MENU

Forum - Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia niepełnosprawnosci lekkiego albo zabrano bo będziemy pisać petycję do rzecznika praw obywatela oraz chcemy to nagłośnic w tv

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

przeszlam 5 witrektomii oka prawego mam całkowita ślepotę oka prawego,oko lewe po laseroterapii krótkozwrocznośc-5,5 dioplii i co w 2013 i zus i mops nie uznali mnie jako osobę niepełnosprawną,jestem zdrowa moge pracować w zawodzie (kasjer-sprzedawca na równi z osobami które maja te same kwalifikacje ,dwoje widzacych oczu,nie będe sie rozpisywać na temat jakie mam ograniczenia z racji mojej"niedyspozycji"bo nie oto tu chodzi ,każdy kto ma wyobrażnie i to przeszedł wie naczym to polega.Jestem z wami ,przyłanczam sie do waszej petycji.Na potwierdzenie będe teraz występowac do mopsu o przyznanie stopnia,tak na marginesie teraz szukam pracy,moze takie orzeczenie mogło byc dla mnie pomocne?  

 

 

0

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

to pismo wsyle, do magazynu ekspresu reporterow, do rzecznika praw  obywatela, do rzecznia praw osob niepelnsoprawnych ,douwaga tvn  zobaczymy czy ktos cos odpisze!!    

 

 

moze ktos zwas tez jakies kroki zrobi ,gdzies tez napisze ,jakos madrze,przy lekkim nic niema ale sa szanse na zatrudninie gdzie zatrudniaja z grupami, a takto jest sie zrownanym ktos kto wcale oka niema dziura jest taki sam jak ten coma dwa, czy tylko pracodawca zatrudni ????wezmie osobe z dwojegiem oczu , to jest cyrk poprostu ,robia co chca takjak wiek emeyrtalny podnosz

 

 

 sluchajcie ja mam lepszy pomysl zeby sie osoby zebrali i kazdy by dojechal do warszawy i isc do sejmu do rzecznika chociaz niepelnosprawnych , fajnie bybylozeby jakby najwiecej pojechalo ! iwtedy przy okazji bysmy mogli podpisy zbierac od ludzi , co wynato ?  

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

przeciez ten jeden dzien w zyciu was nie zbawi i na ten pociag ile stracicie?  a nikt tego niezrobi ,jak niewy  co macie poroblemyz oczami!!

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

przeciez te ****y nawet nie informowali w tv w radio o tym przepisie tylko cicho bo zaraz bybyly lincz , a takto ile zabiera rent tozabiera na koryta swoje!! o wszystkim teraz gadaja o pijokach jak przepsiyy zmenijaja, to jest chore i niesprawiedliwe to niechtez zabieraja lekki ludziom cona ucho jedno nieslysza , dloni, reki niemaja,stopy  jednej!!!

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Moze by sie tak ktos z Was wypowiedzial chociazby,najlepiej czekac na gotowe az ktos zalatwi

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Sluchajcie!!!!!!!!!!!!

dzownili teraz do mnie z gdz temu ze sprawy dla reportera p.Jaworowicz i oni chcą żeby się osoby zebrały ( myslę żeby było chcoicąż 10 osób ) i przyjechały do Warszawy do p Jaworowicz i porozmawiali !! oni zweryfiukją przepis i jest szansa że na głośnią , ale musza ludzie wystapić .

 

Proszę was odezwijcie się kto się czuję skrzywdzony komisjami komu zabrano lekki ,komu nie dano lekkiego

Proszę was jest szansa teraz ,zróbcie to już nie dla siebie ale dla innych!!

moze tym ludziom którzy wystąpią w programie jakieś peiniądzę zapłaca!!!!

więć odzywajcjie się szybko i piszcie kto chce jechać od Warszawy do p Elżbiety i kto by miała ochotę wystąpić w reportażu 

odzywajcie się bo za tydzień ta osoba będzie dzowoniła do mnie i mam jej odpwiedzieć jaka decyzja!!!!

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Serdecznie witam i cieszę się, że jest taki wątek.

Ja utraciłam wzrok w lewym oku chyba w 2010 roku. Mieszkam w Krakowie. W lutym 2011 roku złożyłam wniosek o dopisanie pełnosprawności ze względu na wzrok do posiadanego lekkiego stopnia niepełnosprawności ze względu na układ oddechowy ważnego do 28 lutego 2013 (astma). Od tamtego czasu toczy się postępowanie najpierw: PZDON, potem WZDON, później Sąd Rejonowy w Krakowie, od października 2012 r. Sąd Okręgowy w Krakowie. Jestem przebadana na "dziesiątą stronę" przez kilku lekarzy okulistów w tym dwóch biegłych sądowych - dr Mariola Pawłowska z Katowic i dr Elżbieta Palonka z Kielc.  Okuliści jednogłośnie stwierdzili, że nie widzę na lewe oko i do końca życia widzieć nie będę. Jednak w Krakowie, urzędnicy wiedzą lepiej, a lekarz okulista z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności ElżbietaAntosik- Lis "uzdrowiła" mnie i orzekła, że" mam wysoką krótkowzroczność". Nic nie dało napisanie dwóch skarg do prezydenta M. Krakowa Prof. Majchrowskiego, który odpisał, ze przecież mam orzeczenie. Napisałam już tyle pism, że zajmują cały segregator. Jednocześnie zwróciłam się do urzędników, żeby wydali zaświadczenie że widzę na oboje oczu. - Ale tego też nie zrobili.  Normalnie droga przez mękę.Czuję się upokorzona, skopana, pobita, zaszczuta. Chętnie przyłączę się do poszkodowanych brakiem orzeczenia.Pozdrawiam

Joanna Bachlej

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Witam, wróciłem dzisiaj z komisji pokonany przez panią orzecznik , w wielkim skrócie : okulary od 3-ego roku życia , niedowidzenie oka prawego, lewe +5 , stopień lekki od lat 90-tych do 2009 , później na dwa lata stopień umiarkowany (schorzenie przed 16 rokiem życia ) następnie zabrany do lekkiego , a dziś zabrany nawet lekki :) , KPINA , co robić ? odwoływać się ? pozdrawiam

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

jestem w takiej samej sytuacji co Ty Jopi, odwoływałam sie do sądu i sąd podtrzymał opinie biegłej sądowej - nie mam nic

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Ja też dziś wróciłam z komisji i również mi zabrano stopień lekki (mam tylko jedno oko).10 lat mi się udawało i miałam stopień lekki i rentę ( marną ale jednak coś) a dziś mi orzecznik powiedział, że zmieniły się przepisy i jednoocznym nie należy się żadna grupa. Też się zastanawiam czy jest sens się odwoływać skoro "takie są przepisy".

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Ja miałam lekki na stałe 040 chcialam na drugą grupe i zabrali mi 040 i dali mi na narząd ruchu 05R odwołałam się do Wojewódzkiego myslałam że dopisza mi do tego 05R symbol 040 a Wojewódzki zabrał mi 05R i przywrócił na wzrok 040  nie widzę prawie na jedno oko jedynie czytam palce przed okiem a na drugie mam -2 szkło tyle że miałam na STAŁE ten 040 przed tym jak składałam na stopień umiarkowany więc chyba nie mogą zabrać jak ktoś miał na stałe i mam teraz LEKKI 040 ale nap odwołanie do Sądu jakim prawe zabrali mi ten 05R zamiast wpisać 2 symbole 

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Myślę, że skoro teraz nie masz nawet lekkiego stopnia to możesz spróbować i się odwołać 

W zeszłym roku dostałam lekki stopień na stałe, ale się odwołałam i przyznano mi go na 2 lata.

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


niezdecydowana21:

Myślę, że skoro teraz nie masz nawet lekkiego stopnia to możesz spróbować i się odwołać 

W zeszłym roku dostałam lekki stopień na stałe, ale się odwołałam i przyznano mi go na 2 lata.

  A jak u Ciebie z widzeniem? Nie masz oka a na drugie widzisz całkiem dobrze? Czy jak?

 

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

dziwie sie wam ze  niechce zawalczyc o swoje prawa, jest szansa zeby naglosnic u Jaworowicz a wy nic , Zuzik ktora ma proeteze i nawet lekkiego nie ma , dziwie sie wam  ,i niemam juz sil do was , wasza sprawa , ja napewno bym poszla do tv , to jest nie do pojecia.... zeby ktos niemial oka i nawet lekkiego niemial, wasza sprawa

 

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


marcin19762206@wp.pl:

dziwie sie wam ze  niechce zawalczyc o swoje prawa, jest szansa zeby naglosnic u Jaworowicz a wy nic , Zuzik ktora ma proeteze i nawet lekkiego nie ma , dziwie sie wam  ,i niemam juz sil do was , wasza sprawa , ja napewno bym poszla do tv , to jest nie do pojecia.... zeby ktos niemial oka i nawet lekkiego niemial, wasza sprawa

 

 

 Może i się dziwisz, ale nie każdy jest osobą "medialną". O mojej jednooczności wie tylko najbliższa rodzina bo wstydzę się mówić o tym znajomym, sąsiadom i innym poznanym ludziom. Wiem, że to nie moja wina, ale kompleksy są silniejsze. Poza tym leczę się u psychiatry i psychologa z fobii społecznej, więc tym bardziej nie wyobrażam sobie wystąpić w tv gdzie pokażą nie tylko moją niepełnoprawność, ale także to jak i z kim żyje. Ten strach jest silniejszy niż wszystko inne.

Myślę, że większość z nas właśnie ma takie obawy przed wystąpieniem w tv.

Re: Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


Zuzik:

niezdecydowana21:

Myślę, że skoro teraz nie masz nawet lekkiego stopnia to możesz spróbować i się odwołać 

W zeszłym roku dostałam lekki stopień na stałe, ale się odwołałam i przyznano mi go na 2 lata.

  A jak u Ciebie z widzeniem? Nie masz oka a na drugie widzisz całkiem dobrze? Czy jak?

 

 

Nie widzę na jedno, a na drugie -1,75. To tak w skrócie ;) 

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Kochani!

W naszym kraju jeśli chcecie coś osiągnąć musicie być cierpliwi! Musicie się nastawić, że urzędnicy uznają Was za zupełnie zdrowych. Ale nie dajcie się!!! Trzeba walczyć o swoje. Trzeba się odwoływać, aż do skutku. Obecnie jest tendencja do "uzdrawiania" osób niepełnosprawnych. W statystykach Ministerstwa Pracy (...) zmniejsza się liczba osób niepełnosprawnych. Dzieje się tak dlatego, że osoby niepełnosprawne uznaje się za zdrowe. Żeby wygrać trzeba walczyć, taki mamy kraj! Trzymajcie się!

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Sory taki mamy klimat hehehehe

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Witam

Dziś odebrałem orzeczenie i dowiedziałem się że jestem pełnosprawny :)  choć  widzę tylko na oko prawe.Przez ostatnie dwa lata miałem stopień lekki o kodzie 04-0 i tak się zastanawiam  czy jest sens  się odwoływać itp.

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Odwołuj się!!! Dzisiaj nic samo się nie zrobi, skoro miałeś orzeczenie o niepełnosprawności, to co się zmieniło że nie dostałeś tego orzeczenia? Czy już widzisz? - Nie. Więc się odwołuj! Wielu osobom odbierają orzeczenia albo nie chcą przyznać, dlatego osoby te muszą uzbroić się w cierpliwość i walczyć. Bierz przykład ze mnie, wygrałam dopiero w II instancji w sądzie. Nasze Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dąży, ab"faszystowskimi" metodami zmniejszyc szeregi osób niepełnosprawnych. Metody są faszystowskie, bo przecież akie osoby jak TY nie odzyskują zdrowia, a mimo to nie dostają orzeczenia. Jeszcze raz namawiam, odwołuj się.

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

po prostu skończyło mi się bo w 2012 roku przyznali mi na dwa lata i w listopadzie złożyłem znów wniosek, byłem na komisji i Pani doktor uznała mnie za pełnosprawnego.A co do oka nadal nie widzę ponieważ straciłem dużą część jego w wypadku i dlatego noszę epiprotezę.Tak właśnie zastanawiam się jakie uzasadnienie napisać w odwołaniu jakich argumentów użyć itp. aby te odwołanie miało sens.

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Moja córka od urodzenia jest jednooczna. W wieku 3 lat otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności i tak do 16 roku życia. W chwili obecnej odebrano jej orzeczenie i odwołaliśmy się do sądu. Sprawa się przedłuża bo sądy przerzucają sprawę między sobą. Teraz mamy sprawę w sądzie administracyjnym. Dodam, że córka na drugie oko ma wadę -5,5. Jakich argumentów używać w sądzie aby przuwrócili jej niepełnosprawność?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Skoro córka miała orzeczenie już od dziecka to argumentem w sądzie może być że niepełnosprawność powstała przed 16-tym rokiem życia. No i wada -5,5 to już prawie wysoka krótkowzroczność i z tego powodu nie może np.wykonywać zbyt dużego wysiłku ze względu na siatkówkę więc nie może podjąć każdej pracy i to chyba też może być argument.

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


Evi33:
Skoro córka miała orzeczenie już od dziecka to argumentem w sądzie może być że niepełnosprawność powstała przed 16-tym rokiem życia. No i wada -5,5 to już prawie wysoka krótkowzroczność i z tego powodu nie może np.wykonywać zbyt dużego wysiłku ze względu na siatkówkę więc nie może podjąć każdej pracy i to chyba też może być argument.

 

 dzięki za podpowiedź. Będę się tym sugerował. Szukam też w prasie specjalistyczne. Jak tylko będę coś miał to oczywiście dam znać.

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Witam.Jakich można użyć argumentów w odwołaniu aby uzyskać z powrotem  lekki stopień niepełnosprawności??

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


marzena1a:

przeszlam 5 witrektomii oka prawego mam całkowita ślepotę oka prawego,oko lewe po laseroterapii krótkozwrocznośc-5,5 dioplii i co w 2013 i zus i mops nie uznali mnie jako osobę niepełnosprawną,jestem zdrowa moge pracować w zawodzie (kasjer-sprzedawca na równi z osobami które maja te same kwalifikacje ,dwoje widzacych oczu,nie będe sie rozpisywać na temat jakie mam ograniczenia z racji mojej"niedyspozycji"bo nie oto tu chodzi ,każdy kto ma wyobrażnie i to przeszedł wie naczym to polega.Jestem z wami ,przyłanczam sie do waszej petycji.Na potwierdzenie będe teraz występowac do mopsu o przyznanie stopnia,tak na marginesie teraz szukam pracy,moze takie orzeczenie mogło byc dla mnie pomocne?  

 

 

0

 staraj się o przyznanie grupę z MOPS-u aby otrzymać pracę, ja takowe posiadam. Jest tam odpowiedni kwadracik do zakreślenie i przy składaniu dokumentów to urzędniczka powinna się pytać

ZUS nie uzna pani choroby ponieważ jest pani zdolna do pracy

 

Re: Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano


darayavahus:

marzena1a:

przeszlam 5 witrektomii oka prawego mam całkowita ślepotę oka prawego,oko lewe po laseroterapii krótkozwrocznośc-5,5 dioplii i co w 2013 i zus i mops nie uznali mnie jako osobę niepełnosprawną,jestem zdrowa moge pracować w zawodzie (kasjer-sprzedawca na równi z osobami które maja te same kwalifikacje ,dwoje widzacych oczu,nie będe sie rozpisywać na temat jakie mam ograniczenia z racji mojej"niedyspozycji"bo nie oto tu chodzi ,każdy kto ma wyobrażnie i to przeszedł wie naczym to polega.Jestem z wami ,przyłanczam sie do waszej petycji.Na potwierdzenie będe teraz występowac do mopsu o przyznanie stopnia,tak na marginesie teraz szukam pracy,moze takie orzeczenie mogło byc dla mnie pomocne?  

 

 

0

 staraj się o przyznanie grupę z MOPS-u aby otrzymać pracę, ja takowe posiadam. Jest tam odpowiedni kwadracik do zakreślenie i przy składaniu dokumentów to urzędniczka powinna się pytać

ZUS nie uzna pani choroby ponieważ jest pani zdolna do pracy

 

 

można narzekać  ale też można pisać do rzecznikaosób niepełnosprawnych, lub posłów senatorów,im więcej pism choćby mailowych tym większe szanse że coś się zmieni. ja takim "mądralom" proponyję zakleićjedno oko choćby na tydzień, niech poczują to co my.

 

 

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Córka od urodzenia jednooczna. Na zdrowym oku wada -7. Od 4 roku życia orzeczenie o niepełnosprawności. W momencie 16 lat komisja i orzeczenie o lekkim stopniu. Ale to nic nie daje. Nie można należeć do PZN a co za tym idzie dzieciak nic z tego nie ma. Odwołanie do wojewódzkiej komisji i odebranie stopnia lekkiego. Sąd administracyjny - wygrana sprawa - kolejna komisja i ponownie odebranie stopnia lekkiego. teraz badanie u biegłego i oczekiwanie na kolejną rozprawę.

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Witam, miałam komisję powiatową i wojewódzką i nie przyznano mi żadnego stopnia niepełnosprawności, a jestem od dziecka osobą ślepą na lewe oko, widzę tylko na prawe. Teraz odwołanie poszło do sądu pracy, co powinnam zrobić? Czy w sądzie, w którym będzie sprawa mogę poprosić o pomoc prawnika z urzędu? Dostałam wezwanie na badanie medycyny sądowej za 2 tygodnie, czy na badanie mogę wziąć prawnika z urzędu? Jakie mam prawa??? Ktoś wie?

Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam :)

Mój email: zuzka_20@wp.pl 

Joanna W.

marcin19762206@wp.pl:

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia niepełnosprawnosci lekkiego albo zabrano bo będziemy pisać petycję do rzecznika praw obywatela oraz chcemy to nagłośnic w tv

 

 

Re: Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Witam,

miałam komisję powiatową i wojewódzką i nie przyznano mi żadnego stopnia niepełnosprawności, a jestem od dziecka osobą ślepą na lewe oko, widzę tylko na prawe. Teraz odwołanie poszło do sądu pracy, co powinnam zrobić? Czy w sądzie, w którym będzie sprawa mogę poprosić o pomoc prawnika z urzędu? Dostałam wezwanie na badanie medycyny sądowej (badanie w SPSK w Lublinie w Klinice Chirurgii Urazowej) za 2 tygodnie, czy na badanie mogę wziąć prawnika z urzędu? Jakie mam prawa??? Ktoś wie?

Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam :)

Joanna W.

Joanna Bachlej:

Serdecznie witam i cieszę się, że jest taki wątek.

Ja utraciłam wzrok w lewym oku chyba w 2010 roku. Mieszkam w Krakowie. W lutym 2011 roku złożyłam wniosek o dopisanie pełnosprawności ze względu na wzrok do posiadanego lekkiego stopnia niepełnosprawności ze względu na układ oddechowy ważnego do 28 lutego 2013 (astma). Od tamtego czasu toczy się postępowanie najpierw: PZDON, potem WZDON, później Sąd Rejonowy w Krakowie, od października 2012 r. Sąd Okręgowy w Krakowie. Jestem przebadana na "dziesiątą stronę" przez kilku lekarzy okulistów w tym dwóch biegłych sądowych - dr Mariola Pawłowska z Katowic i dr Elżbieta Palonka z Kielc.  Okuliści jednogłośnie stwierdzili, że nie widzę na lewe oko i do końca życia widzieć nie będę. Jednak w Krakowie, urzędnicy wiedzą lepiej, a lekarz okulista z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności ElżbietaAntosik- Lis "uzdrowiła" mnie i orzekła, że" mam wysoką krótkowzroczność". Nic nie dało napisanie dwóch skarg do prezydenta M. Krakowa Prof. Majchrowskiego, który odpisał, ze przecież mam orzeczenie. Napisałam już tyle pism, że zajmują cały segregator. Jednocześnie zwróciłam się do urzędników, żeby wydali zaświadczenie że widzę na oboje oczu. - Ale tego też nie zrobili.  Normalnie droga przez mękę.Czuję się upokorzona, skopana, pobita, zaszczuta. Chętnie przyłączę się do poszkodowanych brakiem orzeczenia.Pozdrawiam

Joanna Bachlej

 

 

Odezwijcie się którym nie przyznano stopnia lekkiego albo zabrano

Nie wiemy czy jest sens sadowania się o stopień lekki bo on Ci nic do życia nie wnosi