MENU

Forum - Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

czesc

mam pytanie

a dokladniej chodzi mi o badania okulistyczne

jak narazie zaden okulista nie chce mnie nawet brac na badania poniewaz mowia ze jako jednowzroczny jestem odrazu z kreslony z edukowania sie na politechnice

w skierowaniu z uczelini dostalem pismo z wymienionymi zagrozeniami na moim kierunku (inzynieria srodowiska)

-ruchome czesci maszyn

-pyly glebowe

oraz 2 inne ktorych nie pamietam

 

a z tego co wiem  to pyly glebowe bede mial przez 2 tygodnie na lace w czaie praktyk geodezyjnych

a ruchome maszyny  musza byc wylaczone zanim sie do nich podejdzie

a po tym kierunku nie koniecznie musze pracowac na budowie na wysokosciach

moge rowniedobrze pracowac za biurkiem w urzedzie miasta... co mi grozi za biurkiem ?? ruchome czesci dlugopisu ??

jesli ktos z was spotkal sie z takim problememm moglby mi cos doradzic co robic?

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

Cześć,

Przede wszystkim nie pozwól lekarzom wcisnąć sobie kitu, chyba, że z Twoim wzrokiem jest naprawdę słabo.

Mi też lekarz wstawił w orzeczeniu, że mogę max. 2h dziennie spędzać przed monitorem i mogłem już w tym momencie się pożegnać z kierunkiem informatyka, a chciałem zdawać na Politechnikę Białostocką (pochodzę z Moniek :) ).

Uratował mnie wtedy nowo powstały kierunek informatyczno-pochodny, Zarządzanie i Inżyniera Produkcji za Politechnice Szczecińskiej. I tak wylądowałem w Szczecinie, ale politechnikę udało mi się skończyć, teraz pracuję w zawodzie jako architekt oprogramowania, czasem siedzę po 12-14h przed komputerem w pracy i jak dotąd (odpukać w niemalowane) na zdrowym oku mam 1,0. Żadnych szkieł, zero problemów.

Ogólnie wszystko zależy, co Ci wpisze lekarz, bo jak wpisze całą listę przeciwwskazań, to na uczelni nawet nie będą z Tobą dyskutować.

Pozdrawiam.

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

u mnie ze wzrokiem wszystko wporzo ;] gram w kosza i do niego trafiam ;p jeszcze rok temu zajelem 5 mijesce na zawodach strzeleckich ;p wzrok mam jaknajbardziej na tak...  

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

Nie prawda że nie możesz studiować na politechnice. Ja nie mam prawego oka a skończyłem politechnike i pracuje w biurze projektowym i nawet pracowałem rok jako inżynier budowy.

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

i nie przeszedlem... kierunek marzen odpadl... zostala mi ekonomia zaocznie ;/

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

Ja też skończyłem Politechnikę na kierunku Elektrotechniki (też były maszyny), a teraz pracuję po 8-10 godzin dziennie przed komputerem.

Grunt to trafić na normalnego lekarza, a potem samemu rozsądnie dbać o oczy. Mam w pracy i w domu dobre monitory, noszę odpowiednie okulary i od czasu do czasu używam kropli nawilżających. Dzięki Bogu minęło już 10 lat takiej pracy i ze wzrokiem w zdrowym oku jest nie najgorzej. Tylko - 1,25.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike

ostatnio zasady sie zmienily;/ teraz jest inaczej... kazdy lekarz dba o swoje 4 litery... jak nie udalo sie po znajomosci to i nigdzie sie nei uda... musze isc tam gdzie nie ma badan...

Re: Badania okulistyczne przy przyjeciu na politechnike


robs84:
Nie prawda że nie możesz studiować na politechnice. Ja nie mam prawego oka a skończyłem politechnike i pracuje w biurze projektowym i nawet pracowałem rok jako inżynier budowy.

 

 Mam do Ciebie pytanie.  Jak Ci się udało pracować jak inż budowy?? Trzeba przejść badania wysokościowe,  a przy jednym oku jest to niemożliwe. 

Proszę o odpowiedź, jestem załamana 😕