MENU

Forum - bielmo rogówki

bielmo rogówki

bielmo rogówki

witam jestem mama 3letniego Kubusia .Tydz temu dowiedzielismy sie ze nasz syn nie widzi na prawe oko po przez bielmo rogowki. szukam pomocy nie mam zielonego pojecia gdzie sie z nim zglosic. leczymy sie w CDZ w Warszawie. tam powiedziano ze nie sa w stanie tego zrobic i nie daja szans by te oko widzialo.A wszystko zaczelo sie od tego ze gdy mial 4tyg stwierdzono zapalenie blony naczyniowej, jaskre i zacme. kubus jest juz po drugiej operacji przeciw jaskrowej oka prawego cisnienie jest juz od 6mc w normie. ale od 2 miesiecy jest problem z siatkowka odwarstwiona a teraz z bielmem rogowki. jestem bardzo zalamana nie mam pojecia co robic nie chce sie poddawac. prosze o jakies namiary i kontakty do specjalistow. z gory bardzo dziekuje

bielmo rogówki

Witam serdecznie,

postanowiłam napisać w tym wątku i zapytać Panią czy udało się Pani czegoś więcej dowiedzieć???

Ja mam 3 miesięczną córeczkę z jaskrą wrodzoną, która przeszła już 2 operacje w 5-tym i 8-mym tyg. życia. Ciśnienie w obu oczkach spadło, ale niestety nie uzyskano przezierności rogówki i lekarze też wspominali o przeszczepie rogówki, jeśli nie wróci ona do normy. U mojej małej nie widać źrenic:( Nie byłam jeszcze u żadnego specjalisty, bo trafiliśmy na sezon urlopowy. Na początku września jadę do prof. Prosta, zapisałam się też do prof. Wylęgały prywatnie, ale wizyta dopiero pod koniec stycznia, więc nie wiem czy mogę tyle czekać, skoro podobnież bodźce przez mózg są odbierane do 6-tego bądź 9-tego miesiąca, żeby dziecko nauczyło się widzieć.Wiem, że w Polsce był jeden przeszczep u malutkiego dziecka-5 miesięcznego Szymka i przeprowadzał go właśnie prof. Wylęgała, ale podobnież teraz prof. w Szpitalu Kolejowym w Katowicach nie może przyjmować dzieci, bo jest tam tylko oddział dla dorosłych oraz, że nie wykonuje się przeszczepów rogówki u małych dzieci, bo NFZ za nie nie płaci. Czy może ktoś wie coś więcej więcej na ten temat???Dziękuję za odpowiedzi