MENU

Forum - orzeczenie o niepełnosprawności

orzeczenie o niepełnosprawności

orzeczenie o niepełnosprawności

Dobry WIECZÓR 

Mam pytanie mój syn ma wade zroku na lewe oko ma 0,4+i 0,5+i astygmatyzm oka miał przyznany stopień niepełnosprawności lecz 07 lutego mu się skończyło , ale 03 lutego byłam na komisji i nie przyznali mu stopnia niepełnosprawności (miał umiarkowane) pani doktor stwierdziła że nie nadaje się do osób niepełnosprawnych .To jaką trzeba mieć wade wzroku żeby  orzekli że dziecko jest niepełnosprawne 

orzeczenie o niepełnosprawności

Witaj Ilonko,

Nikt nie odpowie Ci jaką trzeba mieć wadę wzroku żeby orzekli że dziecko jest niepełnosprawne. Jak poczytasz forum to sama zobaczysz, że niektórzy z tą samą wadą mają stopień umiarkowany, inni lekki a jeszcze innym podobno nie należy się wcale. Ale wydaje mi się, że wada Twojego syna nie jest duża i przy odpowiedniej korekcji może świetnie widzieć w okularach.

Pozdrawiam   

orzeczenie o niepełnosprawności

Witam, ja będę składać papiery dla mojego synka - nie ma jednego oka, drugie jest zdrowe i dobrze widzi, czy mam szanse uzyskać orzeczenie?

nie ukrywam że przydałoby się chociażby do przyjęcia do przedszkola, chce go wysłać od września a wiadomo że dostać się do państwowego to trudna rzecz.

Lekarz prowadzący powiedział że raczej nie ma szans na otrzymanie orzeczenia bo drugie oko jest zdrowe, mimo to będę próbować.