MENU

Forum - wrodzony brak gałki ocznej

wrodzony brak gałki ocznej

wrodzony brak gałki ocznej

Witam ,

Jestem mamą 6 miesięcznej Martynki która urodziła się bez gałki ocznej, szukam kontaktu z rodzicam dzieci z wrodzonym brakiem gałki ocznej. Jak do tej pory moja córka ma w tym oczku zatyczkę ale jestem zainteresowana także implantami. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z implantami ??

wrodzony brak gałki ocznej

Witam serdecznie-ja też jestem mamą dziewczynki urodzonej bez prawej gałki ocznej(ma dwa lata)-leczymy się u dr Jaworskiego w Katowicach.Jeśli masz jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

wrodzony brak gałki ocznej

Dziękuje za odpowiedź, ja jak na razie z moją córeczką jeżdżę do Łodzi (tam zostałam skierowana ze szpitala) tam ma zakładane zatyczki by powiększał się oczodół, mam pytanie czy twoje maleństwo miało zakładane zatyczki czy implanty . Dzwoniłam do doktora Jaworskiego i powiedział mi że przy użyciu implantów lepiej rozrasta się oczodół i nie ma mocnej deformacji twarzy. Jeśli jest to możliwe to prosiłabym Cię o jakiś kontakt e-mail telefon, mój e-mail ewa@grzelak.strefa.pl

wrodzony brak gałki ocznej

Witam serdecznie- moja mała ma wszczepiane expandery- to one poszerzaja oczodół. Docelowo ma mieć implant. Mój adres na maila 

aniamach16@wp.pl 

wrodzony brak gałki ocznej

moja cóeczka urodziła się bez lewej gałki ocznej ma juz 7 miesięcy nadal jeżdze do łodzi nie jestm pewna czy dobrze robie gdyż słyszze różne opinnie na  temat tej właśnie placówki 

wrodzony braklewej gałki ocznej

noja kornelka ma juz 7 miesięcy ciągke jeździmy do łodzi  słyszałam też o krakowi i zastanawiam się gdzie jest leprza opieka nad pacjętami

wrodzony brak gałki ocznej

Witam, mam pytanie czy w Łodzi prowadzi was Pani czy Pan doktor ? Proszę o podanie e-maila.

wrodzony brak gałki ocznej

Witam wszystkich! Jestem mamą 2,5 letniej Wiktorii, która urodziła się bez lewej gałki ocznej. Gdy miała 2 miesiące pojechaliśmy do Łodzi tam oczko miała zaopatrzane w zatyczkę a gdy miała niespełna rok protezę. Niestety nie byłam zadowolona z efektu i postanowiłam poszukać lepszej pracowni protetycznej. Obecnie jeździmy do Krakowa, gdzie córka dostaje protezę modelującą oczodół. W lutym 2010 roku ma mieć końcową epiprotezę. Jestem jednak ciekawa czy jest możliwość wczszepienia tego implantu Guthoffa??? Bardzo mnie to nurtuje i prosze o jakieś informacje jeśli ktoś jest w tym zorientowany! Pozdrawiam

wrodzony brak gałki ocznej

witam 1 grudnia urodzilam synka bez lewej galki ocznej.Byl to dla nas szok nie wiem jak do tego moglo dojsc, ale pogodzilismy sie z tym moj maly ma teraz 25 dni i 11 stycznia 2010 mamy umiona wizyte do specjalisty.Bardzo bym prosila aby ktos mi powiedzial czy cierpi dziecko po tym czy to boli czekam na odp

Re: wrodzony brak gałki ocznej


Martyna_21:
Witam wszystkich! Jestem mamą 2,5 letniej Wiktorii, która urodziła się bez lewej gałki ocznej. Gdy miała 2 miesiące pojechaliśmy do Łodzi tam oczko miała zaopatrzane w zatyczkę a gdy miała niespełna rok protezę. Niestety nie byłam zadowolona z efektu i postanowiłam poszukać lepszej pracowni protetycznej. Obecnie jeździmy do Krakowa, gdzie córka dostaje protezę modelującą oczodół. W lutym 2010 roku ma mieć końcową epiprotezę. Jestem jednak ciekawa czy jest możliwość wczszepienia tego implantu Guthoffa??? Bardzo mnie to nurtuje i prosze o jakieś informacje jeśli ktoś jest w tym zorientowany! Pozdrawiam

 

 Witam,

proszę o informacje na maila: siga1@o2.pl  jak wygląda leczenie w przypadku Państwa córeczki.Moja córka urodziła sie bez lewej gałki ocznej. ma teraz miesiąc. jestesmy umówieni na wizyte w Polanicy Zdrojku do prof. Kobusa. chcielibyśmy uzyskac jak najwiećej informacji związanych z tym tematem.Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje.Pozdrawiam

Re: wrodzony braklewej gałki ocznej


platon23:
noja kornelka ma juz 7 miesięcy ciągke jeździmy do łodzi  słyszałam też o krakowi i zastanawiam się gdzie jest leprza opieka nad pacjętami

 

 Witam,

proszę o informacje na maila: siga1@o2.pl  jak wygląda leczenie w przypadku Państwa córeczki.Moja córka urodziła sie bez lewej gałki ocznej. ma teraz miesiąc. jestesmy umówieni na wizyte w Polanicy Zdrojku do prof. Kobusa. chcielibyśmy uzyskac jak najwiećej informacji związanych z tym tematem.Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje.Pozdrawiam

wrodzony brak gałki ocznej

Witajcie,

15.06 byliśmy w Krakowie, Wiktoria otrzymała kolejną większą protezę modelującą - gdy jeździłam do Łodzi nie widziałam efektów, a w Krakowie jak mówi Pan doktor jest już bardzo ładnie 70% zdrowego oka. W październiku tego roku ma mieć końcową protezkę, którą będziemy zmieniać co rok. Nadal jednak zastanawiam się nad implantem, chociaż niestety boję się samego usypiania córki. Wybiorę się chyba na konsultację do CZD może tam powiedz, co będzie dla niej najlepsze!

Jeśli macie jakieś rady to bardzo proszę o wsparcie:)

Pozdrawiam 

wrodzony brak gałki ocznej

Martynko ja mojego Miska usypiałam (znieczulenie ogólne) jak trzeba było to i trzy razy w miesiącu:) a teraz jak Bozia da raz na rok.Nie taki diabeł straszny. Pozdrawiam serdecznie

wrodzony brak gałki ocznej

Witam,

jestem mamą chłopca, który urodził się bez prawego oczka. W tej chwili ma 14 miesięcy. Leczymy go w Rostocku i prof. Guthoffa. Mały miał do tej pory jedną operację (pod znieczuleniem ogólnym), gdy miał 3 miesiące i ma wstawiony expander. Ponieważ oczodół był od początku dość duży póki co nie było więcej zabiegów, ale co trzy miesiące jeździmy na wymianę protezy oczka na większą, dzięki temu powieki się rozszerzają. Kolejna operacja czeka synka w październiku tego roku.

Synek rozwija się zupełnie prawidłowo, właśnie zaczął biegać,  jest normalnym,wesołym chłopcem :-). Raz mieliśmy problem, bo oczko ropiało (to zdrowe też, ale mniej) i trzeba było na tydzień wyjąć protezę i przeleczyć kroplami z antybiotykiem, ale już jest dobrze. 

Gdyby którakolwiek z mam miała jakieś pytania to jestem do dyspozycji.  Mój adres email: pasqda77@gmail.com

 

 

wrodzony brak gałki ocznej

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090627/MAGAZYN/158551548

Znalazłam wzruszający artykuł o małej Mai, która urodziła się bez obojga oczu.

 

wrodzony brak gałki ocznej

Witam, mój dzidziuś jest jeszcze u mnie w brzuszku, ale chciałabym sie przygotować jak najlepiej pomóc mojemu synkowi, czy możesz mi powiedzieć kiedy po urodzeniu maleństwa mamy zgłosić się do lekarza?