MENU

Forum - zatrudnienie a niepełosprawność

zatrudnienie a niepełosprawność

zatrudnienie a niepełosprawność

Mam taki maly problem ,-poprostu pracownik marketu.zatrudniona jestem na pół etaty - z dopełnieniem.W treści ogloszenia z którego zostalam zatrudniona były wymagania -osoba niepelnosprawna,spełnialam te kryteria-orzeczenia przedstawiłam.Teraz po roku czasu chcialabym starać sie o cały etat.Dlaczego?Bo przy pół etaty mam automatycznie mniej godzin -jak idę na urlop np.10 dni -pracownik mający cały etat ma 80 godzin urlopu-ja 40 godzin-co za tym idzie zarabiam mniej,nawet nie próbuje wyobrazić sobie ile bym zarobila gbybym zachorowała.Firma zatrudniając mnie raczej ma z tego korzyści.poprostu potrzebuje rady kogoś kto ma doświadczenie jako pracownik lub pracodawca.(niepełnosprawni).Rozmowę muszę przeprowadzić z personalną przydał by się naprawdę dobre argumenty.proszę o rady

zatrudnienie a niepełosprawność

Witaj,

ja moge sie podzielic z Toba doswiadczeniem od strony pracownika. Tez bylem pracownikiem marketu, jednak z branzy DIY - budowlano - wykonczeniowej.

Na pewno masz przelozonego, wydaje mi sie ze to od rozmowy z Nim/Nia powinnas zaczac. Dlaczego? Poniewaz On/Ona zna Cie najlepiej, wspolpracuje na codzien, zna lepiej sprawy kadrowe u Twojego pracodawcy.

Niestety jesli chodzi o markety to etaty sa przydzielane wedlug roznych wskaznikow, najczesciej liczba pracownikow zalezy od rentownosci dzialu/dzialow/sektora do ktorego nalezysz.  

Wedlug mnie powinnas rozpatrzec takie rozwiazania:

- motywowac przejscie na caly etat korzysciami dla pracodawcy (oni niestety maja profity proporcjonalne do Twojego etatu),

- przejscie na inny dzial, gdzie zapewnia Ci caly etat,

- szukanie pracy u innego pracodawcy. W koncu kto nie ryzykuje ten nie ma :)

zatrudnienie a niepełosprawność

dzieki za odzew ,wszystkie te rzeczy biorę pod uwagę .Rozumiem też ze temat trudny ,zmiana miejsca pracy to moze nie argument -raczej szantaż -ale warto też próbować.Nie odpuszczam  będę próbować -to dla mnie.Jeszce raz dzięki