MENU

Forum - Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Witam, jestem nowy na tym portalu. Nie widzę na jedno oko od urodzenia, mam 15 lat i nie dlugo kończę 16 i przychodzę z pytaniem czy przysługuje mi jakaś renta lub coś w tym stylu od skończenia 16 lat, oraz jaką grupę powinienem mieć? 

Z góry dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam - Sebastian 

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Cześć, nie wiem czy przysługuje Ci bo to tak naprawdę orzeka lekarz.

Ale dzieje się to tak naprawdę z ZUS gdy masz 5 letni staż pracy.....

 

Ty takowego nie masz... Może dowiedz się w najbliższym Ciebie oddziale PFRON, oni udzielą Ci takiego info tym bardziej jeżeli nie z Zus to tam powinieneś się starać o jakiekolwiek dofinansowania....

 

Pozdrawiam 

Re: Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Za jednooczność nie ma renty,jedyne o co się możesz starać to stopień niepełnosprawności w tym przypadku lekki,no chyba że masz jeszcze inne choroby które mogą wpłynąć na twoje ograniczenia w życiu społecznym.

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

I tu się z kolegą nie zgodzę bo ja mam rentę i stopień umiarkowany a oprócz  tego że straciłem oko wszystko ze mną ok ale tu piszą że niby wszędzie jest inaczej próbuj pozdrawiam 

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Dziękuję wszystkim za odpowiedż. A orientuje się ktoś z was jak to jest z prawem jazdy na katergorie A! ? Bo Czytałem, ze z prawkiem na samochód nie ma problemu, ale co z tym na motor ?

 Pozdrawiam 

Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

Witam

Z prawem jazdy na motor nie powinno być problemu. Informacje są w wątku "Prawo jazdy" na tym forum.

Pozdrawiam

Re: Nie widzę od urodzenia na jedno oko- czy dostanę rentę ?

 Jak stracisz oko w trakcie swojej kariery to oczywiście możesz dostać rente jeżeli obuoczność była konieczna do wykonywania twego zawodu,nie wiem jak było w twoim przypadku

 

kris33:

I tu się z kolegą nie zgodzę bo ja mam rentę i stopień umiarkowany a oprócz  tego że straciłem oko wszystko ze mną ok ale tu piszą że niby wszędzie jest inaczej próbuj pozdrawiam