MENU

Forum - cesarka czy poród naturalny

cesarka czy poród naturalny

cesarka czy poród naturalny

WITAM !!! Mam protezę prawego oka od 28 lat i lekką wadę na zdrowe oko -0,5 od ponad 18 (na szczęście nic się nie pogłebia) Od niedawna jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie bo udało nam się i jestem w ciąży. Całe życie się nad tym zastanawiałam co z porodem... czy są jakieś przeciwskazania dla porodu naturalnego ( boję się, że wada zdrowego oka może się pogłębić jak mojej koleżance ). Jakie wy maiłyście porody i doświadczenia ? Dziękuję

cesarka czy poród naturalny

 Mam  całkowitą protezę oka, drugie oko zdrowe.  Urodziłam z jednym okiem dwójkę dzieci siłami natury i nie wyobrażam sobie inaczej. Żadnych przeciwwskazań nie miałam i nic mi się nie stało. U Ciebie z tak małą wadą wzroku to też raczej nie będzie wskazań do cesarki.

cesarka czy poród naturalny

Ja sie zastanawiam co na ten temat maja do powiedzenia lekarze. Uwazam, ze nie ma co szarzowac ze wzrokiem. Zwlaszcza, ze mamy tylko jedno oko . Jednak cesarskie ciecie samo w sobie jest takze ryzykowne, jak wszelkie operacje. 

Moim zdaniem, jesli ciaza prawidlowa, drugie oko ma niewielka wade, a lekarze nie widza problemu, mozna probowac naturalnie ( polecam znieczulenie do porodu, mialam takie i naprawde bardzo pomoglo) . Nikt jednak takiej decyzji za nas nie podejmie.

cesarka czy poród naturalny

Mój lekarz ginekolog w Pl (obecnie mieszkam zagranicą) powiedział, że okuliści nie chcą teraz podejmować takich decyzji zwłaszcza, że mogą być komplikacje po cesarce.. Tak jak mówisz decyzja będzie należeć do mnie ale trochę strach... Dzieki za odpowiedź :)

cesarka czy poród naturalny

Ja miałam cesarke i moja okulista nie wyraziła zgody na naturalny porod. Tyle, że ja mam swoje oko. Ale moja okulista mowiła mi, że jednoocznosc jakakolwiek zawsze jest ryzykiem co do porodu naturalnego, gdyz jest to nie mały wysiłek a oko jest tylko jedno. Moja ginekolog gdy powiedziałam, że nie widze na jedno oko jeszcze bez zaswiadczenia od okulisty od razu zaznaczyła że jestem do CC. Ale jak widać różne są podejscia.

cesarka czy poród naturalny

P.s u mnie po CC nie było komplikacji i znam wiele takich osob ktore własnie miały cesarke z roznych powodow głownie z powodu posladkowego ułozenia dziecka. Ja tez sie bałam ale na szczescie było ok. Popytaj co jest dla ciebie najlepsze w takim wypadku.

cesarka czy poród naturalny

Dziękuję Viola za pomoc... za trzy tygodnie idę do szpitala na usg i się zapytam co irlandzcy lekarze na ten temat myślą :)

cesarka czy poród naturalny

Witam,

ja mam podobny problem, jestem osobą jednooczną (mam swoja gałkę), drugie oko zdrowe. Lekarz prowadzący ciąże powiedział, że koniecznie mam udać się do okulisty po zaświadczenie do cesarskiego cięcia. Ale niestety lekarz okulista powiedział mi że niedowidzenie jest podstawą do cc, a nie jednooczność i nawet jeżeli wystąpiłyby jakieś problemy to przecież ja i tak nie widzę na to oczko, więc co to za różnica... :(

Obecnie szukam jakiegoś lekarza w Trójmieście, który takie zaświadczenie by wystawił. Jeżeli ktoś mógłby mi kogoś polecić to bardzo proszę o pomoc...

 

cesarka czy poród naturalny

Taka różnica, że mamy tylko jedno widzące oko. Ja się dopytam w moim mieście bo aż ciekawa jestem co inni lekarze na to powiedzą. Powodzenia życzę :)

cesarka czy poród naturalny

Ja miałam problemy z okiem po urodzeniu pierwszego dziecka. Wylądowałam w szpitalu na dwa miesiące, jak on miał 7 miesięcy. Jakoś w końcu udało się mnie zdiagnozować.

Jak zaszłam w drugą ciążę lekarz- mężczyzna wpisał mi, że mam mieć cesarkę. Niestety, tę ciążę poroniłam w 12 tygodniu. Rok później znowu byłam w ciąży i wtedy lekarka-okulistka wpisała mi wskazanie na poród oszczędzający. Ostatecznie urodziłam drugiego syna przy pomocy vakuum, bo jak przy pierwszych bólach partych nie urodziłam go, to lekarz położnik zapytał ile ważył pierwszy syn. Ważył 3900, a ten drugi ważył 3800. Miał przez jakiś czas na główce ślad po vacuum. Cesarka jest jednak operacją, więc jeśli można jej uniknąć, to polecam.

Życzę  szczęśliwego porodu i zdrowego dzieciaczka.

Pozdrawiam

Krystyna

cesarka czy poród naturalny

Witam.Ja widzę na jedno oko i rodziłam przez cesarskie cięcie.Lekarz gdy go zapytałam czy taka jest konieczność powiedział mi tak '' czy chce pani po porodzie widziec swoje dziecko?''. Dziecko było w prawidłowej pozycji więc innych przeciwwskazań nie było.Wystraszyłam się. stwierdził że on mi nie może dac gwarancji ze z moim wzrokiem bedzie wszystko ok po normalnym porodzie.Wiec to jest roznie.Uwazam ze dobrze zrobiłam bo poród to ogromny wysiłek a dla nas osób z chorymi oczyma taki wysiłek nie jest wskazany. Pozdrawiam

cesarka czy poród naturalny

No właśnie moja lekarz prowadząca ciąże, ciągle mi to powtarza, dlatego tak bardzo sie obawiam. Jutro mam wizytę u kolejnego okulisty, zobaczymy co powie... Bo do porodu już tylko 2 tygodnie...

cesarka czy poród naturalny

Dziękuję dziewczyny za wasze posty. I powodzenia Anka 83:) trzymam kciuki.  I Mi do porodu też niedługo zostało, bo tylko 6 tygodni. I nadal nie wiem jak będę rodzić bo w tym kraju (Irlandia) nie widzą problemu. Odsyłają mnie z pytaniami od kolejnej wizyty w szpitalu  do kolejnej  u Lekarz ogólnej. Niby lekarz ogólna zapisała mnie na wizytę do okulisty ale powiedziała, że nie daje mi gwarancji, że przed porodem go zobaczę. Powiem szczerze, że coraz bardziej się stresuję.

cesarka czy poród naturalny

cesarka czy poród naturalny

Mam 2 córki i obie przez CC. Prawe mam zdrowe a w lewym było po urodzeniu -18, włókna rdzenne i potem zaćma, odklejona siatkówka. W sumie po 4 zabiegach oko i z częstymi krwotokami wewnętrznymi i pękającymi naczyniami krwionośnymi wewnątrz oka. Mój okulista nie miał problemu z wystawieniem zaświadczenia, ale 2 CC już była z okiem w zaniku i wtedy powiedział, że decyzja należy do mnie (bo był moment, że bardzo chciałam rodzić siłami natury:), ale on skłaniałby się do CC. Wolałam nie ryzykować:) choć w szpitalu ordynator powiedział, że teraz wada wzroku nie jest przeciwwskazaniem do porodu i nie wiem czy doczytali historię choroby czy niewielkie znajomości pomogły, ale po trudach się zgodzili na CC.

Bez komplikacji i prawie bez bólu, ale ja chyba takie akcje-operacje po prostu dobrze znoszę:) z przyzwyczajenia...

A tak z innej beczki! Kilka miesięcy temu wpadła mi rzęsa do mojego niezawodnego zdrowego oka i tak go podrażniła, że miałam problemy nawet z poruszaniem się. Poczułam na własnej skórze co to znaczy prawie nie widzieć i dopiero wtedy dotarło, co by było gdyby tak przy porodzie odkleiła się druga siatkówka... ja staram się już nie ryzykować. 

Pozdrawiam, trzymam kciuki i życzę powodzenia:))

cesarka czy poród naturalny

Już jestem po... mam pięknego, zdrowego synka urodzonego przez cesarskie cięcie... niestety poród miałam wywoływany i trwał dwa dni bo lekarze w Irlandii nie stwierdzili żadnych przeciw wskazań do porodu naturalnego mimo jednego oka... żeby było śmieszniej nawet nie wysłali mnie na wizytę do okulisty... bo po co... pod koniec ciąży kazali iść do optyka na badanie i to wszystko... ale sytuacja podczas porodu się zmieniła i potrzebna była cesarka ... cieszę się, że już jesteśmy po :)

cesarka czy poród naturalny

Witam ciepło,

Chciałabym odnowić temat dotyczący porodu.

Mam hipoplazję nerwu wzrokowego, małoocze i krótkowzroczność oka zdrowego (-4,0). 

Obecnie jestem w ciąży, a mój lekarz prowadzący nie bardzo godzi się na cesarskie cięcie.

Okulistka dała zaświadczenie o moim stanie zdrowia  i wskazaniem do cc.

Nie wiem co o tym sądzić;/

Nawet nie mam pojęcia, czy mam prawo do nie zgadzania się na poród naturalny. Czy choćby na wykłócanie się.. 

Słyszałam, że to właśnie ginekolodzy tak naprawdę decydują o porodzie na podstawie opinii okulisty.

 

Czy ktoś się spotkał się taką sytuacją? 

cesarka czy poród naturalny

Byłam dziś u okulisty i zapytałam, czy z moją wadą wzroku mam wskazania do CC. Usłyszałam, że jakiś czas temu zmieniły się przepisy i NIE MA TAKICH WSKAZAŃ. Mam dwoje oczu, w lewym mam wadę -5.25, a prawym nie widzę wcale (tylko brzegiem). Byłam w szoku, ponieważ od zawsze byłam przekonana, że CC należy mi się jak psu buda. A tu takie zaskoczenie. Czyli co: dźwigać nie możemy, nawet na głupi aerobik nie możemy chodzić, ale jeśli chodzi o poród, to nie ma przeciwwskazań??? Kto wpadł na tak głupi pomysł? Pewnie jakiś facet. Póki co dziecka nie planuję, ale za jakieś 2 lata to się zmieni i co wtedy - mam tracić wzrok, bo komuś się tak podoba? Naprawdę jestem przybita tą wiadomością :(

cesarka czy poród naturalny

Poród naturalny nie jest aż taki straszny,:-)  mi też ginekolog kazał przynieść zaświadczenie od okulisty jak On to widzi, rodziłam dwa razy naturalnie drugi syn miał 4 kilo i na szczęście nic na oko nie odczulam 

cesarka czy poród naturalny

Jestem w 34 tc, do porodu zostało mi już trochę ponad miesiąc, jest to moja pierwsza ciąża. Całe życie sądziłam, że zostanie ona rozwiązania przez cc, niestety dwie ostatnie wizyty okulistyczne kompletnie zbiły mnie z tropu.

 

Na oko lewe nie widzę w ogóle od urodzenia -  na ten moment mam tylko światłopoczucie, jaskrę pierwotną, zaćmę wikłającą i odwarstwienie siatkówki.

Na oku prawym - krótkowzroczność -5,5 oraz astygmatyzm 0,75, zwyrodnienie siatkówki z przedarciami w przeszłości, oblaserowanymi. 

 

I teraz najciekawsze:

 

Odbyłam dwie wizyty u bardzo dobrych wrocławskich specjalistów z prośbą o rekomendacje jak ma zostać rozwiązana kwesta porodu: SN czy CC. W obu gabinetach usłyszałam, że nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury...

Sama już nie wiem co mam myśleć - całe życie słyszałam, że tylko cc, teraz się okazuje, że właściwie mogę rodzić naturalnie. Nie jestem jakimś strasznym zwolennikiem cesarek, ale z drugiej strony to tylko jedno oko - jak rozwiązać ten dylemat? Czy któraś z Was rodziła z podobnymi schorzeniami SN? 

cesarka czy poród naturalny

Bys musiała iść prywatnie do okulisty żeby Ci wypisal bo ja Bym nie ryzykowala możesz mieć łatwy poród czego Ci życzę a może być inaczej a wysiłek jest duży jeszcze zależy jaka dzidzia, ja drugiego syna rodzicami 4 kilo SN nie zycze nakgorszemu wrogowi Okulisci to mają gdzieś takie jest moje zdanie 

cesarka czy poród naturalny

Właśnie już byłam u dwóch prywatnie - każdy na mnie patrzy i twierdzi, że skoro ciąża zdrowa to co tam oczy. Ale zapiszę się jeszcze do pięciu innych jeśli będzie trzeba...

 A powiedz mi, jak Twój wzrok po porodzie SN?  Bo przy 4 kilowym bobasie to wyobrażam sobie, że łatwo nie było...

cesarka czy poród naturalny

U mnie nie było pogorszenia z tym ze ja na oko 'zdrowe'  mam + nie -  

Re: cesarka czy poród naturalny


Katarzyna83:

Witam ciepło,

Chciałabym odnowić temat dotyczący porodu.

Mam hipoplazję nerwu wzrokowego, małoocze i krótkowzroczność oka zdrowego (-4,0). 

Obecnie jestem w ciąży, a mój lekarz prowadzący nie bardzo godzi się na cesarskie cięcie.

Okulistka dała zaświadczenie o moim stanie zdrowia  i wskazaniem do cc.

Nie wiem co o tym sądzić;/

Nawet nie mam pojęcia, czy mam prawo do nie zgadzania się na poród naturalny. Czy choćby na wykłócanie się.. 

Słyszałam, że to właśnie ginekolodzy tak naprawdę decydują o porodzie na podstawie opinii okulisty.

 

Czy ktoś się spotkał się taką sytuacją? 

  Koniecznie poszukaj innego okulisty bo zwyrodnienie siatkówki i odwarstwie siatkówki są jednym z głównych wskazań do Cesarskiego cięcia!  Mam podobne problemy do ciebie cztery miesiące temu ciążę rozwiązano za pomocą cesarskiego cięcia i moje oczy tego nie odczuły!  Poród jest ogromnym wysiłkiem i w przypadku problemów z siatkówką może zakończyć się Odwarstwienie albo całkowitym odłączeniem siatkówki!!!! 

 

cesarka czy poród naturalny

Re: cesarka czy poród naturalny


Karolinaa:
Czy są tutaj panie z retinopatią wcześniaczą, które rodziły dzieci?

 Witaj.Jestem osoba jednooczna rodziłam 4 razy.Wszystkie zdrowe i mi się nic nie stało.Dbaj o siebie

 i sprawdzaj  czy nie pojawi się cukrzyca ciążowa.POWODZENIA

Re: Re: cesarka czy poród naturalny


grazyna kozlowska:

Karolinaa:
Czy są tutaj panie z retinopatią wcześniaczą, które rodziły dzieci?

 Witaj.Jestem osoba jednooczna rodziłam 4 razy.Wszystkie zdrowe i mi się nic nie stało.Dbaj o siebie

 i sprawdzaj  czy nie pojawi się cukrzyca ciążowa.POWODZENIA

 

 Czy oglądałaś wykład Siergieja Litwinowa

cesarka czy poród naturalny

Witam .Jestem po 3 cc ze wskazań okulistycznych .Zacma wrodzona obuoczna (operacje w dziecinstwie ),przesunieta soczewka wewnatrzgalkowa .Ryzyko odwartwienia siatkowki .