MENU

Forum - Orzeczenie o niepełnosprawności

Orzeczenie o niepełnosprawności

Orzeczenie o niepełnosprawności

Witam, mam 27 lat i od urodzenia nie widzę praktycznie wcale na jedno oko a w wieku 13 lat dodatkowo miałem uraz, krew w oku, szpital itd. W niedowidzącym oku mam źrenicę rozszerzoną i plamkę, z tego co wyczytałem w internecie jest to astygmatyzm. Od paru lat mam problem z badaniami wstępnymi do pracy. Kompletnie nikt nie chce podpisać i w tym tyg po raz kolejny lekarz odmówił i powiedział bym starał się o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności. Czy są na to szanse? Bo z tego co się dowiedziałem będzie trudno na jednooczność dostać III grupę która i tak kompletnie nic nie daje a będzie tylko przeszkadzała w życiu. 

Orzeczenie o niepełnosprawności

Hej ja przez kilka lat miałam przyznawany umiarkowany. Niestety potem zmienili mi na lekki i tak jest do tej pory mam go już na stałe, odwoływałam się lecz to nic nie dało. Z tego co wiem ciężko na jednoocznośc dostać inny stopień poza "lekkim" przynajmniej tak mi w komisji powiedziano w sumie ten stopień i tak wiele nie daje. Ja nawet nie mówie, że mam lekki bo on więcej psuje jak daje bo nawet jeśli  zatrudniają to oczekują w większości "umiarkowanego" . Ale próbuj się starać nic przy tym nie tracisz.