MENU

Forum - Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Witam serdecznie,

Chciałbym się na początku przedstawić. Mam na imię Marcin, mam 24 lata i od niemal 6 lat "walczę" z Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności o SWOJE. Mam uszkodzony nerw wzrokowy co czyni lewe oko całkowicie ślepe, zaś w drugim astygmantyzm. Obecnie mam stopień lekki z symbolem specjalnym 04-0. Mam do Państwa pytanie, ponieważ niestety informacje znajdujące się w Internecie są sprzeczne.

Czy mając LEKKI stopień niepełnosprawności ze specjalnym oznaczeniem 04-O pracodawca może wystąpić o dodatek 600zł? Nadmienię tylko, iż informacji zasięgałem u źródeł otrzymując... dwie sprzeczne ze sobą informacje...

Proszę o odpowiedź,

Pozdrawiam. 

Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Hej, w mojej ocenie niestety nie przysługuje dodatek specjalny dla lekkiego stopnia 04-O. 

w tym linku masz odpowiedź:

http://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,1,101,174331,zaliczenie-schorzenia-pracownika-niepelnosprawnego-do.html

I tak dobrze, że umiarkowany ma te 600 zł więcej, bo bez tego to nikt by nas z umiarkowanym nie zatrudnił;/

Pozdrawiam 

Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Witam a mi się wydaje umiarkowany umiarkowanym ale do stopni symboli specjalnych pracodawca ma dodatkową kasę.  

Niepełnosprawność specjalna. Prośba o informację.

Jeśli pracodawca zatrudni osobę nawet i z lekkim stopniem dostaje refundację i to nie małe pieniądze z tym że na wydatek związany z zakupem czegoś do danego zakładu to jest wypłata jednorazowa a czy potem ma jakiś dodatek sama jestem ciekawa,każde orzeczenie ma symbol a nie tylko specjalne wada wzroku niezależnie jaka ma 04..