MENU

Forum - Potrzebuje informacji

Potrzebuje informacji

Potrzebuje informacji o epiprotezach

Witam jestem mamą 7 letniej dziewczynki, która przebyła ciężką chorobę w wyniku czego ma obsuniętą gałkę oczną w głąb oczodołu. Zastanawiam się teraz nad epiprotezą. Czy ktoś może mnie pokierować?? jestem zielona w tym temacie i nie wiem od czego zacząćĹ�miech Z góry dziękuję!!!UĹ�miech

 

Potrzebuje informacji

Witam, o epiprotezie powinien zdecydować lekarz okulista. Moja córka pierwszą miała dopiero w wieku 9 lat. Plastikowa jest lepsza , bo nie ma ryzyka stłuczenia,ale Ksenia nie tolerowała jej i ma szklaną.

Re: Potrzebuje informacji o epiprotezach


dori81:

Witam jestem mamą 7 letniej dziewczynki, która przebyła ciężką chorobę w wyniku czego ma obsuniętą gałkę oczną w głąb oczodołu. Zastanawiam się teraz nad epiprotezą. Czy ktoś może mnie pokierować?? jestem zielona w tym temacie i nie wiem od czego zacząćĹ�miech Z góry dziękuję!!!UĹ�miech

 

Moze nie jestes az tak do konca zielona w tym temacie skoro piszesz, ze "sie zastanawiasz nad  epiproteza".  Jesli sie wachasz to trafilas w dobre miejsce bo tu na forum duzo ludzi nosi ten gadzecik i swietnie sobie radzi.

Zdrowia dla córki!

Potrzebuje informacji

No może nie tak do końca jestem zielonaUĹ�miech alenaprawde nie wiem np. ile to kosztuje? gdzie najlepiej robić taką protezę? jak dzieciaki to znoszą i tolerują? naprawde potrzebuje informacji "od podszewki". Bardzo będę wdzięczna jeśli ktoś podejmie rozmowe i wprowadzi mnie w ten światUĹ�miech

koszta??

 

Witam

niech mi ktoś napisze ile kosztuje epi na własne oko??????

 

Potrzebuje informacji

To cacko kosztuje ok 800zl..  NFZ refunfuje raz na5 lat 700zl reszte trzeba doplacic  Ta cena sie waha w dwie strony w roznych protezowniach ale doplata funduszu jest niezmienna.

Potrzebuje informacji

Witam wszystkich! Jestem mamą 2,5 letniej Wiktorii, która urodziła się bez lewej gałki ocznej. Gdy miała 2 miesiące pojechaliśmy do Łodzi tam oczko miała zaopatrzane w zatyczkę a gdy miała niespełna rok protezę. Niestety nie byłam zadowolona z efektu i postanowiłam poszukać lepszej pracowni protetycznej. Obecnie jeździmy do Krakowa, gdzie córka dostaje protezę modelującą oczodół. W lutym 2010 roku ma mieć końcową epiprotezę. Jestem jednak ciekawa czy jest możliwość wczszepienia tego implantu Guthoffa??? bądź czegoś podobnego... Bardzo mnie to nurtuje i prosze o jakieś informacje jeśli ktoś jest w tym zorientowany! Pozdrawiam

Potrzebuje informacji

Napisałm Niedawno e-mail do pana doktora z Katowic, który odpisał, że musi zobaczyć dziecko (mówił coś o wszczepieniu ekspandera do oczodółu-czy to też kosztuje ile?) nie wiem co mam teraz robić. Operacja wszczepienia tego implantu kosztuje prawda?! Przeczytałam gdzieś na forum, że doktor Haszcz też robi takie operacje z refundacją z NFZ? (niestety ten post mi gdzieś zniknął nie moge go znaleźć) Czy ktoś może mi coś poradzić w tej sytuacji... PROSZE O POMOC!!!

Re: Potrzebuje informacji


Martyna_21:
Napisałm Niedawno e-mail do pana doktora z Katowic, który odpisał, że musi zobaczyć dziecko (mówił coś o wszczepieniu ekspandera do oczodółu-czy to też kosztuje ile?) nie wiem co mam teraz robić. Operacja wszczepienia tego implantu kosztuje prawda?! Przeczytałam gdzieś na forum, że doktor Haszcz też robi takie operacje z refundacją z NFZ? (niestety ten post mi gdzieś zniknął nie moge go znaleźć) Czy ktoś może mi coś poradzić w tej sytuacji... PROSZE O POMOC!!!

 

 Dziećmi zajmuje się doktor Hautz. Doktor Haszcz zajmuje się implantacją pierwotną, nie wtórną.I nie wiem, czy zajmuje się dziećmi, skoro dziećmi zajmuję się CZD. Chyba, że coś się zmieniło. Implantacja pierwotna jest refundowana, wtórna - nie, ale może być różnie, może się udać. Doktor Jaworski jaki jest, to możesz przeczytać w wątku o nim. Kilka osób z forum było niezadowolonych, ja też nie polecam, ale może Ci będzie pasował. Pozdrawiam.

Potrzebuje informacji

Jaka jest różnica między implantacją pierwotną i wtórną, bo ja jeszcze nie wiem o co chodzi??

Potrzebuje informacji

Pierwotna to wtedy gdy podczas jednego zabiegu usuwają niewidzące, lub chore oko i od razu wszczepiają implant. Wtórna, to gdy pacjent jest już jakiś czas bez gałki ocznej.

Potrzebuje informacji

Czyli ewentualnie zostaje mi CZD i Doktor J tak? CZytając te wszystkie opinie mam teraz mętlik w głowie. Narazie to chyba zobacze jak wygląda końcowa epiproteza dla mojej córki i dopiero wtedy coś zdecyduje... dzięki za wsparcie i informacje

Potrzebuje informacji

Ja z całego serca polecam dr. Hautza, zależy zadzwonić do CZD do poradni okulistycznej i zapisać się lepiej już teraz bo jak nie jest to przypadek "ratujemy życie" to trzeba będzie troszeczkę poczekać. I chyba najważniejsze jeżeli dr Hautz powie że można inplant wszczepić to zrobi to tak jak trzeba u nie go nie ma czegoś takiego "może się uda albo nie" jak coś robi to solidnie. Do tego atmosfeta tego szpitala jest całkiem przyjemna jak na polskie warunki.

tel do poradnii oklistyki 022 815 1615

Pozdrawiam mamuśka

Potrzebuje informacji

Dziękuje za informacje i telefon a tam w CZD jest inny lekarz niż dr Hautz czy mam od razu mówić że chce do niego się zapisać??

Potrzebuje informacji

Ja radzę żeby zapisać się do Hautza nikogo innego w CZD nie znam kto zajmowałby się wszczepianiem implantów.

Potrzebuje informacji

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie wymiany protez ( chodzi tutaj o zwykłą "szklaną" protezę oka) . Dwa lata temu miałam wymienianą protezę u dr J.Walendy w  Warszawie. Większą część kosztów pokrył NFZ ( musiałam dopłacić 100 zł )

W najbliższym czasie chciałąbym wymienić swoją protezę na nową. Lecz nie wiem, czy NFZ pokryje koszty jak dotychczas ( czy bęę musiała wpłacić całą sumę - 700 zł jak dobrze pamietam,  czy tak jak ostatino 100 zł . Nie jestem osobą pełnoletnia. 

z góry dziękuję za odpoweidź. 

Potrzebuje informacji

refundacja ustawowa raz na 5 lat. Wiec zapowiada sie pelna opłata. Chyba, ze okulista wystawi zaswiadczenie ze istnieje specjalny wymog zdrowotny np. zla tolerancja materialu to jest nadzieja ze zrefunduja.  Dawno temu tak mialam info od okulisty o silnym odczynie alergicznym plus dodatkowe moje pisemne podanie o refundacje w regionalnym oddziale NFZ-tu  i zrefundowali mimo , ze nie minelo 5 lat. Powodzenia!

Potrzebuje informacji

Refundacja przysługuje osobom ubezpieczonym w NFZ. Osobom dorosłym refundacja przyznawana jest raz na 5 lat, natomiast dzieciom i młodzieży do 18 roku życia w okresie wzrostu.

Potrzebuje informacji

Kornelia, w okresie wzrostu, czyli jednak pokryją mi większosć kosztów, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem ?

18 lat skączę w sierpniu, a w maju-czerwcu chciałabym wymienić protezę , więc jeszcze załapie się jako młodzież a nie osoba pełnoletnia. 

Potrzebuje informacji

Wydaje mi się, ze do 18 roku życia refundują protezy wedle potrzeb - pewnie będzie konieczne jakieś zaświadczenie od lekarza - ale z tym chyba nie będzie problemu. Zawsze możesz powiedzieć, że stara proteza powoduje u Ciebie uczulenie, dlatego chcesz spróbować zrobić nową z innego materiału.

Potrzebuje informacji

Dzięki wielkie za pomoc ;))

D

Ja też polecam dr Hautza z CZD, jest to chyba jedyny okulista który naprawdę zna się na rzeczy.

Potrzebuje informacji

Witam Wszystkich,

Chciałabym uściślić informację dotyczącą refundacji. Do 18 roku życia refundacja z NFZ raz na 3  lata, po ukończeniu 18 roku życia raz na pięć lat. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, że jesteście.

Jestem mamą 18 syna i 16 lat zmagałam się sama z tym problemem, myślę, że takie forum jest bardzo potrzebne  zarówno ludziom, którzy zmagają się z problemem jak również i ich rodzinie.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie