MENU

Forum - TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

Napisalem z nadzieją iż znajdzie się osoba najlepiej z zakresu prawa lub mającą coś wspólnego z prawem,lub wiedząca konkretnie coś na ten temat.

Od 2009 r,przyznano mi trzecią grupę w powiatowym zespole  ds. orzekania o niepełnosprawności  ze stwierdzeniem od dzieciństwa   dowiedzialem sie że osobie z trzecią grupą od( dziecinstwa),należy się zasilek pielegnacyjny,wczesniej mops nie poinformowal mnie o tym fakcie czy swiadomie?

W związku z tym czy od 2009 r,należą mi sie te pieniadze czy też prawo bylo wówczas inne,i czy  te pieniadze są do odzyskania?

Jak to wygląda z punktu widzenia prawa czy ktoś mi odpowie jest to dla mnie bardzo istotne,jak wiadomo polska z prawem jest na bakier  i to nie od dziś.

Będe wdzięczny za odpowiedź jeżeli takowa się znajdzie.

TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

Po czasie, ale może komuś się to jeszcze przyda. W tej chwili zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobom u których niepełnosprawność pojawiła się przed ukończeniem 16 lat (chyba - możliwe że 18), oraz od tamtego czasu nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia z powodu tej niepełnosprawności. Czyli że jak nie widzę na jedno oko i potknę się przez to, spadnę ze schodów i rozwalę sobie kręgosłup, to przysługuje. Za to jak dorobię się cukrzycy, to już nie bardzo, chyba że ktoś potrafi to bardzo kreatywnie powiązać.

TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

okenit- doradzam weryfikację informacji, że przy lekkim stopniu niepełnosprawności (czyli dawnej III grupie) przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. 

Ustawa określa krąg osób, którym może zostać przyznany:
Niepełnosprawnemu dziecku,
Osobie niepełnosprawnej poniżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
Osobie powyżej 75 roku życia,
Osobie niepełnosprawnej powyżej 16 roku życia posiadającej orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (jeśli ta niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21 lat).

Re: TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY


Kane_F:
Po czasie, ale może komuś się to jeszcze przyda. W tej chwili zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobom u których niepełnosprawność pojawiła się przed ukończeniem 16 lat (chyba - możliwe że 18), oraz od tamtego czasu nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia z powodu tej niepełnosprawności. Czyli że jak nie widzę na jedno oko i potknę się przez to, spadnę ze schodów i rozwalę sobie kręgosłup, to przysługuje. Za to jak dorobię się cukrzycy, to już nie bardzo, chyba że ktoś potrafi to bardzo kreatywnie powiązać.

 

Kane f ;przeczytałem dzisiaj dopiero 1.12 nie sądziłem że znajdzie się odpowiedź a jednak, po czasie ale jest  dzięki

Re: TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY


Waldzi:

okenit- doradzam weryfikację informacji, że przy lekkim stopniu niepełnosprawności (czyli dawnej III grupie) przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. 

Ustawa określa krąg osób, którym może zostać przyznany:
Niepełnosprawnemu dziecku,
Osobie niepełnosprawnej poniżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
Osobie powyżej 75 roku życia,
Osobie niepełnosprawnej powyżej 16 roku życia posiadającej orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (jeśli ta niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21 lat).

 

Waldzi jestem wdzięczny za odpowiedź,ponieważ napisałeś to w sposób profesjonalny  i bardzo konkretny sprawdziłem 3 grupa,dać sobie spokój ponieważ nie przysługuje zasiłek pielęgnacyjny po prostu zero przywilejów.

Na szczęscie przyznano mi druga grupę  w tym roku ciężko było ale upór i konsekwencja zrobiły swoje.

TRZECIA GRUPA, a ZASILEK PIELEGNACYJNY

Witam
Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności .Wwierszu ..gdzie mowa od kiedy powstała niepełnosprawność ..orzeczono ''nie da się ustalić'.Pisałam do MOPS  odpisali ,że nie należy mi się zasiłek ponieważ musiałabym raz jeszcze stanąć na Komisję ..i zasiłku nie mam.Dziwny Kraj ..interpretacja przepisów niezrozumiała ..można stracić zdrowie  
.zanim dojdzie się swoich roszczeń.Pozdrawiam