MENU

Forum - RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Witam wszystkich!

Jestem nową osobą w waszym gronie, przeglądając wpisy na forum  wyczułam ogromne rozgoryczenie wielu osób wskutek niesprawiedliwego traktowania nas przez system orzecznictwa. W pełni te odczucia podzielam.Przeprowadziłam już rozmowy z kilkoma osobami jednoocznymi i uznaliśmy, że można utworzyć stowarzyszenie, które dokona kompleksowej analizy naszych problemów zdrowotnych i prawnych i podejmie skuteczne działania na rzecz osób jednookich. Chodzi o wypracowanie jednolitego stanowiska co do zakresu prac, jakie możemy wykonywać a jakich nie - choćby ze względu na własne bezpieczeństwo, ujednolicenie orzecznictwa ( niektórzy nie dostają nawet stopnia lekkiego) oraz uregulowanie wszelkich spraw dotyczących nas.

Zauważyłam, że wszyscy zamiatają problemy jednoocznych ,,pod dywan'' mówiąc, że nic się nie stało, że to tylko jednooczność! Niezrozumienie naszej sytuacji jest przerażające.Nie jesteśmy dopuszczani do dużej części zawodów - a równocześnie mamy żyć jako zdrowi - pełnosprawni -chodź tacy nie jesteśmy. Większość osób z różnymi schorzeniami posiada własne organizacje, które zajmują się ich problemami i potrzebami, dlatego znajdują zrozumienie dla swych spraw i idą za tym właściwe orzeczenia.Mogli byśmy utworzyć stowarzyszenie, by skutecznie zacząć domagać się dla nas wszystkiego, co nam się należy: choćby jakiejś minimalnej renty i innych świadczeń. Mogli byśmy również stworzyć system wsparcia dla osób jednookich, szczególnie tych ,,nowych''  by od początku mogli z kimś szczerze rozmawiać, pytać i oswajać się z sytuacją. Podobnie działają ,,Amazonki'' czy Jaś Mela i to się sprawdza.

Proszę o wszelkie opinie i uwagi, pytania, wątpliwości. Myślę, że możemy coś osiągnąć jeśli zadziałamy wspólnie, mądrze i rozważnie.

Pozdrawiam

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Witam 

Sądzę że to bardzo dobry pomysł (y)  Pozdrawiam 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Witam ciekawy pomysł ale mam wrażenie że na tym forum nie znajdziesz tylu pomocnych ludzi bo tu ich chyba nie ma inicjatywa naprawde fajna i fajnie by było coś z tym problemem zrobić pozdrawiam

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Jestem za. Prosiłam panią doktor o wypełnienie odpowiedniego dokumentu by złożyc  o grupę inwalidzką, potraktowała mnie bardzo żle. Zrobiła to od niechcenia, podkreślając  że jednooczni gr. nie dostają.Pozdrawiam wszystkichPocałunek

 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Dziękuję za odzew i proszę o rozpoczęcie dyskusji o konkretach. Rozmawiałam już na temat potrzeby utworzenia takiego stowarzyszenia w instytucjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych i jest poparcie dla tego pomysłu. Dużo osób zauważyło, że jesteśmy traktowani w sposób lekceważący nas i niesprawiedliwy i deklarują pomoc prawną w utworzeniu takiej organizacji więc jeśli ktoś podaje rękę to warto z tego skorzystać.

Osobiście widzę potrzebę podjęcia starań o przyznawanie jednoocznym stopnia umiarkowanego - co związane jest z 7-godzinnym dobowym czasem pracy i dodatkowym urlopem w wymiarze 10 dni - głównie w celu ochrony i nieforsowania oka zdrowego.I z wielu innych powodów, o których możemy podyskutować.

Kolejny problem to wymiana protez. Czy potrzebna jest częstsza wymiana protez niż obecnie, czy sytuacja jest zadowalająca?

Refundacja zastrzyków anty - VEGF. 

Zorganizowane spotkania osób jednoocznych oraz np. kolonie dla dzieci jednoocznych, by mogły się poznać i porozmawiać o ich dziecięcych sprawach w swoim gronie.

Potrzeby mogą być różne tak jak różne są  przyczyny jednooczności - o swoim przypadku piszę w zakładce ,,Powitania''  pdt. ,,Jednooczna po CRVO''. 

Jest pomysł i chęć działania. Rozpocznijmy dyskusję!

Pozdrawiam 

Bogumiła

 

 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Cieszę się, że jest kilka odpowiedzi poparcia. Jeśli podejmiemy wspólne działania to jest szansa, że coś osiągniemy. Jestem już trochę zaprawiona w różnych działaniach i wiem, że gdy grupa jest dobrze zorganizowana i prezentuje jednolite stanowisko - nikt tego nie zlekceważy.

Re: RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!


hanna:

Jestem za. Prosiłam panią doktor o wypełnienie odpowiedniego dokumentu by złożyc  o grupę inwalidzką, potraktowała mnie bardzo żle. Zrobiła to od niechcenia, podkreślając  że jednooczni gr. nie dostają.Pozdrawiam wszystkichPocałunek

 

 Witaj hanna.Jestem z Olsztyna.Widze zy skladalas dokumenty  ale czy otryzmalas grupe.Pozdrawiam Grazyna

 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Ja też złożyłam wniosek orzekli stopień lekki bo przecieź jestem osobą zdolną do każdej pracy ... ale żul spod sklepu biedak za to nie jest zdolny i jeszcze rentę dostaje . 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Znam ten problem, bo  miałam sąsiada, który całą noc wychodził po alkohol a na picie dostawał pieniądze z opieki społecznej bo miał rentę i stopień niepełnosprawności z powodu alkoholizmu. Przysługuje za picie wódki a za chorobę nie dają.

A teraz wracam do tematu stowarzyszenia. Więc droga jest otwarta, prawnik zajmujący się obsługą stowarzyszeń we wszystkim jest gotów pomóc a w zadaniach stowarzyszenia zapis typu:  inicjowanie i opiniowanie regulacji prawnych dotyczących osób widzących jednoocznie  ( lub inne pasujące nam określenie)

 otworzy drogę do włączenia naszego głosu i zaprezentowania naszego stanowiska w zakresie uregulowania orzecznictwa. Jest to istotne, gdyż wynikł jeszcze pewien problem, a mianowicie okazało się, że wszyscy na zewnątrz uważają nas za całkowicie zdrowych, którym nic nie dolega...........bo nigdy nie słyszeli o żadnych ograniczeniach, ułomnościach, trudnościach osób jednoocznych.Jest opinia, że to w niczym nie przeszkadza, niczego nie utrudnia Na tym forum znalazłam posty w których padały stwierdzenia ,,głupota lekarzy nie zna granic'' ,,orzekają w zależności od humoru'' a nawet  ,,jakie mamy ograniczenia z tytułu jednooczności w porównaniu ze zdrowymi każdy powinien sobie umieć wyobrazić''   ale niestety - nikt zdrowy sobie niczego nie wyobrazi bo się na to nie odważy.

Czy ktoś widzi sens podjęcia dyskusji i konkretnych działań czy może lepiej wszystko zostawić tak jak jest. I co na to rodzice dzieci, którym również odbierają niepełnosprawność i żądają by dzieci w pełni konkurowały ze zdrowymi rówieśnikami  we wszystkich dziedzinach? A może te renty i stopnie niepełnosprawności naprawdę są nam do niczego niepotrzebne i dlatego ich nie otrzymujemy?

Czy ktoś orientuje się jak sprawa niepełnosprawności przy widzeniu jednym okiem kwalifikowana jest w innych krajach Unii? Czy to jest niepełnosprawność czy nie. Czy ktoś to porównywał z orzecznictwem w Polsce?

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Mam III grupę o stopni znacznym niepełnosprawności. Od dawna mam. Zaniosłem kiedyś do mojej pracy to zaświadczenie. Powiedzieli mi w kadrach, że mogą wziąć ode mnie to zaświadczenie, ale ponieważ nie mają miejsc pracy dla inwalidów, to rozwiążą umowę ze mną z powodu nie możliwości wykonywania pracy :)

Według mojej oceny, brak widzenia na jedno oko to jeszcze nie problem. Brak gałki ocznej i w związku z tym widoczne kalectwo, jest według mnie dużo gorsze.

Ponieważ mam jedno oko prawie całe przymknięte, więc często idę i się uśmiecham, tak radośnie. Powoduje to zmieszanie często u ludzi, którzy myślą, że puszczam do nich "oko".

W rezultacie często mam okazję zobaczyć jak wiele ludzi mam bardzo poważne wady wzroku. A reakcje ludzi są bezcenne :) 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Jestem za,  starałem się o grupe 7 razy i ciagle odmowa,  dodam że  21 lat nie widzialem na 1 oko a od około 3lat jestem już z epiproteza 

Re: RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!


BOGUSIA 17:

Witam wszystkich!

Jestem nową osobą w waszym gronie, przeglądając wpisy na forum  wyczułam ogromne rozgoryczenie wielu osób wskutek niesprawiedliwego traktowania nas przez system orzecznictwa. W pełni te odczucia podzielam.Przeprowadziłam już rozmowy z kilkoma osobami jednoocznymi i uznaliśmy, że można utworzyć stowarzyszenie, które dokona kompleksowej analizy naszych problemów zdrowotnych i prawnych i podejmie skuteczne działania na rzecz osób jednookich. Chodzi o wypracowanie jednolitego stanowiska co do zakresu prac, jakie możemy wykonywać a jakich nie - choćby ze względu na własne bezpieczeństwo, ujednolicenie orzecznictwa ( niektórzy nie dostają nawet stopnia lekkiego) oraz uregulowanie wszelkich spraw dotyczących nas.

Zauważyłam, że wszyscy zamiatają problemy jednoocznych ,,pod dywan'' mówiąc, że nic się nie stało, że to tylko jednooczność! Niezrozumienie naszej sytuacji jest przerażające.Nie jesteśmy dopuszczani do dużej części zawodów - a równocześnie mamy żyć jako zdrowi - pełnosprawni -chodź tacy nie jesteśmy. Większość osób z różnymi schorzeniami posiada własne organizacje, które zajmują się ich problemami i potrzebami, dlatego znajdują zrozumienie dla swych spraw i idą za tym właściwe orzeczenia.Mogli byśmy utworzyć stowarzyszenie, by skutecznie zacząć domagać się dla nas wszystkiego, co nam się należy: choćby jakiejś minimalnej renty i innych świadczeń. Mogli byśmy również stworzyć system wsparcia dla osób jednookich, szczególnie tych ,,nowych''  by od początku mogli z kimś szczerze rozmawiać, pytać i oswajać się z sytuacją. Podobnie działają ,,Amazonki'' czy Jaś Mela i to się sprawdza.

Proszę o wszelkie opinie i uwagi, pytania, wątpliwości. Myślę, że możemy coś osiągnąć jeśli zadziałamy wspólnie, mądrze i rozważnie.

Pozdrawiam

 Bogusia 17

 

Stop dyskryminacji - zmiana zasad wydawania orzeczeń dla pracowników bez widzenia przestrzennego

zapiszcie do tego petycji.Unii Europejskie jednooczni są równi jak zwykłe obywatele. 

 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

Tak jak mówiłem Unii Europejskie są równi obywatele jak jednooczni trzeba walczyć  i zmienić przestarzałe przepisy prawnie i system zdrowotnych a szczegółnie Medycyny Pracy.

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

 

Ludzie  kontakt macie na stronie petycji:http://www.petycje.pl/petycja/11620/stop_dyskryminacji_-_zmiana_zasad_wydawania_orzeczen_dla_pracownikow_bez_widzenia_przestrzennego.html:

 

Ludzie obudżcie się Polscie mentalność nie idzie zmienić oni nie zrozumieją jaki mamy problem?

  Ludzie kontakt macie na stronie petycji:

http://www.petycje.pl/petycja/11620/stop_dyskryminacji_-_zmiana_zasad_wydawania_orzeczen_dla_pracownikow_bez_widzenia_przestrzennego.html

Re: Re: RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!


grazyna kozlowska:

hanna:

Jestem za. Prosiłam panią doktor o wypełnienie odpowiedniego dokumentu by złożyc  o grupę inwalidzką, potraktowała mnie bardzo żle. Zrobiła to od niechcenia, podkreślając  że jednooczni gr. nie dostają.Pozdrawiam wszystkichPocałunek

 

 Witaj hanna.Jestem z Olsztyna.Widze zy skladalas dokumenty  ale czy otryzmalas grupe.Pozdrawiam Grazyna

Grażynko przepraszam że dopiero teraz odpowiadam.Grupę II  ja mam z ogólnego stanu zdrowia oraz ze wzroku od 12 roku życia i to stałą z ZUS , ale dziś po 50 latach doszły jeszcze inne choroby udokumentowane + 6 zabiegów  na oko  i dalej jest żle więc  wystąpiłam  do Pfron  z myślą że dostanę I gr.Niestety okazało się że dostałam też II gr. i to czasowo do  2020r Chciałam się odwoływać ale w tym czasie byłam na zabiegu oka i dałam się na spokój.Pozdrawiam gorąco.   

Mam cały czas problem z oczodołem i nie mogę założyć protezy dordzcie mi do kogo powinnam się udać.

 

RENTA / STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - ZRZESZMY SIĘ!!!

witaj Hanna.Przeczytałam Twoją wiadomość.Widzę że masz kłopoty.Napisz na mojego meila podam Ci mój nr telefonu to porozmawiamy.

grazyna060@interia.pl

Pozdrawiam