MENU

Forum - witam wszystkich

witam wszystkich

witam wszystkich

witam wszystkich serdecznie :)

co prawda posiadam obie "gałki", ale w pełni sprawną tylko jedną. w drugą coś jest oprócz którejś wzroczności ;), wstyd się przyznać, ale nawet nie pamiętam której.

znalazłem tę stronkę i wróciła nadzieja, że ktoś wie co może mi być/dolegać. jak dotąd wszyscy okuliści mówili "okulary dobrze dobrane, oko w porządku". okulary co prawda korygują wzroczność ;), ale niestety w dalszym ciągu widzę nieostro. sytuacja utrzymuje się w zasadzie od kiedy pamiętam czyli jakieś 20 kilka lat, wcześniej nie pamiętam :).

ma ktoś może pomysł co to takiego może być?

z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

pozdrawiam

Łukasz

witam wszystkich

Witaj Lukaszu !   Czytam i za bardzo nie trybie tematu  Jakas wzrocznosc.  Rozumiem ze nie masz pojecia jakie masz szkla  +  czy  -  a moze pol na pol.  Wogule co to za sciema w gabinetach okulistycznych: oko dobre okulary dobrze dobrane.. U mnie czyta sie tablice z literami w tych okularach w ktorych sie przychodzi, jesli jest zle slabo , nie wyraznie to metoda prob i bledow dochodzi sie do doboru takich szkiel aby sie dobrze widzialo,  jest komputerowe badanie wzroku  -  no po prostu nic nie rozumiem.

Kiedys doszlo u mnie do zlego wyboru szkiel ale dzien byl nie miarodajny bo bez slonca i z opadami deszczu a wtedy mniej ostro widze ale zaraz po kilku dniach pojawilam sie na powtornym badaniu.    Idz do dobrego zakladu optycznego - nie do okulisty optyk na swoim sprzecie sprawdzi parametry twoich szkiel i jak poprosisz to optyk dokona wlasnego badania ostrosci twojego wzroku.   Przy ostatnimzakupie szkiel wlasnie u optyka bylam swiadkiem sceny kiedy jakis pan prosil optyka o badanie wzroku , bo powiedzial, ze mu okulista zle okulary dobral.  Serio!  

I jeszcze jeden wolny wniosek jesli jednemu oku twemu "coś" jest i powstaje w nim gorszy obraz to ten gorszy moze sie nakladac na ten dobry ze zdrowego oka i byc moze koncowy efekt jest fiksacyjny.

I pytanie na koniec jak wytrzymujesz z nieostrym wzrokiem od 20 lat? 

 

witam wszystkich

Hej Łukaszu

Witamy.

A może to astygmatyzm i potrzebujesz szkieł cylindrycznych? My, jak to Polacy, najlepiej znamy się na polityce i medycynie, więc możesz na nas polegać, że na odległość ocenimy co Ci jest  Super

Żartuję.

A ja radzę iść porządnie się przebadać - nawet za pieniądze - wtedy podchodzą do tego inaczej. Z tego co wiem, nawet w gabinetach Vision Express okulista może Cię dość dobrze przebadać - nie musisz kupować tam okularów. 

witam wszystkich

hej jestem nowy  nie widze na 1 oko od urodzeniea a na drugie w 70% mam 24 latka i mieszkam w zach. pom. w malej wiaoscePokazuję język

 

witam wszystkich

ad ronia 73. przez ten czas jadę na prawym, z lekkim wspomaganiem lewego /nie mam problemu z oceną odległości, prędkości, itp/

 

ad Kornelia. za pieniążki też badania robiłem, w całkiem niezłej przychodni przy szpitalu "damian" w wawie.. to samo.

 

co do komputerowego dobierania szkieł to też było i właśnie w tej metodzie dobrane szkła teraz noszę. w szkiełkach obraz jest wyraźnie lepszy, lecz w dalszym czasie wyraźnie goryszy niż w prawym oku.

 teraz umówiłem się  na kontrolę tutaj, na wyspach. zobaczymy co powiedzą.

 

pozdrawiam