę prawdopodobnie, ale obawiam się, że nie spełniasz innych warunków do jej uzyskania: lata pracy. Czy pracowałeś już gdzieś, jak długo i od kiedy nie pracujesz?