MENU

Forum - Pytanie o PET

Pytanie o PET

Pytanie o badanie PET

Czy ktoś wykonywał badanie PET u swoich małych pociech po rozpoznaniu siatkówczaka po zakończonym leczeniu,bądż w trakcie leczenia.I czy jest ktoś na forum  kto miał robione takie badanie

 

Pytanie o PET

Witaj

ja próbowałam zorbić to badanie swojej córci ale:

1. Na onkologii powiedzili że nie ma takiego wskazania i na pewno od nich nie uzuskam skierowania.

2. Prywatnie próbowałam w Bydgoszczy w 2007r. ale  okazało się że nikt nie wykonuje tego typu badania pod kontem ewentualnych przerzutów siatkówczaka, do tego nie ma odpowiednich kontrastów (w zależności od choroby podaje się odpowiedni kontrast) a sprowadzenie ich z zagranicy jest masakrycznie kosztowne i najważniejsze - brak doświadczenia w interpretacji wyników. Na wszystko inne może bym i uzbierała pieniądze ale ostatniej kwestii nie da się załatwić pieniędzmi. 

Nie wiem jak przedstawia się sprawa teraz bo nie interesowałam się ale jak będziesz miała jakieś nowinki to bardzo chętnie się dowiem.  

Pytanie o PET

Mi powiedziano to samo.   Pytałam także innych lekarzy ale każdy mówi to samo więc myślę że tylko zostaje badanie rezonansu magnetycznego.