MENU

Forum - Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem mamą bliźniąt Kamilka i Kacperka (5,5 r).

Kamilek od 8 -m-ca nosi okulary. Od prawie trzech lat dziecko nie widzi na prawe oczko. Po kolejnej wizycie u kolejnego lekarza ( Warszawa, Kraków itp.)diagnoza brzmi: 

(zez zbieżny naprzemienny, głębokie niedowidzenie oka prawego,nadwzroczność obu oczu)

OKO ZDROWE ALE NIE WIADOMO DLACZEGO DZIECKO NIE WIDZI!!!!???

Bardzo proszę o pomoc,- może jakiś kontakt....

zrozpaczona Edyta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Witam serdecznie,robiliście jakikolwiek rezonans?Może problem leży w nerwach wzrokowych?Szczerze to nie wiem co mam doradzić.Ale spróbowałabym rezonansu.

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Mnie też wydaje się, że rezonans wyjaśniłby sprawę. Mojej znajomej córka w wieku 4 lat też zaczęła zezować i słabo widzieć. Pogarszało się i po roku zrobili rezonans na wyraźną prośbę matki. Wyszedł guz mózgu :( Ale na szczęście niezłośliwy i dziewczynka ma teraz 9 lat i jest całkiem zdrowa.

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

Witam.

Bardzo dziękuje za porady ale wynik WPW (wywołane potencjały wzrokowe)

jak i rezonans wypadły bardzo dobrze, prawidłowo. Może macie jakieś inne propozycje badań. Pozdrawiam.

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

a czy rezonans byl robiony z kontrastem i czy obiony tylko głowy czy oczodołów też?

Może przydałoby się powtórzyć w innym szpitalu.Ja osobiście robiłam tra ostatnio dwa rezonansy prawie pod rząd bo jeden opisał guz lewego oka którego już nie był,pojechałam do innego szpitala.Rezonas był opisany przez kompetentną osobę i bardzo szczegółowo.

Niestety nie mam innych pomysłów.Po prostu konsultację u różnych specjalistów.

Pozdrawiam serdecznie,oby sytuacja się wyjaśniła.

Kamilek - dziwna diagnoza. POTRZEBNA POMOC

za mało badań zrobiliście.

lekarze oszczędzają na badaniach i co rzadsza choroba to jest ból dowiedzieć się coś.

działajcie szybko może jeszcze nie jest za późno --- dokładna diagnostyka oczu u priv specjalisty