MENU

Forum - Mniejsza gałka oczna

Mniejsza gałka oczna

Mniejsza gałka oczna

Witam! Jestem mamą 2,5-miesięcznej dziewusi, u której stwierdzono mniejszą prawą gałkę oczną. Oba oczka na razie- jak zaznaczyła lekarka- pracują prawidłowo. Czy jest to tylko defekt kosmetyczny? Czego możemy się spodziewać w bliższej i dalszej przyszłości? Z czego wynika ta asymetria? Czy można przeciwdziałać, jak sadzę, pogłębiajacej się wraz z rozwojem dziecka asymetrii twarzy?

Mniejsza gałka oczna

Witam.Jestem mamą 4 i pół letniej Igi,która utodziła się z małooczem jednej gałki ocznej.Nie wiem dlaczego piszesz o deformacji oczodołu.To,że gałka oczna jest mniejsza nie spowolni wzrostu oczodołu-będzie on rósł tak samo jak ten drugi.W przyszłości zrobicie protezkę i będzie gites.Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości to wal śmiało.Agnieszka.

Mniejsza gałka oczna

MamoIśki, dzięki za odp. Wiem, ze to pytanie głupio zabrzmi... Czy można coś zrobić, żeby to mniejsze oczko rosło szybciej? Czy ono jeszcze urosnie? Niewtajemniczeni mówią, że Tosia puszcza do nich oczko, a mnie się serce kraja:(

A na marginesie napiszę, że to wyjątkowa przekora losu. Od zawsze narzekałam patrząc w lustro. Miałam ochotę wszystko w swojej twarzy zmienić, z wyjątkiem... oczu. Chciałam, żeby moje maluchy dzieci odziedziczyły je za mną;)

Agnieszko, po jakim czasie przeszłaś do porządku dziennego nad maloczem Igi?

Mniejsza gałka oczna

Witam.Tak naprawdę do porządku przeszłam kilka dni po porodzie.W szpitalu był kryzys z którego musiałam się szybko otrząsnąć.Musiałam,ponieważ problem małoocza w naszym przypadku był jakby na drugim planie.Iśka urodziła się z dużym naczyniakiem na buzi,który spowodował niedorozwój gałki.Co do oczodołu-u niej wygląda dokładnie tak samo jak ten drugi aczkolwiek idziemy w przyszłym tygodniu na USG aby ocenić czy gałka urosła i co dzieje się wewnątrz oczodołu.Co do rośnięcia gałek przy małooczu:zaglądając Iśce w to oczko wydaje mi się,że ta gałka się powiększyła ale będę wiedziała więcej po USG.Być może to tylko moje pobożne życzenia.Tak naprawdę powiem ci coś czym kieruję się przez cały czas:CHWAŁA BOGU,ŻE TO TYLKO MAŁOOCZE JEDNEJ GAŁKI A NIE OBYDWU CO SIĘ TAKŻE ZDARZA !!!! Myślę,że jak przeczytasz mój wpis w "jednooczne dziecko a przedszkole" to będziesz miała pełen obraz.Tak naprawdę ważne jest tylko jedno.Nigdy przenigdy nie dać swojemu dziecku odczuć ,że nam z tego powodu przykro,że bolejemy nad tym,że jest to jakiś problem.Iśka wie,że jest prześliczną mądrą i pewną siebie dziewczynką i niech wie o tym zawsze i dzięki temu świetnie sobie z tym radzi.Gorąco pozdrawiam.Uszy do góry a wszystko będzie dobrze.Zobaczysz przyjdzie dzień kiedy  katar twojej córki będzie cię bardziej niepokoił niż to.Agnieszka.

Mniejsza gałka oczna

P.S.Jeżeli chcesz mogę przysłać ci zdjęcia Iśki i zobaczysz z czym musieliśmy się zmierzyć.Podaj jakiś adres mailowy

Mniejsza gałka oczna

Witam !!!

 

Mój synek również urodził się z małooczem, naszczęście jednego oczka, obecnie ma cztery miesiące. Również boimy się o to jak to będzie . Czy wasze dzieci widzą w ogóle na to mniejsze oczko, może jakiś minimalny zakres widzenia? Niedługo jedziemy do profesora Prosta i zobaczymy co on na to wszystko powie, co zaleci...

Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

 

Mniejsza gałka oczna

Witam serdecznie.Moja Iśka niestety nie widzi nic na to oczko.Jest na tyle duża,że może mi o tym powiedzieć i naczyniak na tyle odpuścił,że można zajżeć pod powiekę.Jej nie sprawia to kłopotu ponieważ nie zna innego obrazu świata.Czasem jadąc samochodem lub wykonując różne czynności zamykam lewe oko i wiem czego ona może nie dostrzec a z czym nie ma najmniejszego problemu.Sama musiałam się nauczyć tego,że z lewej strony zakres widzenia ma ograniczony czy to w samochodzie czy w kinie lub podczas zwykłej zabawy.Znam parę dorosłych osób,które widzą jednoocznie i żadnego problemu:prowadzenie samochodu,praca-wszystko normalnie.Więc tym bardziej nasze dzieci widząc w ten sposób od urodzenia dadzą sobie radę.PozdrawiamPerskie oko

Mniejsza gałka oczna

A robiłyście może badania waszych maluszków na toxoplazmoze, bo podobno małoocze może być z tym związane ?

Mniejsza gałka oczna

Miałyśmy robione badanie jeszcze w szpitalu i wszystko było ok.U Iśki małoocze jest spowodowane naczyniakiem.Po prostu naczynie krwionośne przeszło przez gałkę oczną i zahamowało jej wzrost.W tej gałce są takrze zwapnienia i zaćma także gdyby nie ten naczyniak to nie byłoby tego problemu.ztak naprawde nie ma sensu się zadręczać dlaczego tak się stało-też przez to przeszłam i nie dowiem się nigdy.żaden lekarz nie odpowie ci na to pytanie jednoznacznie.Najważniejsze żeby dzieciak był szczęśliwy.Pozdrawiam ciepło.Agnieszka.śmiech

Mniejsza gałka oczna

Hej !!!

 

Mój synek ma obecnie 10-miesięcy. Gdy kilka miesięcy temu byliśmy u dr. Prosta powiedział nam że Michaś nie musi nosić żadnej epiprotezy czy innej nakładki aby główka i oczodół rozwijały się prawidłowo, bo według jego badań wszystko będzie rosło samo bez żadnych deformacji. Dopiero później jak już będzie starszy, możemy zapewnić mu zabieg kosmetyczny, aby oczko wyglądało ładniej. Jednak niektórzy lekarze  uważają zupełnie inaczej. Jak to jest? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

Pozdrawiam bardzo gorąco !!!

Mniejsza gałka oczna

profesor ma prawdopodobnie rację.moja córka ma oko zanikowe i nie nosiła epiprotezy do 10 roku życia, zaczeła ją nosić gdy wada była widoczna a powieka przestawała pracować

Mniejsza gałka oczna

Witam moje prawe oko przestało się rozwijać gdy miałem 6 miesięcy, teraz mam 20 lat i asymetria jest dosyć wyrazna lecz nieprzeszkadzało mi to w zyciu i nie prowadziło do zadnych klopotow ze zdrowiem

Mniejsza gałka oczna

Witam.Moja Iśka jest po rezonansie.Ma 5 lat.Urodziła się z małooczem lewej gałki przy czym różnica w wielkości w porównaniu ze zdrową gałką jest b.duża.Nie mogliśmy wcześniej operować ze względu na naczyniak.Bałam się wyników rezonansu lecz o dziwo okazało się,że oczodów rozwija się prawidłowo.Wcześniej także słyszałam opinie,że powinno się jak najszybciej protezować a teraz widzę,że nie koniecznie.Pozdrawiam,Agnieszka.

Mniejsza gałka oczna

Powiem tak Ja zaczęłam nosić protezę nosić wieku 15 latka, ale to według z jednego specjalistów za późno.

 Teraz chciałam usunąć oko zanikowe po usuniętym przed siedemnastu laty glejaku.

 Jednak lekarz stwierdził, że mam uszkodzone mięśnie oka i żadnego efektu nie uzyskam oraz dźwig powieki nie działa.

Jak ktoś mi tu w innym poście napisał ilu lekarzy tyle opinii.

Mniejsza gałka oczna

Mam 25 lat i moje oko od zawsze było widocznie mniejsze. Moje sposoby na maskowanie: fryzury zakrywające oko, noszenie okularów które powiększały oko wizualnie, przez jakiś czas brałam też krople które zdaje się miały podnosić ciśnienie w tym oku i ,,je rozsadzić": jednak z naturą nie wygrasz - nic się nie zmieniło.

Re: Mniejsza gałka oczna

Dzien dobry! 

Czy mogłabym zapytać czy Pani syn mial zakładana epi proteze na mniejsze oko?  Jak to wyglądało od początku? Czeko to nas z córka, i nie wiem czego się spodziewać 

Magdzia89:

Witam !!!

 

Mój synek również urodził się z małooczem, naszczęście jednego oczka, obecnie ma cztery miesiące. Również boimy się o to jak to będzie . Czy wasze dzieci widzą w ogóle na to mniejsze oczko, może jakiś minimalny zakres widzenia? Niedługo jedziemy do profesora Prosta i zobaczymy co on na to wszystko powie, co zaleci...

Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!