MENU

Forum - Praca przy monitorze- znów

Praca przy monitorze- znów

Praca przy monitorze- znów

Hej.

Wybaczcie, że znów temat odnoszący się do juz wałkowanego tematu ale szukam i potrzebuję jak najbardziej aktualnych informacji.

Jedno oko zdrowe i dobrze widzące. Drugie od dziecka niedowidzące(widzę pierwszą litere na tablicy)- rodzice za późno sie zorientowali i już nie było opcji korekcji.

Czy mogę nie dostać zdolnosci do pracy(przy komputerze 8 godzin dziennie)?

Jak rozmawiać z lekarzem?

Strasznie stresuje mnie to badanie. Dotychczas oczywiście pracowałam przy komputerze ale  na umowie zlecenie więc badania nie były konieczne. Mój zawód jest ściśle związany z pracą przy kompie, no nie da sie inaczej...

Czytam w necie i są różne informacje. Proszę uspokójcie mnie :( 

Praca przy monitorze- znów

Witaj!

Jeśli lekarz Ci odmówi - śmiało zwracaj się do mnie, a udostępnię Ci moją opinię sporządzoną przez biegłego sądowego okulistę w której mi napisano :przy jednooczności przeciwwskazaniem jest jedynie wykonywanie zawodów, w których widzenie obuoczne jest zawodowo niezbędne.  dotyczy to kierowców zawodowych, pilotów, osób pracujących na wysokości oraz przy obsłudze maszyn w ruchu ciągłym. Zdolna do pracy biurowej."

opinia dotyczy pracy księgowej - pełne 8 godz. przy komputerze i była sporządzana dla potrzeb rentowych.Jeśli lekarz ci odmówi - podziel się ze mną informacją, na podstawie którego przepisu udziela odmowy, gdyż ja właśnie poszukuję podstawy prawnej do niedopuszczenia mnie do prac obciążających wzrok i podobno nic takiego nie ma.

Gdy będziesz już po badaniu - napisz, jak Ci poszło i jak przebiegło to badanie i jaki jest rezultat.

Praca przy monitorze- znów

Dziękuję za odpowiedź. Ja również jestem ksiegową :)

A z Pani doświadczenia jak to wygląda? Miała Pani kiedyś problemy z przyznaniem zdolnośći do pracy przed komputerem?

Bo nie bardzo rozumiem dlaczego ma Pani takie zaświadczenie, były jakieś problemy.

Z góry dziekuję za odpowiedź 

Praca przy monitorze- znów

Bez zająknięcia dostaniesz pozwolenie. Nie ma przeciwwskazań dla osób takich jak Ty, by pracować 40godz tygodniowo przy komputerze. Ja jestem grafikiem, za sobą studia, i już kilka lat praktyki zawodowej.

Na samym początku też się zastanawiałem, czy będę mógł, teraz w przpadku badań okresowych ide do lekarza, który nawet na to nie patrzy, po prostu podbija pieczęć. 

Praca przy monitorze- znów

Czyli gdybym nie dostałą pozwolenia mogę sie jakoś bronić? W sensie iść do innego lekarza etc?

Praca przy monitorze- znów

Miesiąc temu byłem na takim badaniu.

Praca 8h/dziennie przed komputerem, jedno oko, nie było najmniejszego problemu. 

A bronić się pewnie że trzeba, ale z podstaw prawnych raczej nie pomogę ;) 

Re: Praca przy monitorze- znów


inka__:
Czyli gdybym nie dostałą pozwolenia mogę sie jakoś bronić? W sensie iść do innego lekarza etc?

 

 Sądzę, że w ogóle nie będzie takiej sytuacji. Nie stresuj się, wszystko będzie OK

Praca przy monitorze- znów

niestety z doświadczenia wiem, że praca 8 godzin przy komputerze jest dośc mecząca dla wzroku. Mi pomogły okulary anti blue ray, oczy są trochę mniej zmęczone

Praca przy monitorze- znów

w moim przypadku po 8 godz na etacie + kilka godz wieczorem na własnej działalności - wszystko praca non stop przed monitorem - w zawodzie grafika inaczej się nie da :) Tragedii nie ma, jeśli mi się wzrok męczy to tylko dlatego, że jest już północ i chętnie poszedłbym spać. Zajmuje się tym od wielu lat (własna firma od 5, a jeszcze były kilka lat przed nią) i jakoś nie odczuwam problemów ze wzrokiem. A nie widzę na 1 oko od 20 lat.

Ostatnio u Nawrockiego w Łodzi byłem, kontrolnie po kilku latach i powiedział, że w zdrowym oku wszystko pięknie. 

Praca przy monitorze- znów

Wszystko poszło gladko:) badania przeszłam. Dzięki za uspokojenie mnie przed nimi:)