MENU

Forum - Zmniejszenie cisnienia w oku

Zmniejszenie cisnienia w oku

Zmniejszenie cisnienia w oku

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!  Cieszę się, że trafiłam ( bądź co bądź przypadkowo) na to forum. Teraz wiem, że nie jestem sama z moim problemem. Nie widzę na jedno oko od 1 roku życia. Posiadałam bielmo i  3 lata temu miałam przeszczep rogówki.

Czy znacie jakieś metody na obniżenie ciśnienia w oku oprócz kropli do oczu?

Pozdrawiam

Zmniejszenie cisnienia w oku

Witaj!  Pochwal sie gdzie mialas robiony przeszczep rogowki .Czy to byl przeszczep rodzinny i czy to bielmo to jest po nieudanym przeszczepie?

Bardzo mnie ciekawia te sprawy.

Zmniejszenie cisnienia w oku

Przeszczep miałam zrobiony w Gdansku w Akademicki Centrum Klinicznym przy AM. W 1 roku mego życia miałam drobny wypadek i od tamtej pory miałam bielmo i nie widzę na to oko, ale mam poczucie światła. To nie był przeszczep rodzinny, gdyż z tego co mi wiadomo rogówkę do przeszczepu mozna wziąść tylko od osoby zmarłej.

Zmniejszenie cisnienia w oku

Ja mialem 5 miesięcy temu zabieg na cisnienie wewnatrz galkowe, wszepienie zastawki ahmeda, która pomogła unormować ćisnienie, odstawiłem nareszcze krople, ktorymi kropilem oko przez 8 lat. Obecnie, chyba, najskuteczniejsze krople to, Azopt, alphagan

Re: Zmniejszenie cisnienia w oku


krabik87:
Przeszczep miałam zrobiony w Gdansku w Akademicki Centrum Klinicznym przy AM. W 1 roku mego życia miałam drobny wypadek i od tamtej pory miałam bielmo i nie widzę na to oko, ale mam poczucie światła. To nie był przeszczep rodzinny, gdyż z tego co mi wiadomo rogówkę do przeszczepu mozna wziąść tylko od osoby zmarłej.

 

Pytalam o zrodlo materialu do przeszczepu bo kiedys ogladalam w dokumentalnym filmie jak  ktos z rodziny oddal fragment rogowki dla swojego krewnego. Podejrzewam. ze po takim zabiegu nie odzyskuje sie pelnego widzenia tylko sporo zamglone i same blizny powoduja  ze nie widac dobrze.  To takie moje spekulacje...

Zmniejszenie cisnienia w oku

Z tego co mi wiadomo, to zaraz po przeszczepie widzi się za mgłą, ale z czasem wzrok sie poprawia. Lekarz mi powidział, że nie ma czegoś takiego jak rodzinny przeszczep rogówki, ale wszystko jest możliwe.

Wiecie może, czy kazdy może mieć wszczepioną zastawkę ahmeda? Zastanawia mnie to, bo jeśli uda mi sie zmniejszyć ciśnienie w oku to mogę wtedy myśleć o dalszym leczeniu.

Re: Zmniejszenie cisnienia w oku


krabik87:

Z tego co mi wiadomo, to zaraz po przeszczepie widzi się za mgłą, ale z czasem wzrok sie poprawia. Lekarz mi powidział, że nie ma czegoś takiego jak rodzinny przeszczep rogówki, ale wszystko jest możliwe.

Wiecie może, czy kazdy może mieć wszczepioną zastawkę ahmeda? Zastanawia mnie to, bo jeśli uda mi sie zmniejszyć ciśnienie w oku to mogę wtedy myśleć o dalszym leczeniu.

 Cze Krabik wogóle , mnie też interesuję ta zastawka ahmeda , też chciałabym więcej informacji .

 

Zmniejszenie cisnienia w oku

Chętnie udziele informacji na temat zastawki, można pytać... mogę dac namiary na lekarza jeśli ktos chce...