MENU

Forum - Praca na wysokości do 3m

Praca na wysokości do 3m

Praca na wysokości do 3m

Witam

czy komuś udało się uzyskać zaświadczenie o możliwości pracy na wysokości do 3m? 

 ostatnio lekarz wypisał mi tylko na poziomie zero, przez co nie dostałem pracy.

 

jak to jest za granica? czy też utrudniają nam jednoocznym jak tylko mogą? 

Praca na wysokości do 3m

Jeżeli chodzi o budowlanke to nie mamy szans. Ja jakoś się trzymam w tym fachu bo niezły ze mnie pracoholik pracodawcy to widzą .na badaniach wysokościowych dostałem do 1m. Zastanawia mnie to że na wysokości nie mogę pracować a samochodem mogę jeździć ,gdzie stwarzam większe zagrożenie? Podobny mój post "gdzie pracujecie".

Praca na wysokości do 3m

elektromechanik,

 

Praca na wysokości do 3m

Praca na wysokości do 3m

ostatnio trafiłem na fajny serwis z pracą tylko dla niepełnosprawnych konektia.pl wydaje się być całkiem spoko, dużo ofert oferuje jak widzę :)

Praca na wysokości do 3m

Witam. Ostatnio spędziłem trochę czasu na szukaniu tego co mi legalnie wolno wykonywać a czego nie. Wiązało się to z badaniami psychotechnicznymi dla pojazdu służbowego kat. B. Nadmienię, iż jestem osobą widzącą na jedno oko i to od blisko 32 lat, a więc trochę czasu minęło. Nie ma raczej szans na to aby w sposób całkiem legalny dostać pozwolenie na pracę na wys. powyżej 3m. Jednak mam dokument w którym Krajowy Konsultant Medycyny Pracy uaktualnia wymagania odnośnie np. kierowania pojazdem służbowym kat.B. Są tam minimalne wymagania w odniesieniu do konkretnych stanowisk pracy. I tak w przypadku pracy na wysokości do 3m nie jest wymagane widzenie przestrzenne  czy rozpoznawanie barw. ostrość wzroku i pole widzenia(okiem lepiej widzacym) ma spełniać 3 poziom( wygląda na najniższy). Wynikałoby z tego, że nikt nie powinien mi robić żadnej łaski, bo na lewe oko widzę(odpukać) fantastycznie. List wyszedł 15/07/2011. Okulista, we wrześniu ubiegłego roku nie dał mi pozwolenia na pracę pow. 3m. A jak zapytałem o pracę do 3m, to też nie (bo nie i tyle). Teraz mam ten dokument z nowymi wytycznymi i wybieram się do gościa trochę podyskutować mając w ręku papier. zobaczę co z tego wyjdzie. Wrzuciłbym skany na forum ale  ktoś musi mi napisać jak to zrobić. Obsługa komputera nie jest raczej moją mocną stroną. Pozdrawiam

Praca na wysokości do 3m

Zawsze mnie interesowało jak się liczy te metry.

Praca powyżej 1 metra już wymaga badań wysokosciowych ale to co, jak stoje na drabinie i od stopy do podłogi mam 0,8 metra to moge normalnie pracować a jak mam 1,2 m to juz badania?

Praca na wysokości do 3m

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum. Nie dalej jak tydzień temu przechodziłem badania okresowe. Wpisano mi kierowanie samochodem służbowym, katB. Jak zwykle narażanie życia, bo grzebię w rozdzielniach elektrycznych no i nieszczęsna praca na wysokości. W kadrach powiedziałem aby się nie wygłupiali i wpisali mi pracę na wysokości do 3m, ponieważ powyżej 3m w tej przychodni pozwolenia napewno  nie dostanę. Pierwszą psychotechnikę robiłem prywatnie 3 lata temu. Zaliczyłem nawet kołki. Była to w zasadzie psychotechnika dla kat.C. Tym razem miałem bardzo okrojone badania, ale nie dałem rady kołkom. Jeśli chodzi o kierowanie pojazdem służbowym, to przy dobrym widzeniu jednym okiem problemów nie ma. Dyskusja zaczęła się na temat pracy na wysokości do 3m. Ten sam okulista, który wcześniej nie dał mi pozwolenia i tm razem zaczął się upierać. Mówił, że jednooczność dyskfalifikuje. Na co ja, że wytyczne do końca tego nie precyzują. Może miałem trochę szcęścia, może sprawił to mój upór. Okulista zadzwonił do swojej koleżanki z Wojewódzkoiego Ośrodka Medycyny Pracy a ona powiedziała, że przy dobrej ostrości widzenia i odpowiednim polu pozwolenia są wydawane. Przejrzałem pobieżnie  posty na forum i nie widziałem aby ktoś o tym napisał. Mam nadzieję, ze nie dubluję tematu.Jeżeli ja dostałem pozwolenie na pracę do 3m( badania ważne 2 lata) to i Wy się domagajcie, bo czasami staje na drodze poprostu niewiedza i upór okulisty. Pozdrawiam

Praca na wysokości do 3m

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.Po kilku latach pracy na budowie gdzie pracodawca nie brał pod uwagę     badan wysokościowych tylko moje zaangażowanie spotkałem się z barierą nie do przejścia.A mianowicie nie mogę      'przeskoczyć' badań wysokościowych do trzech metrów bo powyżej nie mam co marzyć .Dodam że trafiła misie praca   w której chciałbym pracowac.Musze dodac ze w obecnej pracy nie przechodziłem badan okulistycznych tylko lekarz medycyny pracy spojrzał ze nosze okulary i mam zeza i dziekuje werdykt praca na poziomie zero.Ostatnio troche sie wtajemniczylem i jednak jest szansa dla  jednoocznych ,chodzi o wysokosciowe do trzech metrów.Co otym sądzicie  czy macie jakieś swoje doświadczenia ,czy ktos z was sie odwoływał do decyzji lekarza.Bardzo prosze o jakieś wpisy .

 

Re: Praca na wysokości do 3m

Żeby pracować na wysokościach trzeba mieć minimum 0,3 na oku słabszym( a jak wiemy jednooczni nawet nie mają 0,1) i 0,5 na oku lepszym.Oczywiście inne wady wzroku też są brane pod uwage jak krótkowzroczność czy astygmatyzm itp.

Praca na wysokości do 3m

Witam, podepnę się do tematu,

potrzebuje rady, pomocy  w podobnym problemie jw.

Pracuje w zawodzie elektryka od 15 lat, niestety widzę na jedno oko.

Czy mogę wykonywać swój zawód do wysokości 3 metrów??? 

Do tej pory pracowałem głównie na poziomie zero.

Dodam iż  drugie oko 100% sprawne, sprawność tez w dobrej kondycji.

Bardzo proszę o pomoc. 

Praca na wysokości do 3m

Do 3 m na pewno nie będzie problemu 

Re: Praca na wysokości do 3m


PawelL1988:

Witam

czy komuś udało się uzyskać zaświadczenie o możliwości pracy na wysokości do 3m? 

 ostatnio lekarz wypisał mi tylko na poziomie zero, przez co nie dostałem pracy.

 

jak to jest za granica? czy też utrudniają nam jednoocznym jak tylko mogą? 

Witam 

 Takiego czegoś nie ma np. w USA. Idzie się do pracy nikt nie wymaga żadnych badań.

Jednooczni nie są dyskryminowani.

Jako jednooczny pracowalem w rożnych zawodach: mechanicznym, budowlanym, na rusztowaniach wysokich i nigdzie nie mialem problemów takich jak w Polsce.

Jedyna droga to założenie własnej działalności gospodarczej. Bierzesz robotę na umowę wystawiasz faktury i wszysko opiera się na Kodeksie Cywilnym a nie na Kodeksie Pracy.

Mając dzialalność gospodarczą możesz zawierać umowy B2B z firmami.

Moższ pracować na każdej wysokości i nic nikomu do tego.

Prawo jazdy kat. B jednooczny może zrobić w oparciu o Dz.U z dnia 5 grudnia 2022 poz. 2503 Rozporządzenie Ministra Zdrowia aby tylko spelnić wymagania wymienione w złączniku nr 2.

Pozdrawiam 

 

Praca na wysokości do 3m

Mam pytanie. Nie mam widzenia przestrzennego. W listopadzie lekarz medycyny pracy podbił mi badania do 3m. W styczniu chciałem zmienić pracodawcę. Ta sama branża produkcyjna nawet obsługa identycznej maszyny. Niestety inny lekarz i wpis w orzeczeniu praca w poziomie 0. Czekam na komisję odwoławczą. Czy powinienem przygotować sobie jakieś akty prawne w razie orzeczenia negatywnego?