MENU

Forum - Reakcje alergiczne na protezy galek

Reakcje alergiczne na protezy galek

Jak ktos uzywa to prosze podac nazwy kropli do oczu, ktore lagodzilyby  stany zapalne powstajace przy uzywaniu epiprotezy.  Moze sa jakies ktorych ja nie znam mi ciagle przepisuja tylko nawilzajace albo antybiotyki .

Reakcje alergiczne na protezy galek

Zapytam jeszcze raz w swoim watku czy ktos z Was oprocz standardowego plamienia przy protezie ma alergiczne brodawki pod powieka?  Takie drobniutkie piekace i czasem pekajace tak, ze pojawia sie krew w wydzielinie?

Reakcje alergiczne na protezy galek

Mój syn ma również epiprotezę szklanną, na początku też mielismy problemy.a teraz gdy ropieje to pomaga tylkoFLOXAL w kroplach lub w żelu.

Reakcje alergiczne na protezy galek

Roniu, spróbuj przepolerować protezę u protetyka, dać odpocząc trochę oku ( opatrunek) i próbować myć protezę w preparatach do mycia twardych soczewek kontaktowych .

Reakcje alergiczne na protezy galek

Dzekuje za sugestie !  Ja chetnie zakladalabym jakas masc pomiedzy proteze a powieke aby stworzyc taka bariere ochronna przed otarciami , ale moja okulstka odradza masc , ze to rzekomo niszczy proteze i powoduje , ze nie dalabym rady jej dobrze czyszczyc z zabrudzen.

Nie wiem co robic , ale dzis zapisalam sie do Pana Andrzeja po nowa epi. Zadam mu pytania o pielegnacji i czego unikac aby jej nie zniszczyc.

Obiecuje sobie ze jesli przy tej nowej protezie beda takie odzczyny zapalne caly czas to ona juz bedzie moja ostatnia.  Musze przyjac za absolutna norme ze ma byc plamienie i ropienie i koniec kropka.

Kornelio chetnie bym epi zdejmowala na noc tak jak dawniej a po tym nocnym odpoczynku tak mi wiotczeja miesnie odpowiedzialne za unoszenie powieki, ze normalnie mam tylko mala szparke i musze gorna powieke podtrzymywac palcem .  Pytam lekarza to mowi ze oko po urazie i tak to musi byc...

Reakcje alergiczne na protezy galek

No tak, Roniu, masz rację.

Ale życzę Ci, by wszystko wróciło do normy. :)))Trzymam kciuki! 

Ropienie oczodołu

Witam wszystkich.Od jakiegoś czasu przeglądam forum i może przyda się komuś moja powiedzmy alergia na proteze.Noszę proteze szklaną i po ponad roku wystąpiło ropienie z czasem coraz większe.Byłam u różnych okulistów i każdy dawał inne krople i maści i nic nie zmniejszało wydzieliny.Zrobiono w wymaz i wyszedł gronkowiec.To co z antybiogramu wyszło że wyleczy też nie działało a ropiało coraz bardziej.Od jakiś trzech miesięcy przy myciu proteza miała dziwny zapach a potem po polaniu wody wydawała nieprzyjemny zapach a wcześniej nic takiego nie było.Aż w końcu proteza pękła tak że rozdzieliła się na połowe a w środku po brzegach była zasuszona ropa.Wyszło na to że proteza się rozszczelniła i ta pozostająca tam ropa wywoływała to ropienie.Jak przestałam ją zakładać ropy nie miałam już na drugi dzień.Mam nową proteze i żadnej wydzieliny już nie mam.Zastanawiam się jak mi tego gronkowca wynależli bo teraz nie mieliby z czego wydzieliny pobrać  a leczenie jego trwało kilka miesięcy i nic nie dało.Brak protezy wyleczył wszystko.Może sprawdzcie na początku czy protezy które nosicie są dobrze wykonane.Gdy powiedziałam to na wizycie okazało się że był pan który miał dokładnie to samo.

Reakcje alergiczne na protezy galek

Witam!  To jest niesamowite co opisujesz z ta szklana proteza. Byc moze podczas jej dmuchania przez protetyka powstaly jakie mikrootwory przez ktore podczas noszenia dostawala sie mieszanka lez i ropnej wydzieliny ble... okropnosc.

Nie sadze aby protezy akrylowe tak sie mogly dziurawic.  A swoja droga nie wyczuwalas palcem zadnych nierownosci i malutkich dziurek na tej wadliwej protezie?

Reakcje alergiczne na protezy galek

Roniu, akrylowe protezy też mogą takie być! Wystarczy wytrzeć ją np papierem toaletowym, który nie jest miękki i już masz zarysowania niewidoczne gołym okiem. Z czasem mogą w nich zalegać nasze własne wydzieliny i już masz efekt.

Naprawdę, radzę Ci zmienić protezę. Ja z tą nową też nie mam problemu, zero wydzieliny, tylko łzy. Oby to się utrzymało. Jednocześnie uważam, by nie dotykać dłonią oka, np. na dworze, w domu wiadomo, mogę porządnie umyć ręce i jest ok. Wystarczy, że dotkniesz gdzieś klamki, potem ręką majstrujesz przy oku i już masz zarazki.

Słuchaj, radzę Ci postarać się o choćby silikonowy. szklany lub akrylowy  konformer na czas nieobecności epi w oku. O taki konformer możesz zapytać u P. Andrzeja, w Krakowie, albo u dr. J. z miasta K. :)

Reakcje alergiczne na protezy galek

Witam,nie było widać żadnych rys ale tą proteze oglądał okulista przy swoim aparacie i też nic nie zauważył.Jednak zgodnie stwierdzili wszyscy u których byłam że nie wygląda im to na gronkowca i mieli racje.

Reakcje alergiczne na protezy galek

WITAM SEDECZNIE!Jestem w szoku cytając wasze wypowiedzi,nie pomyślałabym że przyczyną wydzieliny z oczodołu może być wada protezy...jestem mamą Darusia,który od 3 lat ma usuniete lewe oczko i wciąż uczę się czegoś nowego w tej sprawie...dziękuje że jesteście;)))

Reakcje alergiczne na protezy galek

Moja epi jest w tragicznym stanie wieloletnie uzywanie kropli sprawilo, ze powstal na niej nie dajacy sie wyczyscic bialy zaciek. Mysle ze jak ja pan protetyk zobaczy to kaze mi do kosza  wyrzucic.  

Kornelio trudno jest utrzymac taka czystosc. Ja kilka razy dziennie obcieram oko husteczkami namoczonymi w soli fizjologicznej.

Wczoraj wrzucilam w Google temat i" odczyn brodawkowy" i znalazlam zdjecia czyjejs odwinietej powieki z dokladnie takim stanem chorobowyn jak u mnie.  Odpisalam sobie dwie nazwy kropelek na zapalenie spojowek, ciekawe co na to moja okulistka powie. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje alergiczne dylematy.

Reakcje alergiczne na protezy galek

aaa... mam jeszcze pytanie do Kornelii:co miałaś na myśli pisząc o myciu protezy preparatami do soczewek twardych??mam dr Hautz (CZD WARSZAWA)też polecił preparaty do soczewek twardych,żeby nimi przemywać oczoduł,udało mi się kupić tylko krople HYAL-DROP MULTI.nic innego w całej bydgoszczy nie maja...pozdrawiam

Reakcje alergiczne na protezy galek

Okuliści zalecają też mycie protez szarym mydłem.To też podobno odkaża ale po myciu należy dobrze wypłukać wodą bo szczypie bardzo jak jest nie bardzo wypłukane.A co do szklanych protez to nie wolno ich odkładać na twarde powierzchnie np.półke z płytek bo to też może spowodować niewidoczne pęknięcia.

Re: Reakcje alergiczne na protezy galek


madzia 33:
aaa... mam jeszcze pytanie do Kornelii:co miałaś na myśli pisząc o myciu protezy preparatami do soczewek twardych??mam dr Hautz (CZD WARSZAWA)też polecił preparaty do soczewek twardych,żeby nimi przemywać oczoduł,udało mi się kupić tylko krople HYAL-DROP MULTI.nic innego w całej bydgoszczy nie maja...pozdrawiam

 

 Nie do oka, tylko do mycia epiprotezy _ tabletki do odbiałczania oraz preparaty do pielęgnacji soczewek twardych tj. Concare, Boston , są różne.

Nie wiem jaki one mają wpływ na materiał , z którego wykonana jest epi, czy proteza, ale na pewno eliminują zanieczyszczenia lepiej, niż zwykłe mydełko dla dzieci ( ja takiego używam - w płynie). . 

Reakcje alergiczne na protezy galek

dziękuję za porady sa bezcenne....pozdrawiam

Reakcje alergiczne na protezy galek

Wyciagam temat do gory bo jest w nim troche o pielegnacji i naszych doswiadczeniach z epi... - kami.