MENU

Forum - Wydzielina ropna u dziecka

Wydzielina ropna u dziecka

Jestem mamą 8-letniego Piotrusia,on nosi  epiprotezę od 2-roku życia,epiproteza jest szklanna,wszystko było w porządku  aż do czasu kiedy zaczął chodzic do szkoły a jest tego kawałek  prawie 3km. bardzo wysoko w gorach. zaczeły się problemy oczko cały czas ropieje,okulista tylko każe dawac antybiotyk ale to niewiele daje.najgorzej jest zimą jak jest mróz a do szkoły chodzic musi,czy ktoś ma może jakąś rade .dziękuję

3ilometry na piechote do szkoły? Moja córa ma 1,5 i to w zimie wozimy ja samochodem ,szkoła nie ma busów? Ale może to trudny teren i dzieci mało nie wnikam .Wracając do twojego pytania to myśle że to kwestia higieny ,to mały chłopiec i może często pociera oczko w szkole wśród dzieci ,róznie to bywa ,powinnas moze uczylić synka żeby niepotrzebnie nie dotykał rączkami protezy ale to oczywiście tylko moje zdanie ,przyczyna moze byc inna .

u nas zimą zobaczyc jakis samochód to sukces, bo to naprawdę trudne tereny a Piotrusiowi oczko ropieje tylko zimą.

Pewnie ropieje mu z przemęczenia i warunków pogodowych, tzn. wiatr, śnieg. Moje reaguje podobnie.  Przemywam je wtedy bardzo często kwasem borowym o nazwie BORASOL. Do kupienia w aptece. Pomaga i łagodzi swędzenie.

Re:


Zuzik:
Pewnie ropieje mu z przemęczenia i warunków pogodowych, tzn. wiatr, śnieg. Moje reaguje podobnie. Przemywam je wtedy bardzo często kwasem borowym o nazwie BORASOL. Do kupienia w aptece. Pomaga i łagodzi swędzenie.

 

 I niszczy epiprotezę, jeśli jest akrylowa, niestety.