MENU

Forum - Opasanie oka - podwójne widzenie

Opasanie oka - podwójne widzenie

Opasanie oka - podwójne widzenie

Witam,

W grudniu 2015 roku odkleiła mi się siatkówka w obrębie skroniowym. Zrobione zostało opasanie oka z podaniem do niego gazu.  Po operacji było wszystko . Widziałam tylko górną częścią oka, ponieważ na dole umiejscowił się gaz. Po całkowitym wchłonięciu gazu okazało się, że zaczęłam widzieć obraz podwójnie. Gdy powiedziałam o tym lekarzowi to powiedział, że skrzywiona została soczewka, a czy tak już zostanie to on nie potrafi mi powiedzieć - pozostaje mi przyzwyczaić się do takiego odbierania obrazu. Takie widzenie bardzo mi przeszkadza ponieważ pracuję w księgowości. Pojechałam do doktor Vcerovej ona dobrała mi okulary z pryzma i soczewką. W gabinecie widziałam OK. Po wykonaniu okularów okazało się, że dalej widzę podwójnie. Pani doktor sprawdziła okulary, czy zostały wykonane dobrze i nakleiła mi folię z dodatkowymi pryzmami, zyli razem mam 14 dioptriopryzm . W ten dzień dobrze w nich widziałam, ale w kolejnych już nie. Ponownie pojawił się podwójny obraz. Pani doktor powiedziała, że nie potrafi mi pomóc ponieważ za każdym razem widzę inaczej. Moje pytanie: czy ktoś po operacji opasania oka widział obraz podwójne i czy to zjawisko się cofa ?

Opasanie oka - podwójne widzenie

Ja mam ten problem ale niestety trudno mi coś doradzić bo minęły dopiero 4mce od operacji. Ja oko przesłaniam do komputera czy TV bo nie da się inaczej. Próbowałem po wsi jeździć autem ale jest kiepsko :(