MENU

Forum - Okulary z antyrefleksem.

Okulary z antyrefleksem.

Okulary z antyrefleksem.

Witajcie.

Chciałbym sie zapytać czy ktoś z Was nosi okulary z antyrefleksem.

Siedząc przed komputerem strasznie bolą mnie oczy.

Czy takie okulary pomogą?

Czy jako osoba jednooczna przysługująmi mi zniżki. refundacje an takie okulary? Porządne okulary troszkę kosztują.

Okulary z antyrefleksem.

Na bolące oczy na pewno nie pomogą. Jeśli oczy bolą to jest to albo kwestia jakości monitora, regulacji obrazu, odległości od niego lub źle dobranych okularów (dioptrie). Możesz też mieć jakieś zapalenie spojówek. Wtedy koniecznie do okulisty. Może to być też kwestia wysychania oka. Wtedy stosuj krople nawilżające.

Natomiast jak już oczy przestaną boleć,  to antyrefleks znacząco poprawia ostrość i kontrast widzenia. Likwiduje odbicia. Dlatego też doskonale się jeździ autem w nocy w takich okularach. Jak sama nazwa wskazuje likwidują refleksy świateł z samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Refundacje przysługują. Nawet zdrowym osobom, jeśli pracują przed komputerem. Szczegóły znajdziesz w Necie.

 

Pozdrawiam

Okulary z antyrefleksem.

Ja tez typuje ze oczy bola z powodu zespolu tzw. Zespolu suchego oka  krople dostepne w aptece bez recepty  w cenach od 10 do ponad 30 zl.. prosic o nawilżające

Lekarz wypisuje recepte na szkla potem podbija sie w swoim regionalnym oddziale NFZ-tu  antyrefleks jest usluga ekstra i tego NFZ-towska znizka nie obejmuje  znizka tyczy sie samych szkiel ponoc antyrefleks to jakas powloka specjalna    Moje nie tak dawno robione szkla z any... astygmatyczne do tego fotochromy kosztowaly ok. 200 zl po znizce ustawowej plus oprawki ok 130zl.  

Jesli sie pracuje w Zakladzie pracy chronionej  to kseruje sie recepte na okulary do tego dolacza sie imienny rachunek od optyka za okulary i zwracaja koszt okularow    byloby przy tym dobrze aby grupa inwalidzka miala profil okulistyczny ale moje' nie okulistyczne' niepelnosprawne kolezanki tez dostawaly zwroty za okulary- receptaimienna oznacza ,ze te okulary jednak danej osobie sa wymagane,       Mozna ubiegac sie o refundacje raz na 2 lata.  Moja kolezanka pracuje w firmie gdzie spedza 8 godzin przed komputerem i jej pracodawca podobno pokryl koszt okularow ale w jej przypadku to jak narzedzie pracy.  Tyle wiem

Okulary z antyrefleksem.

Ja noszę okulary z antyrefleksem - są to okulary z ochronną powłoką dla oczu. Zakładam gdy oglądam telewizję i pracuje na komputerze.

OKULARY Z ANTYREFLEKSEM

Powłoki antyrefleksyjne doskonale likwidują fałszywe obrazy i odbicia a także odblaski. To powoduje poprawę ostrości i kontrastu widzenia, zapewnia komfort dla oka i zmniejsza zmęczenie. Inne warstwy powłoki antyrefleksyjnej odpowiedzialne są za niedopuszczanie do oka niewidocznych jednak szkodliwych promieni UV i fal elektromagnetycznych wytwarzanych przez monitory ekranowe, także monitory LCD.

 http://www.optyk.bialystok.pl/przca_przy_komputerze.htm

Okulary z antyrefleksem.

Dzięki za podpowiedzi.

Czy jak chcem okulary zerówki(nie mam żadnej wady) z antyrefleksem to mi też refundacja nokryje część kosztów. Dodam, że niedawno uzyskałem refundacje na epiproteze. Czy w tej sytuacji mogę uzyskać refundacje.

 

Okulary z antyrefleksem.

Moim zdaniem szkla to szkla i tyle jakis upust jest na pewno . To okulista po komputerowym badaniu i czytaniu tablicy wystawi recepte jesli nie ma wady to to bedzie tylko funkcja ochronna tych okularow.  Refundacja na epi nie koliduje z refundacja szkiel . Na szkla optycy maja podpisane umowy z NFZ-tem to ich uklad. Poza tym taka znizka to suma ok . do 20 zl niewiele . Znam ludzi ktorzy sie nawet nie fatyguja do swoich regionalnych oddzialow po podbicie recepty na refundacje bo uwazaja ze to smieszne kwoty.   Mozna sprobowac wrzucic w google haslo np. refundacja zakupu szkiel okularowych  moze pokaze tabele wysokosci dofinansowan.

Okulary z antyrefleksem.

Z tego co można wyczytac to dopłata z NFZ wynosi aż 8,40 zł. Taki żart ale niestety prawdziwy.

Pozostaje zwrot od pracodawcy, o ile na danym stanowisku wymagana jest praca w okularach, lub refundacja z PCPR.

Ale w przypadku zerówek to raczej nikt nie da Ci refundacji. Może lepiej zainwestować w krople do nawilżania oczu. Ja używam od dawna, bez nich bym nie dała rady. Po ośmiu godz. pracy tak mnie oczy bolą że czasami trudno wytrzymać. No i moze warto żeby lekarz zobaczył bo czasami zdarza się że zapalenie spojówek może powodować ból oczu.