MENU

Forum - epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Witam zakladam ten temat poniewarz mam miec operacje usuniecia galki ocznej i wszczepienie implantu.Bardzo prosze rzeby napisaly mi osoby ktore maja juz implant i na nim epiproteze czy sa zadowoleni z efektu? czy ta epi ladnie sie porusza na implancie??bardzo prosze pomozcie mi podjac ta decyzje czu usowac galke lekarze twierdza ze jest zanikajaca i radza i usunac ja juz teraz nie wiem sama co mam rzocic pomocy!!!

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Ja mam dokładnie ten sam problem. Na koniec kwietnia mam zaplanowaną operację ewisceracji oka z wszczepem implantu. Mam mieszane myśli. Zwłaszcza, że lekarze okuliści twierdzą, że oko będzie wyglądało lepiej. Natomiast stary lekarz w przychodni stwierdził, że swoje oko to zawsze swoje i lepiej jak najdłużej je zachować. Boję się strasznie. Nie wiem jaki będzie efekt końcowy. Czy faktycznie lepiej będzie te oko wyglądało.

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Słyszałem też o takim czyms, że można nałożyc epiproteze na swoje własne oko, gdy jest mniejsze, a gdy nie ma wystarczająco miejsca nae epiproteze to idzie je zmniejszyc, tylko nie wiem jak z tą ruchomością własnie jest, chyba tylko mikroruchy wykonuje, ale nie wiem dokladnie, warto by było popytać, bo co prawda, nie ma to jak swoje oko.

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Myslę, że epiproteza czy to na implancie przy pierwotnej implantacji, czy to na chorym oku będzie wyglądać podobnie. Zawsze jest to epiproteza, imitacja, więc cudów typu, że w ogóle nic nie widać - nie oczekujcie. Jednak jest to lepsza alternatywa dla samej protezy - oczodół nie jest zapadnięty i wygląda naturalniej. Ruchomość epiprotezy na implancie wszczepionym do oczodołu zalezy głownie od lekarza operującego - jak on to zrobi.

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Mam nadzieje ze bedzie oki z ta ruchomoscia epi bedzie mnie operowal Dr Haszcz pozdrawiam

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

No to jesteś koleżanko szczęściarą... :)

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Jestem właśnie po takim zabiegu,i muszę wam powiedzieć ,że epiproteza nie rusza się tak jak zdrowe oko,ale się rusza,i jestem zadowolona

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Ewa a u kogo miałaś robioną operację?

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Wiem Kornelio ze maam szczescie ciesze sie bardzo ze Dr Haszcz przeprowadzi ta operacje:)to jest bardzo mily i sympatyczny lekarz

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

Wiem, miałam przyjemność być u doktora Haszcza :) Ujął mnie swoją kompetencją, rzeczowym, acz ludzkim podejściem i bezinteresownością...

Re: epiproteza na implancie(ruchomosc epi)


Gabriela:
Ewa a u kogo miałaś robioną operację?

 W Klinice okulistyki i onkologiiCMUJ  W Krakowie u pana Arkadiusza Pogrzebialskiego

 

epiproteza na implancie(ruchomosc epi)

2 czerwca mam termin na operacje 3majcie kciuki