MENU

Forum - Co czytać - ulubione książki.

Co czytać - ulubione książki.

Co czytać - ulubione książki.

    Jak już pisałem ostatnimi czasy czytam dosłownei wszystko co mi się nawinie pod rękę, jednak skończyły mi sie pomysły i nie wiem po co sięgnąć przy okazji następnej wizyty w bibliotece, a nie chcę by to był wybór przypadkowy. Jakie książki najbardziej lubicie, lub jakie z ostatnio przeczytanych miglibyście polecić?

    Pozdrawiam serdecznie. 

Co czytać - ulubione książki.

Mogę polecić " Cień wiatru" , "Głos anioła" , "Marina" Carlosa Ruiza Zafona , nie wiem tylko czy taka literatura cię interesuje. Dla zmęczenia a zarazem zmuszenia głowy do myślenia " Wahadło Foucaulta" Eco. 

Co czytać - ulubione książki.

"Lolita" W. Nabokova (ale wyłącznie w przekładzie Roberta Stillera) wg mnie arcydzieło literatury choć kontrowersyjne.

Uwielbiam wszystko co wyszło spod pióra K. Grocholi-ubaw po pachy gwarantowany

I choć stara już jestem ;p to nadal wierna moim przyjaciołom z dzieciństwa czyli bohaterom Jeżycjady M. Musierowicz :)

Co czytać - ulubione książki.

Zgadzam się Vivian Grochola dla zabawy ale nie zapominajmy o Chmielewskiej [ przezabawny Lesio]. Z lat dzieciństwa Z. Nienacki i "Pan Samochodzik" ,  przyznam się ,że wracam nieraz z wielkim sentymentem do jego książek chociaż też jestem stara:)

 

Co czytać - ulubione książki.

1. Ja bym mogła polecić "Relikt"- duetu Preston, Child (właściwie to wszystkie ich książki) jeżeli chodzi o thrillery.

2. Jeżeli chodzi o kryminały to oczywiście Chmielewska, poza tym Artur Górski i jego "Zdrada Kopernika" albo "Al Capone w Warszawie"

3. Muszę przyznać, że ja do pani Grocholi stosunek mam jakoś tak bardziej obojętny. Wolę Monikę Szwaje- niby te same klimaty ale jakioś bardziej mi pasuje

 4. Poradniki "W dżungli życie" i " W dżungli miłości" Beaty Pawlikowskiej o tym jak poradzić sobie z samym sobą w życiu.

Co czytać - ulubione książki.

Ja zacząłem czytać książki SF i fantasy. Jako że teraz praktycznie nie posiadam komputera zacząłem czytać książki.

Wcześniej historyczno przygodowe, teorie spisku itd. 

Frank Herbert - Dinua. Cała saga, ja stanąłem na 2 części. kolejna cześć została wypożyczona, są kolejne części sagi ale zrobić dziury mi się nie chce. 

Po za tym Piekara, niestety tego brak w BU :/ Muszę odwiedzić kolegę, on ma dość pokaźne zbiory. 

 

Jakość trzeba zabić czas w wakacje. 

 

Co czytać - ulubione książki.

Terry Pratchett - dość specyficzny humor, nie wszystkim może się podobać.

Sapkowski, William Tenn, obowiązkowo Asimov, Philip K. Dick. Jeśli ktoś szuka mroczniejszych klimatów, to też Brian Lumley. Skoro już Herbert z "Diuną", to też Harry Harrison i jego saga o Edenie. Długo by wymieniać - zależy jakie kto ma gusta.

Co czytać - ulubione książki.

ja wlasnie skonczylam czytac wszystkie czesci sagi "zmierzch" POLECAM! :)

Co czytać - ulubione książki.

witam ja także przeczytałam sagę zmierz.

Polecam również książki Paulo Coelho ,,Alchemik";,,11 minut"; ,,Weronika postanawia umrzeć''; ,,Czarownica z Portobello" i wiele innych.

Neil Galman ,,Koralina "

Anne Rice ,,Kroniki Wampirów"

Stanisław Rosiek ,,Boso,ale w ostrogach"

 

Co czytać - ulubione książki.

Kane_F

dzięki za Lumleya. Dobry pisarz.

Harrisona też zacznę ale od stalowego szczura. 

Co czytać - ulubione książki.

Ja Coelho czytałam jedynie "Pielgrzyma", muszę wrócić do tego autora.

Aktualnie jestem zajęta "Pozwólcie nam krzyczeć" Stanisławy Fleszarowej-Muskat. Polecam. Również "Ferdydurke" Gombrowicza przypadła mi do gustu, ale jestem pewna, że znajdzie się wielu przeciwników. 

Co czytać - ulubione książki.

A ja idę na babci Hani bazarek i kupywam po 2 złote sztuka różne przechodzone

książki bo na nowe mnie nie stać.

Np. Express Reporterów seria o ciekawych wydarzeniach w kraju.

Znalazłem też "Opowiadania o Leninie". :P

Re: Co czytać - ulubione książki.


PawelL1988:

Kane_F

dzięki za Lumleya. Dobry pisarz.

Harrisona też zacznę ale od stalowego szczura. 

 

 Stalowy Szczur dobra rzecz - zwłaszcza pierwsze trzy tomy. Potem jakoś tak wtórniej.

Z innej beczki to skończyłem wczoraj rano czytać T. Pratchett'a "Księgi Nomów". Tak jak ze wszystkimi innymi powieściami tego autora, nie zaczynajcie ich czytać wieczorem - noc zarwana, bo wciąga jak odkurzacz.

Co czytać - ulubione książki.

a ja polecę cos z innej beczki:

Wszystko za Everest, J.Krakauer

Dotknięcie pustki, J.Simpson

obie z tematyki górskiej, genialnie napisane, czyta sie jednym tchem!