MENU

Forum - KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

witam...prosze wszystkich ,ktorzy mieli co kolwiek wspólnego z kliniką okulistyczną w katowicach na ceglanej,o wyrażanie swoich opinii,chodzi o profesjonalizm,terminy,zakres zabiegów(konkretnie witrektomia,usuwanie silikonu z oka,usunięcie galki ocznej itp.) prosze,jestem w fazie szukania tej jedynej kliniki,tak więc zalezy mi na waszych rzetelnych opiniach...z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!!

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Witaj

Jak jest obecnie w tej klinice nie wiem, ale moj syn byl tam leczony i operowany (scleroplastica obu oczu), w czasach gdy byla tam prof. Gierek i mam o tej klinice jak najlepsze zdanie (mam nadzieje, ze nic sie nie zmienilo) zarowno jesli chodzi o fachowosc, stosunek do pacjentow i ich zmartwionych rodzin.  Ja o tej klinice moge mowic tylko dobrze i mysle, ze tego zdania nie zmienie, a bede miala okazje przekonac sie juz w kwietniu, gdy syn jedzie tam na kompleksowe badania.

Pozdrawiam serdecznie. Danka

 

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Jak cos to na priwa pytaj :)

Sorry, ale nie wiem czy tutaj jest coś takiego, bo jestem w miarę nowa. Podaj nr GG

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

witaj podaje moj nr gg i zapraszam do rozmowyZaĹźenowanie

19693868

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

WITAM. JA TEŻ LEŻAŁAM W KATOWICACH, JEŻELI PISZESZ KLINIKA TO TA NA CEGLANEJ, SŁYNNEJ PROFESOR GIEREK? INNEJ NIE ZNAM.

MAM JAK NAJGORSZE SKOJARZENIA Z TYM SZPITALEM, WIADOMO, OPERACJE " SIATKÓWKOWE" WYMAGAJĄ WIELU DNI LEŻENIA, BEZ PORUSZANIA GŁOWĄ, ALBO NA BRZUCHU. JA BYŁAM PACJENTEM NIESTETY W LECIE, OKROPNY UPAŁ, BEZ PRZERWY MI SIĘ CHCIAŁO PIĆ , CZŁOWIEK SPOCONY, LEŻĄCY , NAWET DO WC NIE MOGŁAM WSTAĆ , JAK POPROSIŁAM PIELĘGNIARKI O POMOC TO ROBIŁY TO JAK Z ŁASKI, WŚCIEKŁE, ZE IM KTOŚ OŚMIELA SIĘ PRZESZKADZAĆ JAK AKURAT ZEBRAŁO IM SIĘ NA POGADUSZKI, DOBRZE, ŻE BYLI INNI PACJENCI W SALI, BO BEZ NICH TO BYM PEWNIE ZGINĘŁA, JAK PRZYSŁOWIOWA ANDZIA W PARKU. LEŻAŁAM TAM PONAD DWA TYGODNIE, A WSPOMINAM TO JAKO HORROR I NA SAME WSPOMNIENIE TO MAM CIARKI. ALE TO BYŁO 7 LAT TEMU, JAK JEST TERAZ TO NIE WIEM, BO LECZĘ SIĘ JUŻ W ŁODZI, DALEKO, ALE JAKIE PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO PACJENTA, MILI LEKARZE I PIELĘGNIARKI BARDZO POMOCNE, POLECAM Z PEŁNYM PRZEKONANIEM KLINIKĘ " JASNE BŁONIA" W ŁODZI NA UL. ROJNEJ, FACHOWA OPIEKA I EFEKTY. JA PO 7 OPERACJACH NIESTETY NIE MOGĘ OCZEKIWAĆ CUDÓW, ALE INNI LUDZIE TAM WIDZĄ I NAWET CZYTAJĄ TYM OPEROWANYM OKIEM, A JA IM TYLKO ZAZDROSZCZĘ.

POZDRAWIAM 

 

 

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Miałam odwarstwienie siatkówki z powodu retinopatii wcześniaczej.  Widziałam świetlne linie, plamy, nagłe pogorszenie wzroku, nie widziałam swojej ręki, jedna kolorowa mgła. Natychmiast pojechaliśmy do kliniki w Katowicach, tego samego dnia przyjęto mnie na oddział. Odwlekano operację 3 TYGODNIE nie podając przyczyny.  Siatkówka w tym czasie zdążyła się odkleić całkowicie. Nie poinformowano mnie o skutkach ubocznych. Żaden z lekarzy nie chciał ze mną rozmawiać, nawet nie wiedziałam kto będzie mnie operował. Mówili że to standardowa operacja, robią takich tysiące. Że będę widzieć lepiej niż dotychczas. Uprzedzaliśmy, że mam obywatelstwo niemieckie, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości to poszukamy kliniki w Niemczech.

Miałam wirektomię z olejem silikonowym. Operacja przedłużyła się o 2 godziny. 2 dnia po operacji usłyszałam, że operacja się udała, nigdy nie będę widzieć na lewe oko, "Myśmy wiedzieli już to na samym początku" tak mówili. Mogłam tylko obserwować przez 2 tyg jak tracę wzrok przez czarną mgłę. Potem nie mogli skontrolować stanu siatkówki z powodu oleju silikonowego. Ciągle przy USG pisali "obraz niemożliwy do odczytania, nieczytelny". Poszliśmy na skargę do dyrektorki kliniki. Zagrożono nam, że jeśli będziemy starać się o odszkodowanie przegramy proces sądowy i zginie dokumentacja lekarska.

 Rzeczywiście  ponad połowa mojej dokumentacji przy wypisaniu ze szpitala zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

 Po operacji miałam potworne bóle lewego oka. Nie mogłam spać, nie pomagały leki przeciwbólowe, drapałam ściany pazurami. Przepisano mi krople na zaćmę, suche oko i jakieś witaminy.Nie mogli tego zdiagnozować. Jeździliśmy po całej Polsce. Uznano, że to zapalenie nerwu wzrokowego, przenosi się na prawe oko. Trzeba usunąć obydwa. Trwało to rok.

 W Niemczech znaleźliśmy pomoc. W końcu dowiedzieliśmy się, że siatkówka jest na swoim miejscu. Profesor i inni lekarze powiedzieli nam, że tej techniki leczenia siatkówki nie stosuje się już 20 lat na zachodzie.  Zapisano mi krople za 120 euro. Zakropiłam raz. Ból zmniejszył się diametralnie i po miesiącu ustąpił. Gdyby nie szukalibyśmy pomocy byłabym bez oczu.

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

JAK PRZECZYTAŁAM TWOJE PRZEŻYCIA W KATOWICACH TO TAK JAKBYM CZYTAŁA O SOBIE, TEŻ NIE WIEDZIAŁAM KTO BĘDZIE OPEROWAŁ, OPERACJĘ ODWLEKALI 2 TYGODNIE, BO ZĘBY TRZEBA BYŁO WYLECZYĆ, MATOŁY, W KOŃCU MI NIE POMOGLI...ZA PÓŹNO BYŁO, CIEKAWE Z CZYJEJ WINY

ALE TO CO JA TAM PRZEŻYŁAM TO TEGO NAJGORSZEMU WROGOWI NIE ŻYCZĘ, Z PEŁNYM PRZEKONANIEM MOGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE WOLĘ NIE WIDZIEĆ NIŻ BYĆ PACJENTEM TEJ POŻAL SIĘ BOŻE KLINIKI, BO ONI TAM ROBIĄ SPORO OPERACJI I MOIM ZDANIEM WPADLI W RUTYNĘ ,

NIE MAJĄ INDYWIDUALNEGO PODEJŚCIA DO PACJENTA, ZERO ROZMOWY TYPU PACJENT- LEKARZ, ONI SIĘ PRZECIEŻ ZNAJĄ, A MY PACJENCI TO MATOŁY JESTEŚMY I TYLE.

POZDRAWIAM

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Jeżeli chodzi o usunięcie gałki ocznej to polecam Lublin lub Nałęczów (tam miałem usuwaną gałkę oczną) opisałem wszystko w temacie NAŁĘCZÓW OŚRODEK CHIRURGII OKA operował mnie dr Haszcz.

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

ODPOWIADAM NA PIERWSZY POST DO ONLY...

NIE WIEM, CZY JUŻ WYBRAŁEŚ, BO SPORO CZASU MINĘŁO OD TWOJEGO WPISU. WITREKTOMIA TYLKO W ŁODZI KLINIKA " JASNE BŁONIA" NA UL. ROJNEJ, MAJĄ EFEKTY , WIĘCEJ MOŻESZ SOBIE POCZYTAĆ NA INTERNECIE WPISUJĄC W WYSZUKIWARCE ŁÓDŹ UL. ROJNA OD RAZU WYSKAKUJE TA KLINIKA .

CHOCIAŻ OD NAS, BO WIDZĘ, ZE JESTEŚ ZE ŚLĄSKA JAK JA, TO KAWAŁ DROGI, JA JEŻDŻĘ OK. 6 GODZIN SAMOCHODEM, ALE WARTO.

POZDRAWIAM

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

dzieki madziu....skorzystalem z rady i bylem juz na zabiegu w lodzi,,,niezmiernie jestem ci wdzieczny za polecenie tej placowki pozdrawiam

 

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Ja z kliniką w katowicach też mam bardzo złe wspmnienia - poza tym że leżałam tam kilkanaście razy na zpalenie naczyniówki to w2003 i w 2004 r.schrzanili mi operacje zaćmy w związku z czym i nie widze na jedno oko:( najchętniej pozwałabym ich do sądu...ale kto z tymi bandytami wygra? teraz być moze coś się zmieniło bo szefową kliniką jest prof. Romaniuk, któar bardzo cenie i szanuje....

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Bardzo pomocne są wasze opinie.

 

http://sites.google.com/site/news048/

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Jeśli chodzi o fachowość i profesjonalizm to jest na wysokim poziomie

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

teraz w Katowicach szpital wyremontowany z zewnątrz a wewnątrz trwają remonty i nie polecam się wybierać bo zamieszanie jest straszne.pozdrawiam ..Radek

Re: KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!


ONLYhope:
witam...prosze wszystkich ,ktorzy mieli co kolwiek wspólnego z kliniką okulistyczną w katowicach na ceglanej,o wyrażanie swoich opinii,chodzi o profesjonalizm,terminy,zakres zabiegów(konkretnie witrektomia,usuwanie silikonu z oka,usunięcie galki ocznej itp.) prosze,jestem w fazie szukania tej jedynej kliniki,tak więc zalezy mi na waszych rzetelnych opiniach...z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!!

 

WITAM!

Serdecznie odradzam, dzięki nim jestem inwalidą, idż gdziekolwiek ale nie tam , może dzięki tej informacji uratuję komuś wzrok.

Tomek.

 

Re: KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!


iza820:
Jeśli chodzi o fachowość i profesjonalizm to jest na wysokim poziomie

 

 NIEpisz bzdur!!!

Re: KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!


ewa12321:

Miałam odwarstwienie siatkówki z powodu retinopatii wcześniaczej.  Widziałam świetlne linie, plamy, nagłe pogorszenie wzroku, nie widziałam swojej ręki, jedna kolorowa mgła. Natychmiast pojechaliśmy do kliniki w Katowicach, tego samego dnia przyjęto mnie na oddział. Odwlekano operację 3 TYGODNIE nie podając przyczyny.  Siatkówka w tym czasie zdążyła się odkleić całkowicie. Nie poinformowano mnie o skutkach ubocznych. Żaden z lekarzy nie chciał ze mną rozmawiać, nawet nie wiedziałam kto będzie mnie operował. Mówili że to standardowa operacja, robią takich tysiące. Że będę widzieć lepiej niż dotychczas. Uprzedzaliśmy, że mam obywatelstwo niemieckie, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości to poszukamy kliniki w Niemczech.

Miałam wirektomię z olejem silikonowym. Operacja przedłużyła się o 2 godziny. 2 dnia po operacji usłyszałam, że operacja się udała, nigdy nie będę widzieć na lewe oko, "Myśmy wiedzieli już to na samym początku" tak mówili. Mogłam tylko obserwować przez 2 tyg jak tracę wzrok przez czarną mgłę. Potem nie mogli skontrolować stanu siatkówki z powodu oleju silikonowego. Ciągle przy USG pisali "obraz niemożliwy do odczytania, nieczytelny". Poszliśmy na skargę do dyrektorki kliniki. Zagrożono nam, że jeśli będziemy starać się o odszkodowanie przegramy proces sądowy i zginie dokumentacja lekarska.

 Rzeczywiście  ponad połowa mojej dokumentacji przy wypisaniu ze szpitala zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

 Po operacji miałam potworne bóle lewego oka. Nie mogłam spać, nie pomagały leki przeciwbólowe, drapałam ściany pazurami. Przepisano mi krople na zaćmę, suche oko i jakieś witaminy.Nie mogli tego zdiagnozować. Jeździliśmy po całej Polsce. Uznano, że to zapalenie nerwu wzrokowego, przenosi się na prawe oko. Trzeba usunąć obydwa. Trwało to rok.

 W Niemczech znaleźliśmy pomoc. W końcu dowiedzieliśmy się, że siatkówka jest na swoim miejscu. Profesor i inni lekarze powiedzieli nam, że tej techniki leczenia siatkówki nie stosuje się już 20 lat na zachodzie.  Zapisano mi krople za 120 euro. Zakropiłam raz. Ból zmniejszył się diametralnie i po miesiącu ustąpił. Gdyby nie szukalibyśmy pomocy byłabym bez oczu.

 Zgadzam się z tobą w 100% dzięki nim jestem teraz inwalidą.

 

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Witam 

 

ja tez poproszę o opinie gdyż zastanawiam się nad operacja laserowa wady wzroku. 

KLINIKA W KATOWICACH-OPINIE!!

Osobiście przeszedłem w tej klinice wiele zabiegów, jak i kilka osób z mojej rodziny. Nie wszystkie zabiegi były udane. Większość jednak tak i mogę śmiało powiedzieć, że wszystkim nam tam uratowano wzrok.

Zazwyczaj jest tak, że jeśli operacja się uda to dobra klinika, jeśli się nie uda, to zła klinika. Jeśli lekarz pomorze, to dobry lekarz, jeśli operacja się nie uda, to zły lekarz.

Ale tak to nie działa... jest wiele czynników, stan chorego, postęp choroby, towarzyszące schorzenia... nawet dobry lekarz z dobrym sprzętem może niewiele zrobić, jeśli inne okoliczności temu nie sprzyjają...

Moje zdanie jest o tej klinice jak najlepsze, na pewno inwestują i dbają o sprzęt, lekarze, z którymi miałem kontakt byli w 100% profesjonalni, dlatego jeszcze widzę. Jednak ilość pacjentów i terminy mogą odstraszać i powodować różnie nieporozumienia... przy tej ilości pacjentów denerwuje mnie to, że lekarz nie ma za dużo czasu, by wszystko wyjaśnić w warunkach ambulatoryjnych... jednak nie mogę narzekać na komunikację z lekarzem w sytuacji leczenia na oddziale szpitalnym... zdarzało mi się też czekać po 8 godzin na izbie przyjęć... ale w sytuacja wymagających nagłej interwencji była szybka pomoc.