MENU

Forum - Protezy

Protezy

Protezy

Witam wszstkich,

Jestem jednooczny mam tzw.małocze  od urodzenia nie widzę na nie na odzień nosze protezę i właśnie potrzebuje ją zmienić. Od kilku lat robie w warszawie u pana Walendy jednak nie jestem zadowolony. Nie podoba mi się dobór koloru, powiedzcie mi czy wszędzie odbywa się to w ten sam sposób?U pana Walendy wygląda to tak, że przynosi worek oczu i wizualnie dobiera kolor. Wybiera kilka najbardziej podobnych i każe sobie wybrać najlepsze. Nie podoba mi się ta technika, interesuje mnie czy gdzieś w Polsce dobierają kolor np. ze zdjęcia czy w jakiś inny sposób???

Piotrek

Protezy

Witaj!

Ja już od 8 lat jeżdżę do kliniki w Łodzi. I naprawdę jestem zadowolona. Kolor protezy jest malowany podczas wizyty i jest regulowana wielkość źrenicy. Jak powiększasz protezę to już tego samego dnia wracasz do domu z nowym nabytkiem ;)Pracownicy również są mili. Jedynie mam zastrzeżenia do położenia kliniki. Wybudowali ja naprzeciwko wieżowca..a pacjent siedzi centralnie przed oknem, no ale na szczęście zasłony są zasłonięte

Protezy

Ilu ludzi tyle opinii, ja z córką jeżdżę do Krakowa i nie mam zastrzeżeń chociaż moja córka narazie ma tylko protezę modelującą - znowu z Łodzi byłam niezadowolona z samego efektu, chociaż kolor i rozmiar źrenicy i soczewki dopasowywali jak najlepiej się dało! Personel w obu tych placówkach jest bardzo miły!

 

Protezy

W Łodzi byłem...jak byłem mały pamiętam że aby zrobić odpowiedni kształt protezy wpuszczali jakąś substancje która po zastygnięciu dała idealny kształt epiprotezy. Póżniejsze protezy powstały na jej bazie=)

Jadnak sam materiał wykonania w Warszawie  jest  dużo lepszy, lżejsze i nietłukące się. Tylko kolor mam nie typowy i bardzo trudno znaleść odpowiedni dla mnie kolor. Czytałem na necie że w Angli dobierają komputerowo wiec z stąd moje pytanie...ale widze że niestety zmiany w tym kierunku są bardzo powolne....szkoda

Pozdrawiam